Izlaist līdz saturam
Spārnotie Latvijas čempionāts 2023

Spārnotie Latvijas čempionāts 2023

Šī gada 21. oktobrī bārā “lofts” Rīgā, Matīsa ielā 8, norisināsies Brain Games rīkotais “Spārnotie Latvijas čempionāts 2023”, kurā dalībniekiem būs iespēja ne tikai jautri pavadīt laiku, bet arī cīnīties par dažādām balvām. Nāc un pierādi sevi!

BALVU FONDS

 • 1. vieta: Brain Games dāvanu karte 50 € + dāvana spēles “Spārnotie” uzfrišināšanai.
 • 2. vieta: Brain Games dāvanu karte 35 € vērtībā.
 • 3. vieta: Brain Games dāvanu karte 25 € vērtībā. 

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems arī gardas dāvanas no "Selga" un pārsteiguma dāvanas no izdevniecības "Jāņa sēta" – grāmatu "Putnu noteicējs".

Visi finālisti dāvanā saņems spēli "Akropolis".

  KAD UN KUR?

  Čempionāts šogad notiks 21. oktobrī no plkst. 11.00 bārā “lofts” Rīgā, Matīsa ielā 8”

  Neaizmirsti atzīmēties mūsu Facebook pasākumā!

  PIETEIKŠANĀS

  Pieteikšanās anketa

  Dalības maksa 10 €. Samaksu veic pasākuma dienā skaidrā naudā (iepriekšēja reģistrācija ir obligāta jebkurā gadījumā) vai interneta veikalā.

  Līdz 30. septembrim dalības maksai 30% atlaide (7 €).

  Vietu skaits čempionātā ir ierobežots, tāpēc neatliec reģistrāciju uz pēdējo brīdi! Sacensībās varēs startēt līdz 48 dalībniekiem.

  ČEMPIONĀTA NORISE

  11.00 ierašanās

  11.00–11.30 dalībnieku reģistrācija, 1. raunda spēlētāju sadalīšana pa galdiņiem (ierodoties pēc reģistrācijas laika, turnīrā piedalīties nebūs iespējams)

  11.30 čempionāta atklāšana

  11.45–13.15 1. raunds

  13.30–15.00 2. raunds

  15.00-16.00 pusdienu pārtraukums

  16.00–17.30 3. raunds

  17.45–19.15 fināls

  19.30–19.45 apbalvošana

  Apreibinošo vielu lietošana un pārmērīga alkohola lietošana, kā arī agresīva uzvedība čempionāta laikā nav pieļaujama un draud ar diskvalifikāciju! Aizliegts traucēt vai palīdzēt citiem dalībniekiem! Mēs esam par tīru sportu!

   

  “SPĀRNOTIE” ČEMPIONĀTA NOTEIKUMI

  SPĒĻU DALĪBNIEKU SASTĀDĪŠANAS KĀRTĪBA UN VĒRTĒŠANA

  Spēļu pasludināšana

  Pirms katra raunda tiek publiskots datora sagatavots saraksts, kurā čempionāta dalībnieki ir sarindoti pa galdiņiem. Šajā sarakstā dalībnieki var noskaidrot tā galdiņa numuru, pie kura viņiem būs jāspēlē nākamā spēle, un doties uzmeklēt atbilstošo galdiņu.

  Visi dalībnieki spēlē trīs raundus.

  Visas spēles notiek ar zaļo mērķa laukumu. Pirms katra raunda organizatori izlozē ar kuriem mērķu lauciņiem notiks attiecīgais raunds.

  Pirmais raunds

  Spēlētāji datora noteiktā nejaušā kārtībā tiek sakārtoti pie galdiņiem. Pie katra galdiņa spēlē 3-4 spēlētaji.

  Uzsākšanas kārtību spēlētāji nosaka ar izlozes palīdzību – pirms laukuma sagatavošanas spēlētaji neskatoties izvelk vienu kārti no putnu kavas un skatās, kura izvilktajam putnam ir lielākais spārnu plētums (wingspan). Ja vairāki spēlētāji dala pirmo vietu, viņi atkārto šo procesu, līdz ir viens uzvarētājs. Šis spelētājs būs pirmais. Pēc izlozes izvilktās putnu kārtis iejauc atpakaļ putnu kavā.

  Otrais un trešais raunds

  Spēlētāji pie galda tiek sakārtoti pēc ranga, blastoties uz iepriekšējo spēļu rezultātiem. Pirmo spēlētāju nosaka pēc izlozes principa.

  UZMANĪBU!

  Sakarā ar ļoti saspringtu čempionāta laika grafiku katra raunda laiks ir stingri ierobežots ar pusotru stundu. Kad nospēlēta jau stunda, spēlei tiks ieviests gājiena laika limits — 1 minūte. Ja spēle ilgst jau pusotru stundu, galdiņam tiek dotas vēl piecas minūtes spēles pabeigšanai. Tiklīdz ir nospēlēta 1 stunda un 35 minūtes, spēle tiek pārtraukta, atļaujot pabeigt tā brīža gājienu. Šāda situācija nav labvēlīga nevienam dalībniekam, jo tiek zaudēti kopvērtējuma un ranga punkti.

  Svarīgi!

  Jāatceras, ka visas trīs pamatturnīra kārtas ir ar vienādu nozīmi.

  Pēc trim kārtām četri labākie spēlētāji sasniegs finālu, kur sacentīsies par  “Spārnotie” Latvijas čempiona titulu. Par čempionu kļūs spēlētājs, kurš uzvarēs fināla spēlē. Vienādu punktu gadījumā augstāku vietu ieņem spēlētājs, kurš atradies augstāk rangā.

  Spēlētāju rangs

  Spēlētāju rangu nosaka divi kritēriji (svarīguma secībā):

  • iegūtā gala pozīcija (1. vieta – 5 punkti, 2. vieta – 3 punkti, 3. vieta – 2 punkti, 4. vieta – 1 punkts);
  • proporcionāli pie galdiņa gūto punktu skaits (triju spēlētāju spēlē rezultāti tiek proporcionāli pārrēķināti, it kā tā būtu bijusi četru spēlētāju spēle).

  KO DER IEVĒROT

  • Nevelc garumā gājienu! Cieni arī citu spēlētāju laiku! 

  • Kad esat beiguši spēli, ierakstiet rezultātus anketā un paziņojiet par spēles beigām! Uzvarētājs spēles anketu aiznes organizatoru galdiņam. Spēlētaji sakārto spēles komponentus, lai būtu ērti uzsākt jauna raunda izspēli.

  • Spēlētāji paši atbild par noteikumu ievērošanu. Ja spēlētājs veicis kļūdu, kas uzreiz netika piefiksēta, un spēlētāji jau veikuši citas darbības, tad šī situācija vairs nav aktuāla un spēle turpinās. Tomēr spēlētājiem jābūt godprātīgiem un jāievēro visi noteikumi! Atkārtotu kļūdu gadījumā spēlētājs var tikt sodīts ar diskvalifikāciju.

  • Pretinieku fiziska iespaidošana pirms, pēc vai spēles laikā, protams, ir pilnīgi nepieļaujama un nozīmēs dalībnieka diskvalifikāciju.

  • Ja esi nācis just līdzi vai arī esi čempionāta dalībnieks, kas savu spēli jau pabeidzis, tad, vērojot cita galdiņa spēli, ir aizliegts izteikt spēlētājiem dzirdamus komentārus un sniegt padomus. Iejaukšanās spēlē no malas (pat ar šķietami nekaitīgu repliku) var ietekmēt spēles iznākumu un tāpēc nav pieļaujama! Dalībnieks, kas veic šādu iejaukšanos atkarībā no tās “kaitīguma pakāpes” var saņemt no brīdinājuma līdz pat diskvalifikācijai (galvenā tiesneša lēmums).

  • Visas spēles tiek spēlētas ar pamatspēles “Spārnotie” Latvijas versiju. Komunikācija spēles gaitā notiek latviešu valodā, taču visi viena galdiņa spēlētāji drīkst vienoties arī par citu valodu.

  Neskaidrību un jautājumu gadījumā raksti turnīra organizatoram Jānim janis.bernans@brain-games.com.

  Iepriekšējais raksts Spēles “MicroMacro: Noziegumu pilsēta” apskats
  Nākamais raksts Saboteur Latvijas čempionāts 2023

  Atstāt komentāru

  Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

  * Obligātie lauki

  0