Izlaist līdz saturam
Esi atbildīgs — spēlē divatā

Esi atbildīgs — spēlē divatā

Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi ievērojami ietekmējuši mūsu ikdienas — aizliegti dažādi pasākumi, un tikties ar vairākiem draugiem vienlaicīgi vairs nedrīkst. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka par izklaidēm jāaizmirst. Viena no iespējām, kā iegūt ikdienai nepieciešamo pozitīvisma lādiņu, ir spēlēt galda spēles. Turklāt to bez problēmām var darīt divatā, labi pavadot laiku kopā ar brāli, mammu, draugu, krustmāti, vectēvu vai kādu citu. Izcilas spēles diviem spēlētājiem bez grūtībām var atrast gan tādiem, kam galda spēļu pasaule ir sveša, gan lietpratējiem, kas pieraduši spēlēt plašākā draugu lokā. 

Abstraktās spēles diviem

Pavasarī lielu popularitāti guva viena no galda spēļu klasiskām — šahs. Šī abstraktā divu spēlētāju galda spēle tiek spēlēta jau gadsimtiem ilgi, un šahs viennozīmīgi ir bijis viens no galda spēļu stūrakmeņiem. Tas iedvesmojis daudzas abstraktās galda spēles. Vienas no populārākajām abstraktajām spēlēm mūsdienās ir GIPF sērijas spēles, kurā ietilpst kopumā septiņas aizraujošas un stratēģiskas spēles diviem spēlētājiem.

Vēl viena satriecoša abstraktā spēle diviem cilvēkiem ir Santorini. Neļaujiet skatam sevi piemānīt, jo zem šķietami bērnišķīgā dizaina slēpjas patiesi stratēģiska spēle, kura liks domīgi pakausi kasīt pat spēļu lietpratējiem.

„Apburoša izskata spēle, kuru iemācīt var vien pāris minūtēs,“ par Santorini teicis galda spēļu eksperts Zī Garsija.

Spēles tēma aizgūta no Grieķijas salas ar tādu pat nosaukumu, kas pazīstama ar savu unikālo arhitektūru. Tieši tā arī atspoguļota noformējumā. Spēles mērķis ir panākt, ka kāds no taviem būvniekiem pirmais nostājas uz trešā līmeņa mājas, taču pretinieks tevi allaž centīsies apsteigt vai nobloķēt tavus iedomus, mājai uzliekot jumtu. Turklāt spēlēt iespējams ar dažādu grieķu mitoloģijas dievu kārtīm, kas spēlētajiem dod unikālas spējas, katru partiju padarot atšķirīgu no iepriekšējās.

Diviem spēlētājiem pielāgotas spēles

Ja senās civilizācijas tēma aizrauj, bet abstraktā Santorini spēle nav tas, ko tu meklēji, tad risinājums varētu būt titulētā 7 Wonders mazais brālis — 7 Wonders duel. Lai gan lielākoties spēļu atvasinājumi nav tik populāri, kā oriģinālā spēle, šoreiz pat ekspertiem dalās viedokļi, kura no 7 Wonders versijām ir labāka.

Šajā divu spēlētāju kāršu spēlē abi sāncenši attīsta savas civilizācijas, pērkot kārtis, kas dažādos veidos dod punktus. Spēles beigās uzvar dalībnieks ar lielāku punktu bagāžu. Tomēr uzvarēt var arī priekšlaicīgi, sakaujot pretinieku ar militāro spēku vai zinātniskajiem atklājumiem.

Kļūsti par zeltu tīkojošu rūķi un apsteidz savu alkatīgo konkurentu ar Saboteur duel. Šis ir klasiskā un iecienītā Sabotiera atvasinājums. Komandas darbs un slēptās lomas šoreiz izpaliek, tomēr rūķu alkatīgā daba atspoguļota tikpat spilgti. Abi rūķi steidz pirmie atrast kādu no raktuvju labirintā paslēptajiem zelta gabaliem, taču uzmanies! Šīs nav draudzīgas sacīkstes, un zelts netiek dalīts brālīgi, tāpēc dažādi pārsteigumi un sprunguļi spieķos gaida ik uz stūra.

Codenames Duet latviešu valodā

Vienu no populārākajām viesību spēlēm Codenames iespējams spēlēt ne tikai lielā draugu pulkā, bet arī divatā ar tam paredzēto Codenames Duet versiju. Šoreiz abi spēlētāji viens otram sniedz asociācijas un sadarbojas, cenšoties atminēt visus atslēgvārdus. Tomēr esi piesardzīgs! Vārdi jāpaspēj atminēt, pirms iztek laiks. Turklāt nepareizas asociācijas var aizvest pie kāda no spiegiem, nekavējoties zaudējot.

Codenames duet ir pietiekoši vienkārša spēle, lai to saprastu teju ikviens, tomēr pareizo asociāciju izdomāšana var izrādīties cietāks rieksts nekā sākotnēji varētu šķist. Spēle patiks klasiskā Codenames un sadarbības spēļu cienītājiem. Turklāt nupat veikalu plauktos nonācis spēles latviskais izdevums.

 

Spriedze un azarts uz galda

Ja tu meklē ātru un azartisku spēli diviem, tad Klask viennozīmīgi ir tava izvēle. Dānijā radītā galda spēle līdzinās gaisa hokejam, kurā ar magnētu palīdzību dalībnieki cenšas bumbiņu raidīt pretinieku vārtos jeb bedrītē. Spēle ir ātra un dinamiska, turklāt noteikumi ir tik vienkārši, ka tos burtiski var izstāstīt minūtes laikā.

Pašlaik spēlē divatā, vēlāk kopā ar draugiem

Par vienu no mūsdienu galda spēļu klasiskām kļuvusi Carcassonne, kurā spēlētāji, atklājot lauciņus, veido karti, būvē pilsētas, ceļus, ciematus un baznīcas un, izmantojot savus pavalstniekus, cīnās par to kontroli. Nevelti šī ir viena no pēdējos gados pārdotākajām spēlēm pasaulē! Turklāt spēli iemācīties var vien pāris minūtēs.

Aiz salīdzinoši vienkāršajiem noteikumiem slēpjas spēle, kas katru reizi attīstīsies citādāk, jo laukums katras spēles gaitā tiek izveidots unikāls. Izcila, viegla stratēģijas spēle, kas īpaši izceļas kā divu spēlētāju spēle, taču, kad situācija atļaus, tā prieku varēs sagādāt līdz pat pieciem cilvēkiem vienlaicīgi. Turklāt spēlei ir neskaitāmi papildinājumi, kas ievieš dažādas jaunas mehānikas un paver durvis pavisam jaunām taktikām.

Piedzīvojums kastē

Galda spēles var būt ne tikai vienreizēja izklaide nepilnas stundas vai divu garumā, bet arī vesels piedzīvojams vairākās partijās. Un divatā šis piedzīvojums var aizstāt, piemēram, iepriekš ierasto kinoteātra apmeklējumu. Turklāt galda spēlēs tev iespējams uzrakstīt pašam savu stāstu, ko ietekmēs tavas izvēles spēles gaitā.

Tu vari, piemēram, kļūt par peles ķermenī iesprostotu varoni kopā ar Mice & Mystics. Traucies cauri pilij, ceļā sastopoties ar žurkām, prusakiem, zirnekļiem un lielāko no visām šausmām — pils kaķi Brodiju.

Taču, ja vēlies sev kaut ko zināmāku, tad noteikti vari izvēlēties Harry Potter: Hogwarts Battle, kurā tev būs iespēja sajusties kā vienam no no Dž. K. Roulingas varoņiem, kas centīsies glābt Cūkkārpu no briesmām. Spēlē kā Harijs, Rons, Hermione vai Nevils, apgūsti jaunas maģijas, attīsti savu kāršu kavu un nosargā burvestību mājas.

Neatkarīgo no gaumes un vēlmēm, katram ir iespēja atrast sev vēlamo spēli. Tās var būt pavisam vienkāršas abstraktas spēles vai pat tematiskas piedzīvojumu spēles. Turklāt šādu spēļu izmēģināšana var pavērt durvis uz pavisam jaunu un aizraujošu hobiju. 

Kuras no šīm spēlēm tu jau esi spēlējis un kuras vēl vēlētos pamēģināt?

Iepriekšējais raksts Atklājam online turnīru sezonu ar Yu-Gi-Oh TCG

Atstāt komentāru

Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

* Obligātie lauki