Izlaist līdz saturam
🔥 Spēle "Flamecraft" pieejama IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ! 🔥
🔥 Spēle "Flamecraft" pieejama IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ! 🔥
Tikai viena spēle jebkurai dzīves situācijai

Tikai viena spēle jebkurai dzīves situācijai

Mūsdienās galda spēļu ražotāji nereti tiecas uz jaunām virsotnēm, izstrādājot arvien unikālākas un specifiskākas spēles konkrētai dzīves situācijai. Taču ne visi vēlas savā kolekcijā desmitiem spēļu, lai sagatavotos jebkādai auditorijai un situācijai. Ja vēlies iegādāties tikai vienu spēli, bet tādu, ko varētu spēlēt kopā ar draugiem, viesībās, ar ģimeni un vecvecākiem, tad “Tikai viens” ir tava atbilde!

Spēle tika izdota 2018. gadā, bet plašāku uzmanību guva gadu vēlāk, kad saņēma prestižo “Spiel des Jahres” balvu kā gada labākā galda spēle. Šis ir prestižākais apbalvojums galda spēļu industrijā.

Viens no lielākajiem spēles plusiem ir vienkāršie spēles noteikumi. Tie ir tik viegli saprotami, ka tos var iemācīt teju ikvienam, sākot ar pamatskolnieku un beidzot ar vecāka gada gājuma cilvēku. Turklāt “Tikai viens” ir kooperatīva spēle, kas nozīmē, ka visi spēlētāji ir viena komanda, kas kopīgi tiecās pēc saldās uzvaras garšas.

“Tikai viens” ir spēle, kurā spēlētāji ar asociācijām dod pavedienus, taču ir jāatrod pareizais balanss, jo pārāk abstrakti vārdi var mulsināt, bet tieši sinonīmi novest pie problēmām.

Kāda ir spēles gaita? Katrā raundā viens no spēlētājiem ir minētājs, kurš izvēlas skaitli no viens līdz pieci, kam atbilst vārds uz spēles kārts. Minētājs šo vārdu neredz, taču pārējie spēlētāji redz. Tad visi spēlētāji uz īpašām tāfelītēm uzraksta viena vārda pavedienu, kas viņiem saistās ar minētāja vārdu. Taču ir āķis! Ja vairāki spēlētāji uzrakstījuši vienu un to pašu pavedienu, tad tie tiks izdzēsti, pirms tie tiek rādīti minētajam, kuram no atlikušajiem pavedieniem jāuzmin vārds. Pareiza minējuma gadījumā spēlētāji gūst punktu. Pēc tam minētāja lomu uzņemas nākamais spēlētājs.

“Man patīk pārdomātā ideja, ka viesību spēlē tev ir jāatrod balanss starp vienkāršiem vārdiem, ko varētu uzrakstīt ikviens, un neskaidriem pavedieniem, kas var nedot neko vai pat samulsināt minētāju,” atzinīgi par spēli izteicies “Dice Tower” apskatnieks Zī Garsija.

Ja tev šķiet, ka viegli noteikumi nozīmē garlaicīgu spēli vai ātru apnicību, tad tā nebūt nav! Šo spēli ierobežo tikai un vienīgi tava fantāzija, tāpēc robežas varbūt ļoti plašas. Katru reizi spēlētāji domās jaunus pavedienus jauniem vārdiem, tāpēc katra spēles partija sniegs pilnīgi jaunu pieredzi.

Šī ir viena no retajām spēlēm, kuru ļoti labi var spēlēt arī attālināti ar video zvana palīdzību. Ja kaut vienam no spēlētājiem ir spēle, tad viņš var kamerā citiem rādīt vārdu kārtis, bet pārējie spēlētāji var tāfeles un marķierus aizstāt ar lapu un jebkāda veida rakstāmrīku.

"Tikai viens" var spēlēt trīs līdz septiņi spēlētāji. Turklāt spēle ir ļoti labi spēlējama ar jebkuru spēlētāju skaitu — ar vairāk spēlētājiem minētājam pieejami vairāki pavedieni, taču lielāka iespēja, ka daļa no tiem sakritīs un tiks nodzēsti.

Populārākajā galda spēļu portālā “BoardGameGeek” spēle ir novērtēta ar 7.6 ballēm, esot ļoti augstajā 144. vietā starp visām spēlēm. Topa augšgalā lielākoties ir smagākas spēles ar sarežģītākiem noteikumiem. Starp viesību spēlēm “Tikai viens” ieņem godalgoto trešo vietu, piekāpjoties vienīgi “Codenames”, kam ir līdzvērtīgs reitings, un “Decrypto”.

“Tikai viens” nereti tiek salīdzināta ar “Codenames”, un ne velti abas ir asociāciju viesību spēles. Lai gan spēles liekamas vienā un tajā pašā kategorijā, tās tomēr ir atšķirīgas, katra ar saviem plusiem un mīnusiem.

Ja vēlies spēli lielākam spēlētāju lokam, vai tādu, kurā notiek sacensības, tad “Codenames” ir tava izvēle. Bet, ja tu gribi spēlēt spēli, ko forši spēlēt līdz septiņiem spelētājiem, tādu, kurā visi sadarbojas, tad “Tikai viens” ir jābūt tavā kolekcijā.

Vēl viena spēles priekšrocība ir spēlētāju iesaiste. Neatkarīgi no tā, vai raksti pavedienus vai mini, tu esi spēlē un visu laiku aktīvi darbojies. Atšķirībā no “Codenames”, šajā spēlē nav jāgaida uz otru komandu. Turklāt “Tikai viens” veiksmīgi tiek galā ar uzstājīgiem spēlētajiem, kas allaž cenšas uzspiest savu viedokli, jo katrs raksta pats savu pavedienu.

Vienas no lielākajām bažām noteikti var radīt fakts, ka spēlē tiek izmantoti marķieri, kas ar laiku var izrakstīties vai sakalst. Esam parūpējušies arī par šo problēmu mūsu veikalos nepieciešamības gadījumos iespējams saņemt jaunus marķierus, lai spēle kalpotu ilgi un dikti.

Ja vēl šaubies, vai “Tikai viens” ir domāta tieši tev, tad droši vari doties uz kādu no mūsu veikaliem, kur mūsu darbinieki ar prieku tevi konsultēs, pastāstīs vairāk ne tikai par šo, bet arī citām spēlēm!

Pērc spēli "Tikai viens" jau tagad!

Iepriekšējais raksts Spēļu statistikas uzskaite ar Board Game stats
Nākamais raksts Spēles “Clever” apskats

Atstāt komentāru

Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

* Obligātie lauki