Dec 01 , 2016

0 Komentāri

Anna Peipina

Spēle Seasons. 9/10.

Mani vienmēr ļoti aizrauj kāršu spēles. Fascinējoši vērot, cik daudz dažādu kombināciju var izveidot ar vienas kāršu kavas palīdzību. Patīk, ka spēlēm ir vairākspēlējamība, un, balstoties uz pieredzi, to biežāk var novērot tieši kāršu spēlēm. Šoreiz dalīšos ar vienu no manām mīļākajām spēlēm — Seasons.

Tematika:

Maģiskā karaļvalstī satiekas burvji, kas uzsāk trīs gadu ilgstošu turnīru, kur cīnās par labākā burvja titulu. Cīņas laikā tiek izmantoti dažādi maģijas rīki un radības, taču nez kāpēc netiek izmantotas burvestības. Tēma ir mazliet baltiem diegiem tīta, bet uzzīmētie priekšmeti un radības ir tik oriģināli, ka tie tiešām asociē ar burvju cīņām.

Komponenti:

Izcili! Spēle nāk ar ļoti kvalitatīviem zīmējumiem uz kārtīm, lai tās nenobružātos esmu tās ielicis vāciņos. Spēlei ir kvalitatīvi žetoni un gadalaiku kalendārs, taču vislabākie ir milzīgie metamie kauliņi, kurus paņemot rokā, spēlētājs jūt smagumu. Jauki, ka spēles kastē ir vieta, kur visu kārtīgi salikt, un komponenti nav jātur plastmasas maisiņos. Tikai viens “bet” — spēlei ir ļoti slikts un neparocīgs punktu skaitīšanas tablo. Tas vienkārši ir par mazu.

Mehānika:

Seasons, loģiski, tiek spēlēta 4 gadalaikus, 3 gadus. Bet vēl pirms pirmā gada spēlētāji izspēlē “drafta” mehāniku, kur katram sākotnēji ir 9 kārtis, no kurām spēlētājs izvēlas vienu, bet 8 padod tālāk. Pēc tam izvēlas vienu no 8, un tā līdz brīdim, kad katrs ir uzbūvējis savu 9 kāršu kavu. Šīs kārtis tiek sadalītas pa gadiem un definē izvēlēto stratēģiju. Uzsākoties spēlei, spēlētāji sākotnēji uzmet sezonai atbilstošos metamos kauliņus, no kuriem pēcāk veic “draftu”. Katrs kauliņš dod dažādus labumus, piemēram, paaugstina iespēju, cik kārtis spēlētājs var izspēlēt sev priekšā, dod enerģijas žetonus, kas ir cena kāršu izspēlēšanai, atļauj pārdot enerģijas žetonus par uzvaras punktiem u. c.

Taču sāls slēpjas spēles kārtīs. Pamatspēlē ir 50 dažādi kāršu veidi, no katra pa divām kārtīm. Katra ir unikāla un dod tūlītēju vai stratēģisku labumu spēles gaitā. Ir kārtis, kas atvieglo tavu spēli sākumā, bet ir arī kārtis, kas dod milzīgu punktu skaitu, taču grūti izspēlējamas. Spēles būtība ir saplānot tādas kārtis, kas dod vislabāko savstarpējo sinerģiju. Ir arī kārtis, kas kaitē pretiniekiem, bet nodarītais ļaunums nav iznīcinošs, drīzāk kaitinošs. Spēle beidzas pēc trim gadiem, kad spēlētāji ir izspēlējuši savas kombinācijas un gatavi uzzināt, kurš ir ieguvis visvairāk punktus.

Vairākspēlējamība:

Četru spēlētāju spēlē no 100 kārtīm tiek izspēlētas ne vairāk kā 50 kārtis, kas ir jauktā secībā, līdz ar to spēle piedāvā milzīgu vairākspēlējamību. Turklāt stratēģijas, lai uzvarētu, var būt ļoti dažādas, dažreiz var koncentrēties uz enerģijas žetonu tirgošanu, citreiz uz dārgo un vērtīgo kāršu izsaukšanu. Tiesa, es diezgan ātri iegādājos paplašinājumu, kas deva vēl 25 unikālas kārtis (50 kopā). Paplašinājums iepazīstināja arī ar pāris citām mehānikām, kas man nešķita pietiekoši elegantas, tāpēc izmantoju tikai kārtis. Šī ir vienīgā spēle, ko mēdzu uzspēlēt arī tiešsaistē — https://lv.boardgamearena.com/ Pēc daudzām reizēm spēle mani joprojām aizrauj un liekas svaiga katru reizi.

Vērtējums:

Ieteiktu spēli cilvēkiem, kas jau ir iejutušies galda spēļu hobijā, jo, mācoties spēli, būs jāapgūst daži savdabīgi termini, taču spēle ir tā vērta. Tā piedāvā aizraujošu izaicinājumu gan tiem, kas spēlē pirmo reizi, gan tiem, kas ir jau šīs spēles veterāni. Noteikti viena no atzītākajām spēlēm manā kolekcijā.
Vērtējums — 9 no 10.

Kristaps


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti