Izlaist līdz saturam
🔥 Spēle "Flamecraft" pieejama IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ! 🔥
🔥 Spēle "Flamecraft" pieejama IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ! 🔥

Pasaules Catan čempionāts 2016

Pasaules čempionāts šoreiz norisinājās Durango (Kolorado štats, ASV), mazā pilsētiņā Kolorado štatā. Pilsētā dzīvo ap 17 000 cilvēku. Pilsētu ieksauj kalni, kas piesaista daudz tūristu. Šeit joprojām darbojas lokmotīve, kas agrāk kalpoja kā zelta un sudraba pārvietošanai no Silverstonas uz Durango. Tagad šis brauciens piedāvā baudīt skaistus dabas skatus tūristiem. Pilsētas galvenājā ielā darbojas daudz mazu, skaistu veikalu. Dzīojām vēsturiskā hotelī – Strater Hotel, kas celts 1887. gadā un noteikti pretendē uz pilsētas skaistākā nama titulu.  

Šoreiz čempionatā piedalījās 60 dalībnieku no 34 valstīm. Vairākiem dalībnekiem šīs jau bija otrais vai trešais pasaules čempionāts. Pirmo reizi tika pārstāvēta Libāna. Daudz pārstāvju no Eiropas, tomēr dalībnieku skaitā arī tādas „eksotiskas” valstis kā – Kostarika, Čīle, Peru, Brazīlija, Meksika, Austrālija, Malaizija, Taizeme, Honkonga u.c. Vidējais vecums ap 30 gadiem. Vecākajam dalībniekam – 63 gadi, jaunākajam – 21. Pārsvarā dalībnieki vīrieši, tomēr arī 7 sievietes bija dalībnieku skaitā. Kopumā dalībnieki ļoti draudzīgi un interesantas personības, droši varu teikt, ka ar vairākiem no viņiem varētu tikties arī kādreiz nakotnē.

Par izspēles kārtību - 4 spēles kvalifikācijā, labākie 16 kvalificējas pusfinālam. Tālāk 4 pusfinālu uzvarētaji piedalās finālā. Galda izkārtojums ir visiem galdiņiem vienāds, ko uz vietas izveido spēles organizatori. Katrā no 4 spēlēm, dalībniekam ir atškirīgs kārtas numurs (kurš nosaka, kurš pēc kārtas tu izvieto sākuma ciematu).

Pirmā diena – visas kvalifikācijas spēles norisinās vienā dienā. Jāsaka, ka mans „spēles stils” iekļauj ļoti daudz komunikācijas – gan piedāvājot dažādas maiņas, atrunājot citu spēlētāju maiņas,  skaļi analizējot spēles situāciju, potenciālu, draudus, tāpēc 4 spēļu laikā tika patērēts milzum daudz enerģijas.

Pirmā spēle – pretī dalībnieki no Slovākijas, Anglijas un Vācijas. Man bija pirmais numurs. Izlozē bija parocīga karte piekš spēlētaja, kas būvē pirmais. Cīņa bija līdzīga, tomēr ar Monopola kārti un labi izvēlētu plānu izmantot ostu izdevās šo speli uzvarēt.

Otrā spēle – pretī dalībnieki no Krevijas, Austrijas, Beļgijas. Man bija otrais numurs. Karte ļoti parocīga pirmajam spēlētājam no Beļģijas, ko viņs arī izmanto un spēles sākumā iegūst lielu pārsvaru. Ar kopējiem spēkiem ierobežojam viņu, bet ne pietiekami. Beļģis uzvar, bet es ar iegūtajiem 9 punktiem esmu apmierināts.

Trešā spēle – pretī dalībnieki no Taizemes, Somijas un Igaunijas (2014. gada pasaules čempions). Kartes izkārtojums ar tuksnesi vidū, kas padara spēli mazliet sarežģītaku. Ar trešo numuru ieguvu labus sākuma punktus un izmantojot izplānoto stratēģiju guvu uzvaru. Ar divām uzvarām jau varēja domāt par pusfinālu (kā izrādījās pēcāk – 1 spēlētājs tika pusfinalā pat ar 1 uzvaru).

Ceturtā spēle – pretī dalībnieki no Šveices, Rumānijas un Norvēģijas. Jāsaka, ka pāris  norvēģa un šveicieša maiņas nostādīja Rumānijas spēlētaju lieliskā pozīcijā un rumānis šo teicami izmantoja un uzvarēja spēli. Jāsaka, ka Šveices spēlētājam plānā bija iespējami daudz punktu, nevis uzvara (jo bija jau 2 uzvaras guvis), kas pabojāja spēli, bet diemžēl ar šo padzīvojušo kungu (63 gadi) nebija iespējams diskutēt.

Otrā diena – pusfināls. Organizatori izveidojuši ļoti interesantu un balansētu karti. Pretiniekos – Austrālija, Honkonga, ASV. Izdevās lielisks sākums, labas maiņas un pirmā pilsēta manējā. Spēles gaitā biju spiests paņemt garāko ceļu (lai nosargātu svarīgu ostu), tomēr potenciāls saglabāt to nebija. Diemžēl daži spēlētaji to neapzinājās un, iespējams, pāris reizes bruņinieku novirzīja manā virzienā, kad to vajadzēja darīt pret kādu citu. Kopumā 2,5 stundu gara spēle. Mūsu spēle bija pašā sākumā, kad visas pārējās 3 spēles bija jau beigušās. Daudz spriedzes, daudz skatītaju un pat tika ieviests gājienu limits, lai paātrinātu spēli. Beigās ASV spēlētajs labi izmantoja savu stratēģiju, kas bija balstīta uz attīstības kārtīm, un pelnīti uzvarēja. Jāsaka, ka to pašu stratēģiju viņš izmantoja arī finālā un kļuva par pasaules čempionu.

Kopsavilkums – kopvērtējumā augstā 9. vieta. Protams, ticēju, ka varu tikt finālā, bet pāris neveikmīgi cipari, kāda nepierunāta maiņa un 2 Monpola kārtis, kas man atņēma daudz resursu, kā arī pretinieku labā spēle šoreiz finālā neļāva man tikt. Tomēr – iegūta pieredze, satikti daudz fantastisku cilvēku no visas pasaules, pavadīts ļoti labs laiks. Kopumā varu teikt, ka, manuprāt, Latvijas spēles līmenis ir augstaks un uzvarēt Latvijā ir pat grūtāk, nekā tas būtu Pasaulē. Prieks bija pārstāvēt Latviju!

Renārs.

Iepriekšējais raksts Veiksme: metamo kauliņu pilnais potenciāls

Atstāt komentāru

Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

* Obligātie lauki