‌Kā sagatavoties gājienam uz galda spēļu veikalu?

Dec 16 , 2020

0 Komentāri

Sabīne Stepanova

‌Kā sagatavoties gājienam uz galda spēļu veikalu?

Nereti veikalā iemaldās manāmi apjukuši pircēji, kas ļoti grib spēles, bet viņiem nav ne jausmas, kādas tieši. Kā pārdevējai ir ļoti glaimojoši, ka cilvēki uzticas manam viedoklim un ieteikumiem, taču klients pats zinās vislabāk, kura būs tā īstā spēle. Neatkarīgi no tā, vai spēli pērc sev vai kādam citam, būtu jābūt spējīgam atbildēt uz vairākiem jautājumiem. Ja ieradīsies veikalā un uzreiz nezināsi, kuru spēli tieši vēlies, esi gatavs nelielai intervijai. Esmu sagatavojusi nelielu un (cerams) palīdzošu rakstu, lai tava un veikala darbinieku sadarbība noritētu daudz raitāk.

Kāda vecuma cilvēkiem spēle ir paredzēta?

Ir pašsaprotami, ka spēles, kas ir paredzētas pieaugušajiem, nebūs domātas pirmsskolas vecuma bērniem, taču jāņem vērā, ka arī trīsgadīgam bērnam varētu būt grūti spēlēt spēles, kas domātas piecgadīgajiem. Ja spēlēsies vienatnē, ir vērts aplūkot Smart Games prāta puzles. Ja spēlē iesaistīsies vecāki vai arī kopā spēlēsies māsas un brāļi, jāpielāgo spēle jaunākajam dalībniekam, bet var apsvērt arī kaut ko sarežģītāku, jo vecākie varēs palīdzēt un pamācīt.

Cik lielai kompānijai?

Ir pieejami daudz un dažādi prāta mežģi un puzles visiem vecumiem, ja spēle paredzēta vienam spēlētājam, kā arī galda spēles, kurās iekļauti noteikumi/scenāriji solo piedzīvojumam. Ja spēlēsiet divatā, apsveriet, vai vēlaties spēli, kas ir veidota tieši ar domu, ka to spēlēs divi, vai arī tādu, kurai varēs pievienot vēl dalībniekus. Ja paredzēts spēlēt lielā kompānijā, vislabāk derēs jautras un ne pārāk sarežģītas ballīšu spēles. Ja jums ir četru cilvēku kompānija, apsveicu, tas ir ideālais spēlētāju skaits, jo teju katra galda spēle ir spēlējama četratā, tieši tad arī atklājot spēles lielāko potenciālu.

Kādas spēles jau ir spēlētas un ir patikušas?

Atbildot uz šo jautājumu, tiks izsijātas daudzas spēles, kuras nav vērts piedāvāt, kā arī saprasta spēlētāja pieredze ar galda spēlēm līdz šim. Mums būs vieglāk, ja zināsim, uz kura žanra spēlēm vajadzētu koncentrēties, piemēram, viesību, reakcijas, ģimenes vai stratēģijas spēlēm. Svarīgi saprast, vai vēlies garu un sarežģītu spēli vai arī ātri izspēlējamu un ļoti vienkāršu. Ir vērts pieminēt, vai vēlies atrast kaut ko līdzīgu iepriekšējai pieredzei vai arī nedaudz noriskēt un pamēģināt ko pavisam jaunu.

Kādās valodās?

Ļoti svarīgs jautājums, par ko bieži aizmirstas ieminēties. Noteikti pārliecinies, ka tevis izvēlēto spēli būs spējīgi saprast tie, kas to spēlēs. Mūsu veikalos spēles ir pieejamas latviešu, krievu un angļu, kā arī vācu un skandināvu valodās. Dažām spēlēm noteikumi iekļauti vairākās valodās, bet dažas ir ekskluzīvi konkrētā valodā. Liela daļa spēļu ir arī no valodas neatkarīgas, tas ir, noteikumi varbūt ir valodā, kuru tu nepārzini, taču uz spēles kartīm, laukuma un citiem materiāliem nav nekāda teksta, kas ierobežotu tavu spēlēšanu. Painteresējies pie kāda no darbiniekiem, vai spēlei ir pieejami noteikumi tev saprotamā valodā, un, ja spēsim atrast, mēs tev tos izdrukāsim vai nosūtīsim uz e-pastu!

Kāds ir tavs budžets?

 

Rēķinies ar to, ka spēles nav ļoti lētas, taču tās ir vērtīgs ieguldījums. Tādas iecienītas ģimenes spēļu klasikas kā Sabotieri un 6. ņem! ir mazas spēles un maksā 10,95 eiro. Prāta mežģi un puzles vidēji maksā 10–20 eiro, bērnu spēles līdz 30 eiro. Ja esi ieinteresēts iegādāties nopietnu lietpratēju spēli, rēķinies, ka tām cenas var sasniegt simtu un pat iet tam pāri.

Parūpējies par drošību!

Neaizmirsti paņemt masku, kuru uzvilkt pirms ienākšanas veikalā, lai sargātu gan sevi, gan apkārt esošos. Rēķinies ar to, ka, ienākot veikalā, vajadzēs dezinficēt rokas. Pievērs uzmanību tam, cik cilvēku atrodas veikalā. Ja redzi, ka veikals ir pilns un tajā jau ir 7 vai vairāk cilvēki, lūdzu, uzgaidi pie durvīm. Ja būsi sagatavojies atbildes uz visiem jautājumiem, bez problēmām varēsi atrast sev spēli 15 minūšu laikā, ilgāk gan pagaidām uzturēties veikalā nav vēlams. Ja vēlies pavisam izvairīties no potenciālajiem riskiem, kas saistīti ar nākšanu uz fiziskajiem veikaliem, izmanto iespēju iepirkties mūsu internetveikalā! Ja rodas kādas neskaidrības vai vēlies konsultāciju, droši sazinies ar mūsu konsultantu, zvanot pa tālruņa numuru +371 20224455.


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti