Brain Games šogad sarūpējis divreiz vairāk lokalizēto spēļu nekā ierasts
Ik gadu spēļu veidotāji izdod tūkstošiem jaunas spēles, no kurām vien maza daļiņa nonāk vietējos veikalu plauktos. Vēl mazāka daļiņa no šīm spēlēm veikalos ierodas latviešu valodā.Taču šogad Brain Games parūpējies par to, lai lokalizēto spēļu klāsts būtu īpaši plašs. Turklāt drīzumā latviskajām spēlēm pievienosies vēl pāris jaunumi!
Iegādājoties „Catan“, „Spārnotie“ (angliski „Wingspan“) vai kādu citu spēli latviešu valodā, cilvēki brīžiem neaizdomājas, ka aiz katra lieliski pavadītā spēļu vakara slēpjas garš un sarežģīts process, lai spēli latviešu valodā varētu baudīt ik viens.
Viss sākas ar izvēles posmu, kad tiek rūpīgi atlasītas spēles, kuras plānots lokalizēt vietējās valodās. Tā kā katru gadu iznāk arvien vairāk atzītas spēles, tad izvērtēt, kuras ir labākās lokalizēšanai kļūst arvien grūtāk. Šo izvēli nosaka pieprasījums, konkurence veikalu plauktā — vai šī spēle ir pietiekami unikāla un izcelsies starp citām spēlēm.
Kad īstā spēle izvēlēta un lokalizēšanas papīri sakārtoti, sākas tulkošanas darbi, lai katra kārts, katrs uzraksts, katrs teikums noteikumu grāmatā būtu iztulkots. Tālāk spēle tiek nodota ražošanai un tad arī piegādei. Kopumā šajā procesā ir neskaitāmi posmi, kur kaut kas var noiet greizi, jo iesaistītas arī ārējās puses. Piemēram, spēle „Spārnotie“ veikalā neieradās plānotajā laikā starptautiskās piegādes krīzes dēļ. Savukārt spēle „Kvedlinburgas pūšļotāji“ (angliski „The Quacks of Quedlinburg“) vēl nav sasniegusi Latviju, jo ražošanas procesā radās sarežģījumi.
Bet pēc visa smagā darba, lietajiem sviedriem un negulētajām naktīm nāk rezultāts — Brain Games šogad lokalizējis divreiz vairāk spēļu nekā citus gadus.
Starp šīm lokalizētajām spēlēm ir tādi grandi kā „Spārnotie“, „Splendor“, „Carcassonne“ jubilejas izdevums, „Bohnanza“ un daudzi citi.
Jau labi zināmā „Black stories“ līnija šogad papildināta ar vēl trim tumšo stāstu krājumiem, unikālajai spēlei „The Mind“ iznācis turpinājums „The Mind Extreme“ un papildināta arī izlaušanās spēļu „Exit“ sērija.
Latviski lokalizētas arī vairākas bērnu spēles — „LAMA“, „Who Did It?“, „Crazy Eggz“ un „Coconuts“.
Veikalos nonākuši arī „Puzzling Professor“ un „Matchbox“ prāta mežģi latviešu valodā.
Lielākais šī gada veiksmes stāsts ir „Spārnotie“. Šī putnu spēle ar satriecošu dizainu ir ne tikai ar krāšņām spalvām aptīta, bet arī ar stingru mugurkaulu, jo pati spēli saņēmusi neskaitāmus galda spēļu apbalvojumus.
Ja vairums lokalizēto spēļu ir ģimenes, bērnu vai viesību kategorijā, tad „Spārnotie“ drīzāk ir nākamā soļa spēle. Proti, tā ir nedaudz sarežģītāka par, piemēram, „Catan“ vai „Splendor“, taču tai ir daudz bagātīgākas stratēģijas iespējas, kas katru partiju padarīs vēl aizraujošāku.
Vai zināji, ka „Carcassonne“ tiek spēlēta jau vairāk nekā 20 gadus? Par godu šim notikumam tika izlaists īpašs, ierobežotā daudzumā pieejams jubilejas izdevums. To lokalizēt izdevās arī Brain Games. Kopā ar jau ierasto spēli tas sevī ietver ekskluzīvus mini paplašinājumus un īpaša dizaina lauciņus. Ja vēl neesi to iegādājies, tad pasteidzies, kamēr tā ir veikalā!
Visas šīs un arī citas spēles Brain Games dzimšanas dienā, 17. novembrī, tu varēsi iegādāties ar 25% atlaidi!
Jau drīzumā Latviju sasniegs 2018. gada „Kennerspiel des Jahres“ balvu ieguvusī spēle „Kvedlinburgas pūšļotāji“. Arī šī ir starptautiski novērtēta galda spēle, kas izcili papildinās ikvienu spēļu kolekciju.
Taču šis nav vienīgais jaunums, kas gaidāms drīzumā! Latviešu valodā tiks izdotas arī spēles „That’s Pretty Clever“, „MicroMacro: Crime City“ un „Sushi Go!“. Tāpat veikalos atgriezīsies „Carcassonne Junior“ un „Om Nom Nom“.
„That’s Pretty Clever“ ir vienkārša roll&write tipa spēle, kurā spēlētāji met kauliņus un aizpilda pierakstu lapiņas, krājot punktus. Spēle ir pavisam vienkārša, bet liks palauzīt galvu, lai atrastu efektīvākos punktu gūšanas ceļus. Tāpat spēlei ir liels pluss, ka to var spēlēt arī viens pats.
Šogad labākās spēles balvu jeb „Spiel des Jahres“ ieguva „MicroMacro: Crime City“. Tā ir izmeklēšanas spēle, kurā spēlētajiem noziegumu gaita jāatrisina pētot ilustrācijas lielā pilsētas kartē. Šajā spēlē ir apvienots ierastais detektīvs un populārais „Kur ir Vallijs?“ mehānisms. Ja vēlies izmēģināt spēli, tad ražotāji savā mājaslapā ievietojuši demo nozieguma lietu, kuru tu vari atrisināt, lai saprastu, vai spēle domāta tev.
Savukārt „Sushi Go!“ ir vienkārša draftēšanas spēle, kurā dalībnieki krāj punktus veidojot savu suši maltīti. Aiz vienkāršajiem noteikumiem slēpjas aizraujoša spēle, jo dalībnieki krāj komplektus, taču visu laiku rūpīgi jāveic izvēles un jāskatās, ko izvēlas citi spēlētāji. Vai tu paspēsi sakrāt pietiekami daudz sašimi, pirms tos notiesājuši citi?
Kuras lokalizētas spēles tu pasūtīsi Brain Games dzimšanas dienā? Par kuru no gaidāmajām spēlēm tu esi sajūsmā? Varbūt vēlies latviešu valoda redzēt vēl kādu spēli? Atstāj savas idejas komentāros un, iespējams, kādu dienu kāda no šīm spēlēm tiešām tiks lokalizēta!
Atstāt komentāru