Izlaist līdz saturam
Spēles apskats – Sheriff of Nottingham

Spēles apskats – Sheriff of Nottingham

Mehānikas: blefs, vienošanās un pārliecināšana
Spēles sarežģītība: viegla
Spēles ilgums: 60 min
Spēlētāju skaits: 2-5
Labākais spēlētāju skaits: 4-5
Valoda: Ir pieejama latviešu valodā, bet nav teksts uz kārtīm

Viena no ilgstoši Latvijā populārajām spēlē ir klasiskais Sabotieris, kas par vidējo latviešu spēlētāju pasaka, ka maza blefošana un mānīšanās ir mīlēta mehānika. Te nu es vēlos aprakstīt spēli, kur blefošana, netīri darījumi un kontrabandas pārvešana ir lielākā daļa spēles mehāniku. Apraksts par Sheriff of Nottingham.

Tematika:
Spēlētāji ir viduslaiku tirgotāji, kas mēģina ievest dažādus tirdzniecības labumus Notingemas pilsētā, taču pie ieejas vārtiem viņus pārbauda šerifs, kurš var lūgt uzrādīt līdzi atvestās preces, un ja jūs starp saviem āboliem esat ierakuši arbaletu, tad var sanākt lielas nepatikšanas, taču varbūt ar šerifu iespējams vienoties. Spēle ir ļoti tematiska un rada labu sajūtu par tās mehānikām un tēmu. Vēl lielāks tematiskums rodas tad, ja arī spēlētāji iejūtas savās lomās, pārveido balsi un mēģina personalizēt viduslaikus un šerifa uzpirkšanu.

Komponentes:
Spēles komplektā ietilpst milzīgs kalns ar vairāk kā 200 kārtīm, ko ir gandrīz neiespējami samaisīt vienā kavā. Tāpat, ir daudz kartona naudas monētu un individuālu, skaisti vizualizētu spēlētāju laukumu, kas funkcionē kā norādes, kur krāt dažādās ievestās preces. Toties, labākās komponentes ir auduma aiztaisām maisiņi, kur katrs spēlētājs, ievieto savas deklarējamās preces. Komponenti ir pietiekami labas kvalitātes, izvēlēta piemērota un saprotama vizualizācija, āboli ir āboli un vistas ir vistas.

Mehānikas:
Katru raundu viens no spēlētājiem ir šerifs, kamēr pārējie tirgotāji. Tirgotāji sāk raundu ar kāršu apmaiņu, kur viņiem iespējams aizvietot dažas kārtis ar citām. Pēc tās katrs spēlētājs ieliek paša izvēlētu kāršu skaitu savos maisiņos un deklarē to saturu, piemēram, sakot, ka viņš ieved 4 vistas. Kad visi tirgotāji savus maisiņus nodevušu šerifam, sākās darījumu fāze, kuras laikā šerifa uzdevums ir mēģināt saprast, kuri no spēlētājiem melo un mēģina iešmugulēt pilsētā kontrabandu, bet kuri saka patiesību. Šai fāzē spēlētājiem ir iespēja uzpirkt šerifu, piedāvājot viņam naudu, lai spēlētāju maisiņš netiktu atvērts, vai pat vēl vairāk, lai atvērtu kāda cita spēlētāja maisiņu. Šerifa izvēle ir svarīga, jo ja viņš atvērs maisiņu un tajā būs kontrabanda, tad tirgotājs viņam maksās kompensāciju un pazaudēs kontrabandu, taču, ja maisiņā nebūs kontrabandas, tad šerifam būs jāmaksā tirgotājam. Visa spēles slēpjas tieši šajā aspektā, jo spēli uzvar tas, kurš iegūst visvairāk naudas un tieši spēlējot kā šerifs, spēlētājs var iegūt vai zaudēt kaudzi naudas. Spēle ilgst līdz katrs ir bijis šerifs divas reizes, tad tiek saskaitīta kopējā uzkrātā un par ievestajiem labumiem ietirgotā nauda, kā arī spēlētāji, kas ieveduši visvairāk noteikta tipa preces var iegūt papildus punktus.

Vairākspēlējamība:
Es vērtētu, ka vairākspēlējamība ir vidēja, jo katru reizi tiek veiktas ļoti līdzīgas tirgošanās un blefošanas darbības. Spēles vairākspēlējamību nosaka tieši grupa ar ko kopā spēlē. Sheriff of Notthingham ir sociāla spēle, kura ar vienu grupu var būt daudz labāka nekā ar citu. Daudz kas atkarīgs, cik labi spēlētāji iejūtas radītajā spēles pasaulē, taču pārsvarā gadījumu spēle prot ievilkt savā pasaulē un tā nav tikai tukša, matemātiska solīšana par šerifa uzpirkšanu.

Vērtējums:
Ja jūs esat gatavi uzzināt savu draugu un ģimenes locekļu tumšo pusi, redzēt, kā viņi skatās jums acīs, saka, ka maisiņā ir tikai 3 augstākā labuma sieri, bet pēcāk nelietīgi ieved kontrabandu, tad šī ir spēle tieši jums. Bet ņemiet vērā, ka šī spēle nebūs priekš visiem, var gadīties draugi, kam blefošana un mānīšanās ir ētiskas dabas jautājums, īpaši, ja iesaistīti bērni, tāpat, spēle ir atkarīga no kompānijas, tāpēc, lai gan man bijušas vairākas ļoti aizraujošas šerifa partijas, mans vērtējums 7 no 10.

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalos Rīga Plaza 1. stāvā vai K. Barona ielā 55, vai arī interneta veikalā:  Sheriff of Nottingham

Board Game Geek reitings: 7.2

Autors: Kristaps Auzāns

Bildes no Board Game Geek

Iepriekšējais raksts Atklājam online turnīru sezonu ar Yu-Gi-Oh TCG

Atstāt komentāru

Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

* Obligātie lauki