Pavadi mājsēdi aizraujoši ar jaunām galda spēlēm

Oct 28 , 2021

0 Komentāri

Jānis Bernāns

Pavadi mājsēdi aizraujoši ar jaunām galda spēlēm

Līdz ar stingrākiem ierobežojumiem, esam spiesti vairāk laika pavadīt mājās. Kas var būt labāka izklaide par galda spēlēm kopā ar saviem mīļajiem? Ja “Carcassonne” un “Catan” jau apnikušas, un velies pamēģināt kaut ko jaunu, tad neraizējies, jo šosezon esam sarūpējuši vairākus izcilus jaunumus latviešu valodā!

Viens no pēdējā laika skaļākajiem jaunumiem “Brain Games” veikalos ir “Spārnotie” jeb godalgotās spēles “Wingspan” lokalizētā versija. Šajā spēlē tu iejutīsies putnu entuziasta lomā, kas cenšas savam dabas rezervātu tīklam piesaistīt labākos putnus. Katrs no tiem dod savu labumu un kopīgi veido spēcīgas kombināciju virknes.

Iegūsti barību putniem, palīdzi tiem dēt olas un kļūsti par varenāko putnu ekspertu!

Spēle ir ne tikai vizuāli pievilcīga, bet tā ir arī stratēģiju bagāta. Komplektā ietilpst 170 unikālas putnu kārtis un 26 bonusu kārtis, kas katrai partijai ļaus atšķirties no iepriekšējās. Turklāt spēle būs labs variants arī tad, ja vēlies spēlēt viens pats, jo tai pieejams solo variants.

“Wingspan” ir pēdējo gadu galda spēļu fenomens, jo jau pirmajā gadā tika pārdoti vairāk nekā 1,3 miljoni spēles eksemplāru. Tāpat 2019. gadā tā ieguva prestižo “Kennerspiel des Jahres” balvu kā gada labākā lietpratēju spēle. Jāpiemin arī fakts, ka šī ir autores Elizabetes Hargreivas pirmā spēle.

Iegādājoties šo spēli, Tu palīdzi Latvijas putniem, jo 0,50 EUR no katra pirkuma tiks ziedots Latvijas Ornitoloģijas biedrībai!

Šogad latviskota ir arī populārā ģimenes galda spēle “Splendor”, kas saņēmusi ne vienu vien apbalvojumu, turklāt tā tika nominēta “Spiel des Jahres” balvai. Šajā eleganti vienkāršajā spēlē spēlētāji ir renesanses laikmeta tirgoņi, kas mainās ar dārgakmeņiem un cīnās par augstmaņu uzmanību.

Spēles noteikumi ir pavisam vienkārši, un spēlētājam savā gājienā jāveic kāda no trim darbībām — jāpaņem dārgakmeņi, jāiegādājas un jāizspēlē attīstības kārts vai jārezervē attīstības kārts. Tomēr zem vienkāršības slēpjas bagātīgi taktiskie elementi un stratēģija.

Iespaidīgs spēles elements ir dārgakmeņu žetoni, kas ir kvalitatīvi, smagi un patīkami pieskārienam. Tirgošanās ar tiem daudz patīkamāka nekā, piemēram, ar resursu kārtīm vai kartona žetoniem.

Viena no visu laiku godalgotākajām spēlēm ir “7 Wonders”. Tā ir kāršu draftēšanas spēle, kurā visi spēlētāji vienlaicīgi nopērk kādu no kārtīm, kas viņiem ir rokās, un izspēlē to savā civilizācijā, pēc tam rokā esošās kārtis padodot blakus spēlētajam. Paralēli spēlētāji ceļ kādu no septiņiem pasaules brīnumiem, tirgojas un karo ar kaimiņiem un kaļ savu uzvaras ceļu.

Tā ir spēle ar satriecošu vizuālo dizainu, un visi spēlētāji tajā nepārtraukti ir iesaistīti. Tā kā visi spēlētāji veic savus gājienus vienlaicīgi, nevienā brīdī nav desmitiem minūtes jāgaida, kamēr citi spēlētāji nesteidzīgi veic savus gājienus. Turklāt spēle nekļūst ilgāka pat tad, ja to spēlē vairāk spēlētāju.

Jau trešo reizi latviešu valodā atgriezusies “pupiņu spēle” jeb “Bohnanza”. Mazā kāršu spēle jau kļuvusi par mūsdienu klasiku. Tajā spēlētāji audzē dažādas pupas, tirgojas ar tām un cenšas novākt pēc iespējas ienesīgāku ražu. Spēle ir vienkārša un azartiska, tāpēc to būs jautri spēlēt visai ģimenei.

Spēle autors ir viens no zināmākajiem spēļu autoriem — Uve Rozenbergs. Lai gan šis vācu spēļu meistars pārsvarā ir zināms ar tādām lietpratēju spēlēm kā “A Feast for Odin”, “Caverna”, “Le Havre” un “Agricola”, tieši “Bohnanza” bija viņa pirmā spēle. Viņš to radīja 1997. gadā, un iecienīta tā ir vēl šobaltdien.

Ja vēlies neatkārtojamu piedzīvojumu kādā drēgnajā rudens vakarā, tad izcils variants ir izlaušanās spēlē “Slepenā laboratorija”. Tā ir nākamā daļa ļoti populārajā un pasaulē vislabāk pārdotajā izlaušanās istabas spēļu sērijā “Exit”.

Šajā piedzīvojumā dalībnieki ir ieradušie medicīnisko pētījumu laboratorijā, taču kaut kas šeit šķiet nepareizs. Viņi apreibst no ķimikāliju tvaikiem un pamostas aizslēgtā telpā. Sākas mīklu šķetināšana.

Vai tev izdosies izbēgt no šīs slepenās laboratorijas?

“Exit” sērijas spēles ir vienreiz spēlējamas, un to gaitā spēlētājiem var nākties sabojāt spēles komponentus, lai atrisinātu visus uzdevumus. Šo spēli var spēlēt viens vai kopā ar citiem.

Patriotiskajā novembra laikā izspēlē vēstures notikumus spēlē “Latvijas Neatkarības karš 1918.–1920.”. Šī ir Latvijā radīta spēle, kuras pamatā ir Latvijas Neatkarības kara notikumi. Spēlētajiem, kopīgi sadarbojoties, ir iespēja iziet kādu no trim scenārijiem, kuros tiek attēloti dažādi kara posmi.

Spēlē būs jārekrutē kaujas vienības, jāmaršē cīņā, jāārstē ievainotie un jāseko līdzi tam, lai karaspēks būtu pietiekami apgādāts. Tāpat spēlē ir kārtis ar dažādām vēsturiskām personībām, kas palīdzēs skarbajos kara apstākļos. Šī ir sadarbības spēle, kuru var spēlēt gan kopā ar citiem, gan vienatnē.


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti