Izlaist līdz saturam
TU UN ES- GALDA SPĒĻU DUELIS UN PERFEKTA KOMANDA

TU UN ES- GALDA SPĒĻU DUELIS UN PERFEKTA KOMANDA

Ir galda spēles, kuras visforšāk ir spēlēt divatā. Dažreiz tā var iepazīt viens otru labāk, dažreiz tieši tas, ka pazīsti pretinieku jau ļoti labi pārvēršas aizraujošā, azartiskā spēļu duelī, kurā, lai kāds uzvarētu ir ļoti jāpacīnās. Iesakām spēles, kuras paredzētas diviem spēlētājiem, kā arī tās, kuras forši spēlēt arī divatā.

7 WONDERS DUEL

Spēlētāju skaits 2. Spēles ilgums 30min. Ieteicamais vecums 10+

Stratēģijas galda spēle. Spēlētāji izspēlē 3 paaudzes, iegūst dažādas kārtis, lai uzlabotu savu karaspēku vai zinātnes attīstību, lai spēles beigās attīstītu savu civilizāciju un pabeigtu Brīnumus. Spēlē ir iespējams uzvarēt savācot pietiekami daudz zinātnisko simbolu vai pārspējot pretinieku ar militārajiem spēkiem. Ja neviens no šiem nosacījumiem netiek izpildīts, uzvar spēlētājs ar lielāko punktu skaitu. Spēlei ir ļoti labs vizuālais izpildījums. Spēles pluss noteikti ir tas, ka spēlētājiem ir ļoti daudz izvēļu iespējas, un  tā nav pārāk sarežģīta. Šī arī ir tā spēle, kurā nevar katru reizi uzvarēt viens un tas pats spēlētājs, jo uzvarēt ar vienu stratēģiju visu laiku nav iespējams, līdz ar to, šī ir spēle, kura ilgu laiku neapniks.

 

CARCASSONNE

Spēlētāju skaits 2-5. Spēles ilgums 30min. Ieteicamais vecums 8+

Pasaulē plaši pazīstama stratēģiskā galda spēle ģimenei. Spēle ar Francijas dienvidu šarmu, jo tieši tur atrodas slavenā Carcassones pils, kas  ir nozīmīgs tūrisma objekts un iedvesmas avots daudziem radošiem cilvēkiem. Spēles noteikumi ir vienkārši un mainīgais spēles raksturs nodrošina to, ka spēle aizrauj. Spēlētāji ņem lauciņus no krājumiem un izvieto tos uz galda, veidojot pilsētas, pļavas, klosterus un ceļus. Jo vairāk un lielāki īpašumi tev pieder, jo vairāk punktus tu iegūsti. Bet esiet uzmanīgi- citi spēlētāji var tavus īpašumus pārņemt savā valstībā. Spēle sagādās ne mazums pārsteigumu, jo laukuma aprises spēles gaitā nemitīgi mainās. Ja esi gatavs iegūt varenus īpašumus un izveidot unikālu impēriju, tad spēlē "Carcassonne".

PATCHWORK

Spēlētāju skaits 2. Spēles ilgums 15-30min. Ieteicamais vecums 8+

Stratēģijas spēle diviem spēlētājiem par liela auduma šūšanu no dažādiem ielāpiem, kur par spēles naudu un punktu skaitīšanas sistēmu kalpo pogas. Ielāpi ir dažāda lieluma un vērtības, kā arī darbojas laika mehānisms, kas padara spēli aizraujošu. Spēle pietiekami vienkārša un iespējams liels skaits startēģiju.

T.I.M.E. STORIES

Spēlētāju skaits 2-4. Spēles ilgums 90min. Ieteicamais vecums 12+

Aizraujoša stratēģijas galda spēle. Vai vēlaties mainīt katastrofālus notikumus, ceļojot  laikā un telpā? Spēlētāji ir T.I.M.E aģentūras darbinieki jeb laika policisti, kas cenšas novērst visas zemeslodes iznīcību, atrisinot noslēpumus, kas radušies laikā un telpā. Tā ir spēle pret laiku. Spēlētāji var kļūdīties un ceļojot laikā nonāks atpakaļ sākuma punktā, lai izmainītu notikumu gaitu, vai labotu kļūdas. Spēles laikā, spēlētājiem risinot uzdevumu, būs jāiejūtās dažādās lomās. Spēles mērķis ir pabeigt misiju, atrisināt noslēpumu. Spēlei ir pieejami dažādi paplašinājumi ar jauniem noslēpumiem, spēles scenārijiem.

 

FORBIDDEN DESERT

Spēlētāju skaits 2-5. Spēles ilgums 45min. Ieteicamais vecums 10+

Spēle piedzīvojumu meklētājiem! Lai atgūtu leģendāro lidojošo kuģi, kas aprakts dziļi senās tuksneša pilsētas drupās, būs jādarbojas komandā un jāizmanto visi pieejamie resursi, lai izdzīvotu tuksneša smilšu vētrās un lielajā tveicē. Jādarbojas būs ātri, jo tuksnesis ir nežēlīgs. Visiem spēlētājiem jācenšas atrast lidojošais kuģis, lai aizbēgtu no tuksneša un nepaliktu uz mūžu tuksneša smiltīs. Katram varonim ir hidratācijas līmenis, ja tas sasniedz nulli, viņš mirst no slāpēm. Lai uzvarētu spēli, visiem ir jāizdzīvo!

 

PANDEMIC

Spēlētāju skaits 2-4. Spēles ilgums 60min. Ieteicamais vecums 10+

Populāra kooperatīvā stratēģijas galda spēle. Unikāla un aizraujoša spēle ar filmu cienīgu scenāriju. Šajā spēlē visi dalībnieki darbojas kā komanda. Pasauli ir pārņēmusi pandēmija un tikai jūs esat vienīgie, kas to var apturēt. Visi spēlētāji ir zinātnieku brigāde, kura meklē zāles pret dažādām slimībām, kuras izplatās pa pasauli. Spēle, kurā uzvar visi vai neviens un tādā gadījumā pasauli ir pārņēmusi infekcija. Spēlē ir pietiekami grūti uzvarēt, kas padara to azartisku. Spēles laukums ir Pasaules karte ar vietām, kurās ir vislielākā populācija. Ar kāršu palīdzību katrā gājienā spēlētājs var izdarīt līdz pat 4 darbībām — ceļot uz dažādām pilsētām, aprūpēt inficētu cilvēku grupu, atklāt jaunas zāles vai arī uzcelt laboratoriju. Spēles neprognozējamos pavērsienus rada Epidēmijas kāršu kava, kura rada jaunus izaicinājumus, pastiprina un paātrina infekcijas.

 

PANDEMIC LEGACY

Spēlētāju skaits 2-4. Spēles ilgums 60min. Ieteicamais vecums 12+

"Pandemic Legacy" ir uz spēles "Pandemic" balstīts jauns piedzīvojums, kas galda spēles paceļ jaunā līmenī. Šī ir galda spēle, kas tiek personalizēta. Spēlētāji savus varoņus nosauc vārdos, līmē uzlīmes, parsonalizē karti un dara citas darbības, kas liek justies kā īstā stāstā, kuru veido paši.

 

STAR REALMS

Spēlētāju skaits 2. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 12+

Tā ir kāršu spēle par kosmosa tēmu. “Deck-Building” tipa spēle, kurā spēlētāji algo kosmosa kuģus no dažādām frakcijām. Pamata spēle sastāv no 128 ilustrētām kartēm. Spēlē ir 2 veidu kārtis- ir kuģi un bāzes. Spēli ir diezgan viegli iemācīties. Spēļu kārtīm ir dažādas īpašības/ funkcijas. Tirdzniecības funkciju izmanto jaunu karšu pirkšanai. Combat īpašību izmanto, lai sabojātu pretinieku kuģus, bāzi. Kārti ar autoritātes funkciju izmanto, lai iegūtu vairāk autoritātes, pārsvaru pār pretinieku. Samazinot pretinieka punktu skaitu (ko sauc par autoritāti) līdz nullei, jūs uzvarējat!

 

HERO REALMS

Spēlētāju skaits 2-4. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 12+

Fantāzijas kāršu spēle. “Deck-Building” tipa spēle, kurā spēlētāji algo dažādu frakciju tēlus, lai izveidotu pēc iespējas spēcīgāku savu kāršu komplektu. Katrs spēlētājs spēli sāk ar desmit kāršu klāju, kurā ir zelts (pirkšanai) un ieroči (cīņai). Spēlējot, jūs izmantojat zeltu, lai nopirktu čempionu kartes un darbības kartes no tirgus. Šie čempioni un darbības var radīt lielu daudzumu zelta, kaujas vai citu spēcīgu efektu. Jūs izmantojat cīņu, lai uzbruktu pretiniekam un viņu čempioniem. Samazinot pretinieka rezultātu (to sauc par veselību) līdz nullei, jūs uzvarējat!

 

CODENAMES DUET

Spēlētāju skaits 2-4. Spēles ilgums 15-30min. Ieteicamais vecums 11+

 ''Codenames: Duet'' ir populārās galda spēles "Codenames" kooperatīvā spēles versija. Tā ir aizraujoša spēle, kurā ir  lieliska spēlētāju mijiedarbība. Spēles noteikumi ir vienkārši.  Codenames Duet saglabā Codenames pamatelementus - dod viena vārda norādījumus-kodu, lai kopā atrastu visus aģentus. Kopumā ir jāatklāj visi piecpadsmit aģenti - neatklājot slepkavu - pirms laika beigām, lai uzvarētu spēli. Spēlē neviens nemēģina uzvarēt, bet tā vietā atrod veidu, kā novest pārējos spēlētājus pie pareizajiem secinājumiem, kas ļauj uzvarēt kopā. Izcila sadarbības spēle.

"EXiT - The Forbidden Castle"
 

Spēlētāju skaits 1-4. Spēles ilgums 45-90min. Ieteicamais vecums 12+

 Aizraujoša kooperatīva galda spēle, kas balstīta uz "Escape room" mehāniku. Spēlētāji pārmeklē dažādas lokācijas, savieno atrastos objektus un atrisina mīklas, lai atrisinātu uzdevumus. Galda spēle spēlējama kopā ar atbilstošo aplikāciju, kas nodrošina ar padomiem, kodu pārbaudēm un atlikušo laiku uzdevumu izpildei. Spēlei ir viens scenārijs. Pieejamas vairākas spēles versijas-"EXiT - Pharaoh's Tomb", "EXiT - The Catacombs of Horror" u.c.

 

 

Spēlētāju skaits 1-8. Spēles ilgums 60-180min. Ieteicamais vecums 10+

Stratēģijas galda spēle ģimenei. Noslēpums, slepkavība, izmeklēšanas intervijas-spēlētāji iejūtas slavenā detektīva Šerloka Holmsa lomā, risinot aizdomīgus noziegumus. Kāpēc Haidparkā tika noslepkavoti divi lauvas? Kas ir atbildīgs par trūkstošajām gleznām no Nacionālās galerijas? Šie ir tikai daži no gadījumiem, kas izaicina jūsu atjautību un deduktīvās spējas. Jūs izvēlaties, kur vērsties un kuru izmeklēt, vācot pavedienus avīzēs u.c., liekot faktus kopā un risinot noslēpumus. Spēle arī lieliski atspoguļo tā laika Londonu, kurā dzīvoja Šerlohs Holms, kas piešķir spēlei īpašu šarmu. Brīnišķīga spēle, kas liks domāt.

 

AGRICOLA

Spēlētāju skaits 1-5. Spēles ilgums 60min. Ieteicamais vecums 12+

Stratēģiska spēle, kurā katram spēlētājam ir sava saimniecība, kas ir jāuztur un jāpaplašina. Tas prasa plānošanu.  Katrs savā saimniecībā audzē dārzeņu un dzīvniekus, saņemot par to punktus. Nedrīkst aizmirst arī par paša ģimenes labklājību. Ģimenes locekļi ir jāpabaro un tiem noteikti gribas dzīvot labākā mājā. Agricola ir uz gājieniem balstīta spēle. 6 posmos notiek 14 spēļu kārtas, un katra posma beigās ir raža (pēc 4., 7., 9., 11., 13. un 14. kārtas). Spēle balstās uz darbinieku izvietošanas mehānismu. Sākumā jūs izmantojat divus darbiniekus un novietojat viņus uz darbības vietām, lai izveidotu savu saimniecību. Spēle izaicina pieņemt lēmumus, paturot prātā skaidru gala mērķi.

 

Fog of Love

Spēlētāju skaits 2. Spēles ilgums 60-120min. Ieteicamais vecums 17+

Šī ir ļoti neierastas tematikas spēle galda spēļu tirgū. Spēle tiem, kuriem patīk romantiskās komēdijas ar drāmas elementiem. Fog of love ir par attiecību būvēšanu un mērķu sasniegšanu. Spēlētāji izveido divus spilgtus personāžus, kas satiekas, iemīlas un saskaras ar daudziem izaicinājumiem, neērtām situācijām, sarežģītiem kompromisiem- viss kā dzīvē.  Spēles pamatā ir sešas personības dimensijas, kas atspoguļo jūs un jūsu partnera domāšanu. Katram personāžam sākumā tiek doti iespējamie mērķi un jūs izvēlaties to, kuru domājat sasniegt. Kopumā var teikt, ka spēlē nav galvenais uzvarēt un izpildīt mērķi, bet gan paša mīlestības stāsta veidošana. Spēle vispiemērotākā tiem, kas jau ir attiecībās, vai vismaz tuviem draugiem, ar kuriem kopā izspēlejot romantisko lomu sižetu jutīsieties ērti.

 

KEYFORGE: CALL OF THE ARCHONS PAMATSPĒLE

Spēlētāju skaits 2. Spēles ilgums 15-45min. Ieteicamais vecums 14+

Stratēģiska, spraiga cīņu spēle fantastikas pasaulē. Spēle, kurā katra kava ir tikpat unikāla kā cilvēks, kurš to spēlē, un neviena no divām cīņām nekad nebūs vienāda. Vienreizēja kāršu spēle ar interesantu kolekcionēšanas metodi - katra kava ir nejauši ģenerēta un patstāvīga. Kavas nedrīkst modificēt, tāpēc tās ir patiesi unikālas un katra ar savu raksturu. Īsumā- tā ir spraiga cīņu spēle, kur mākslīgā pasaulē, kas veidota no neskaitāmu planētu gabaliem, ir iespējams pilnīgi viss. Šīs pasaules apdzīvotāji ir Archons, dieviem līdzīgas fantastiskas būtnes. Katrs spēlētājs izmantojot radības, vienreizējus un pastāvīgus efektus, mēģina iegūt priekšrocības salīdzinājumā ar pretinieku. Katram spēlētājam ir 20 dzīvības, kuras spēlētāji mēģina viens otram  samazināt līdz nullei, paralēli katrs spēlētājs mēģina savākt 18 resursus, kurus izmanto 3 atslēgu kalšanai. Uzvar pirmais spēlētājs, kurš viltos 3 atslēgas. Spraiga cīņa garantēta!

 

Iepriekšējais raksts Kolekcionējamās kāršu spēles – populāras jau teju trīs desmitgades

Atstāt komentāru

Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

* Obligātie lauki