Dec 23 , 2019

1 Komentāri

Andrejs Timofejevs

Lai birojā nav jāspēlē klusais telefons jeb izcilas dāvanas kolēģiem svētkos

Meklē dāvanu kolēģu apdāvināšanas pasākumam vai vienkārši mazu dāvanu, kas nesīs lielu prieku? Esam apkopojuši vairākus variantus. Visas sarakstā iekļautās spēles ir budžetam draudzīgas. Laba spēle un kopīgi pavadīts laiks vieno cilvēkus lielām lietām un darbiem!

DOBBLE

Spēlētāju skaits 2-8. Spēles ilgums 5min. Ieteicamais vecums 6+

Tā ir dinamiska, ātra kāršu spēle, kurā nepieciešama tikai minūte vai divas, lai izkārtotu attēlu, kas sakrīt ar divām kārtīm, pirms to izdara visi pārējie.  55 kārtis (8 simboli uz katras kārts) un tikai viens identisks simbols starp jebkurām divām kārtīm. Kārtīm ir stilīgs dizains. Vienārša un patīkama spēle, kuru var spēlēt un izbaudīt visu vecumu cilvēki. Maldīgs ir uzskats, ka spēle domāta bērniem, arī pieaugušie gūst īstu prieku. Spēlei ir vairāki spēlēšanas veidi. Esi ātrs un uzvari!

 

The Mind

Spēlētāju skaits 2–4. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 8+

Neparasta sadarbības kāršu spēle! Spēlētāji kopējiem spēkiem cenšas tikt pēc iespējas augstākā līmenī, pielīdzinot savējo „iedomu atskaiti“viens otram. Lieliska, aizraujoša un ātra spēle, kas interesanta jebkurai vecuma paaudzei. Noteikumi pavisam vienkārši. Nokļūstot arvien augstākā līmeni, adrenalīna un aizrautības pakāpe pieaug.

 

 

 6.ŅEM

Spēlētāju skaits 2-10. Spēles ilgums 45min. Ieteicamais vecums 8+

Izklaidējoša kāršu spēle, kas patiks dažādu vecuma cilvēkiem. Jo vairāk cilvēku spēlē, jo spēle jautrāka un dinamiskāka. Iespējami vairāki spēlēšanas veidi atkarībā no dalībnieku skaita. Spēlē ir 104 kārtis, no kurām spēlētājs izvēlas 4 kārtis, lai sāktu veidot četras rindas, pēc tam katram spēlētājam tiek izdalītas vēl 10 kārtis. Katrai kārtij ir arī noteikts punktu skaits. Spēles mērķis ir iegūt pēc iespējas mazāk punktus. Spēle, kurā veiksme ir svarīgs uzvarētāja sabiedrotais.

 

Black Stories
Spēlētāju skaits 2-15. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 12+

Spēles būtība ir atminēt, atklāt šausminošus, mistiskus un spocīgus notikumus. Spēles pamatelementi - 50 melni stāsti, 31 noziegums, 49 līķi, 11 slepkavības, 12 pašnāvības un viena nāvējoša maltīte. Gana iespaidīgi priekš vienas spēles.  Kā tas varēja notikt? Spēlētāji mēģina rekonstruēt noziegumu, lai nokļūtu līdz atrisinājumam. Spēles vadītājs izlasa vienu no daudziem šausminošajiem scenārijiem un pārējiem ir jāuzdod jautājumi, uz kuriem vadītājs var atbildēt tikai ar "Jā / Nē". Lieliska komunikācijas spēle.

 

Saboteur

Spēlētāju skaits 3-10. Spēles ilgums 30min. Ieteicamais vecums 8+

Aizraujoša kāršu spēle, kurā spēlētāji iejūtas rūķu lomās. Kā zeltračiem viņiem visiem kopā jādodas raktuvēs meklēt zeltu, kur notiek dažādi pēkšņi notikumi, jo, kā izradās, daži no rūķiem ir ļoti alkatīgi un vēlas visu zeltu paturēt sev. Kurš no spēlētājiem ir sabotieris? Ar rūķu kāršu palīdzību spēlētājiem tiek piešķirta viņu loma: zeltracis vai sabotieris. Lomas tiek turētas slepenībā - tās tiek atklātas tikai kārtas beigās. Pēc trim nospēlētām kārtām uzvar spēlētājs, kuram ir visvairāk zelta. Vienkārša, jautra, izklaidējoša spēle.

 

Resistance / Avalon

Spēlētāju skaits 5-10. Spēles ilgums 30min. Ieteicamais vecums 13+

Blefošanas spēlē, kurā melo visi. Avalonā, tāpat kā daudzās citās blefošanas spēlēs, ir “sliktie puiši” (Minions of Mordred) un “labie puiši” (Artūra lojālie kalpi). Spēle, kurā norisinās labo un ļauno spēku cīņas par cilivizācijas tālāko nākotni. Artūrs pārstāv Lielbritānijas nākotni, kas ir labais spēks, tomēr starp drosmīgajiem karotājiem ir paslēpti Mordreda negodīgie- ļaunie karotāji. Šie ļaunuma spēki ir maz, taču viņi zina viens par otru un paliek paslēpti no visiem Artūra kalpiem, izņemot vienu. Merilina vienīgā zina ļaunos karotājos, bet viņa drīkst dot tikai nelielas norādes. Spēlētāji izvēlas grupas, lai dotos “misijās”, kuras var neizdoties, jo traucē ļaunie spēki. Trešā veiksmīgā vai neveiksmīgā misija beidz spēli. Spēlētāju izslēgšana nenotiek - visi tiek līdz beigām. 

 

 

 

FORBIDDEN DESERT

Spēlētāju skaits 2-5. Spēles ilgums 45min. Ieteicamais vecums 10+

Spēle piedzīvojumu meklētājiem! Lai atgūtu leģendāro lidojošo kuģi, kas aprakts dziļi senās tuksneša pilsētas drupās, būs jādarbojas komandā un jāizmanto visi pieejamie resursi, lai izdzīvotu tuksneša smilšu vētrās un lielajā tveicē. Jādarbojas būs ātri, jo tuksnesis ir nežēlīgs. Visiem spēlētājiem jācenšas atrast lidojošais kuģis, lai aizbēgtu no tuksneša un nepaliktu uz mūžu tuksneša smiltīs. Katram varonim ir hidratācijas līmenis, ja tas sasniedz nulli, viņš mirst no slāpēm. Lai uzvarētu spēli, visiem ir jāizdzīvo!

 

Pigasus

Spēlētāju skaits 2–8. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 7+

''Pigasus'' ir ātra reakcijas spēle, kurā tev jāpamana divu dzīvnieku sajaukums. Centies pārāk skaļi nesmieties par jocīgajiem radījumiem, citādi tavs pretinieks paķers Pigasus figūru pirmais! 

Rory's Story Cubes

Spēlētāju skaits no 1. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 8+

Tā ir radoša kauliņu galda spēle bērniem, ģimenei un jebkurai kompānijai, kas vēlas pārbaudīt savas iztēles robežas. Spēles mērķis ir iesaistīt visus deviņus izmesto kauliņu attēlus vienotā stāstā. Spēlei ir daudz spēlēšanas veidi. “Rory's Story Cubes” ir Top 3 pārdotākā spēle pēdējos 2 gadus. Spēli var spēlēt arī bez uzvarētājiem un zaudētājiem, kā arī parocīgais dizains ļauj to ērti paņemt līdzi.

Port Royal

Spēlētāju skaits 2–5. Spēles ilgums 35-60min. Ieteicamais vecums 8+

Aizraujoša kāršu. Port Royal ostā rosība sit augstu vilni! Vai tu spēsi veikt savas dzīves nozīmīgāko darījumu? Ar katru atvērto kārti tavas iespējas palielinās, tomēr tajā pašā laikā pieaug arī tavs risks.

Orc Lympics

Spēlētāju skaits 2-5. Spēles ilgums 10-20min. Ieteicamais vecums 8+

 Izaicinoša un ātra kāršu spēle! Indes brūvēšana, spītīga ēzeļa stumšana- tās ir tikai dažas no disciplīnām, kurās piedalīsies Orclympics dalībnieki. Spēlētāji izveido orku, elfu un citu fantāzijas olimpiešu komandas, kur katrai no tām ir savas stiprās un vājās puses. Pēc tam viņi šos olimpiešus ievada septiņu notikumu sērijā. Lai pretendētu uz medaļu, olimpiešiem jābūt vislabākajam vai otram labākam attiecīgajās prasmēs jeb sacensību disciplīnās. Uzvar spēlētājs, kurš savācis visvairāk medaļu! Pietiekami vienkārši, netipiski un aizraujoši.

 

Jaipur

Spēlētāju skaits 2. Spēles ilgums 30min. Ieteicamais vecums 12+

Ātra kāršu spēle, kurā apvienojas risks, taktika un veiksme. Spēles tēma- jūs un jūsu pretinieks esat labākie tirgotāji Indijas pilsētā Jaipur, bet tikai labākais tirgotājs tiks uzaicināts uz Mahārādžas tiesu. Spēles centrā ir pieejamas piecas kārtis, kuras sauc par tirgu. Šīs kārtis ir vai nu dažādas preces, vai kamieļi. Katram spēlētājam ir kārtis un žetonu komplekti ar tiem piešķirtajām punktu vērtībām, kas atrodas uz sāniem. Savukārt jūs varat darīt vienu no divām lietām- pirkt vai pārdot kārtis. Pērciet dārgas preces un pārdodiet tās par lielu punktu skaitu, vai arī savāciet virkni lētāku preču un pēc tam pārdodiet tās par lielu punktu skaitu un lieliem bonusa punktiem. Un tirgošanās var sākties! Uzvar spēlētājs ar lielāko punktu skaitu.

 

Celestia

Spēlētāju skaits 2–6. Spēles ilgums 30min. Ieteicamais vecums 8+

Aizraujoša riskēšanas galda spēle. Katru gājienu viens no spēlētājiem kļūst par kapteini uzzinot briesmas, kas slēpsies šajā lidojuma reizē. Pārējie spēlētāji izvēlās - vai nu palikt gaisa kuģī un doties pēc lielākām bagātībām, vai pamest kuģi.

 

Love Leter

Spēlētāju skaits 2-4. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 10+

Riska un veiksmes  kāršu spēle. Spēles tēma - visi jaunie vīrieši (un daudzi ne tik jaunie), cenšas bildināt Tempestas princesi. Diemžēl viņa ir aizslēgusies pilī, un jums jāpaļaujas uz citiem, lai viņai nogādātu savas romantiskās vēstules. Vai tava vēstule sasniegs viņu pirmā? Jūsu mērķis ir būt pirmajam, kura vēstule sasniedz princesi. Spēle sastāv no stiprām un vājām kārtīm, kas palielina vai samazina katra dalībnieka izredzes uzvarēt. Vienkārši noteikumi un vienkārša spēle.

 

Ligretto dice

Spēlētāju skaits 2-4. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 8+

Metamo kauliņu spēle, kur, lai uzvarētu ir jābūt veiklam un ātram. Spēle sastāv no 24 kauliņiem četrās krāsās (6 sarkanā, dzeltenā, zaļā un zilā krāsā). Spēlētāji vienlaicīgi ripina kauliņus un mēģina pēc iespējas ātrāk novietot kauliņus uz izvietošanas tāfeles. Protams, kauliņus drīkst ievietot tikai atbilstošās krāsas kolonnā, un tie jānovieto augošā secībā. Tiklīdz viens spēlētājs atbrīvojas no visiem kauliņiem, spēle tiek pārtraukta. Par katru neizlikto kauliņu katrs spēlētājs iegūst mīnus vienu punktu. Turklāt spēlētājs, kurš finišēja pirmais, iegūst visu neizlikto kauliņu summu. Spēle tiek spēlēta vairākās kārtās. Ligretto Dice ir vēl viena vienkārša spēle, kuru var izbaudīt jebkura vecuma cilvēki.

 

Yogi

Spēlētāju skaits 3–10. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 8+

"Yogi" ir jautra ballīšu spēle, kurā spēlētāji cenšas pildīt pēc iespējas vairāk izaicinājumu vienlaikus. Katrā gājienā spēlētāji paceļ kārti un pilda tajā norādīto izaicinājumu. Katra kārts jāpilda līdz pat spēles beigām. Spēlei turpinoties, spēlētājiem kļūs arvien grūtāk pildīt visu savu kāršu uzdevumus, tāpēc ar laiku viņi zaudēs. Beigās tikai viens no spēlētājiem var uzvarēt!

 

EXiT - The Forbidden Castle

Spēlētāju skaits 1-4. Spēles ilgums 45-90min. Ieteicamais vecums 12+

Aizraujoša kooperatīvā galda spēle, kas balstīta uz "Escape room" mehāniku. Spēlētāji pārmeklē dažādas lokācijas, savieno atrastos objektus un atrisina mīklas, lai atrisinātu uzdevumus. Galda spēle spēlējama kopā ar atbilstošo aplikāciju, kas nodrošina ar padomiem, kodu pārbaudēm un atlikušo laiku uzdevumu izpildei. Spēlei ir viens scenārijs. Pieejamas vairākas spēles versijas-"EXiT - Pharaoh's Tomb", "EXiT - The Catacombs of Horror" u.c.

 

Trapwords

Spēlētāju skaits 4-8. Spēles ilgums 30-45min. Ieteicamais vecums 8+

Spēle paredzēta 2 komandām. Spēles būtība- veiksmīgi jāuzmin vārds, kuru jums mēģina aprakstīt kāds no jūsu komandas biedriem. Tā varētu jums atgādināt klasisko vārdu minēšanas spēli, taču tai ir intersants noteikums- pretējā komanda ir tā, kas izvēlas vārdus, kurus nevarat lietot. Izklausās vienkārši, taču to izdarīt ir diezgan grūti, nezinot, kurus vārdus nevar pateikt-tabu vārdi. Abas komandas vienlaikus sagatavo vārdus, kurus nevarat lietot, mēģinot pastāstīt par atminamo vārdu.

 

Game of Trains

Spēlētāju skaits 2-4. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 8+

Spēles tematika- katrs spēlētājs pārvalda septiņu numurētu vilcienu vagonu līniju, kas savienota ar lokomatīvi. Kad spēle sākas, vilcienu vagonus sakārto pēc skaita dilstošā secībā. Visas spēles laikā spēlētājiem ir jāizvelk kārtis vai jāizmanto kāršu spējas, lai vilcienu vagonus pārkārtotu augošā secībā. Uzvar pirmais spēlētājs ar vilcienu vagonu līniju augošā secībā! Spēle ar vizuāli pievilcīgu dizainu. Noteikumi  ātri un viegli saprotami. 

 

Difference

Spēlētāju skaits 2-6. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums 6+

Interesanta un vienkārša kāršu spēle, kas patiks daudziem. Spēle balstās uz populāro principu “pamanīt atšķirības”, kas izaicina spēlētājus ātri novērot un reaģēt. Spēle sastāv no diviem divpusēju kāršu komplektiem, viens komplekts ir grūtāks nekā otrs. Novietojiet vienu kārti galda centrā, pēc tam pārējās sadaliet spēlētājiem. Lai sāktu spēli, katrs spēlētājs aplūko savas kaudzes augšējo kārti, pēc tam mēģina pamanīt divas atšķirības starp viņa kārti rokā un atsauces karti uz galda. Tas, kurš pamana īpašās atšķirības, vispirms pārtrauc spēli, novietojot savu kārti virs atsauces kārts (visiem rada jaunu izaicinājumu), pēc tam no kavas izvelk nākamo kārti. Tas, kurš pirmais atbrīvojas no visām kārtīm, uzvar!

 

Codenames

Spēlētāju skaits 2-8. Spēles ilgums 20min. Ieteicamais vecums +12

Intrigas pilna komandu spēle. Tikai divi noslēpumaini spiegi zina 25 aģentu identitātes. Viņu komandas biedri zina šos aģentus tikai pēc viņu segvārdiem. Vai spiegi spēs nodot savai komandai pēc iespējas precīzāk informāciju par aģentiem pirms to izdara pretinieku komanda? Spiegs, kuru katra komanda izvirza spēles sākuma, dod viena vārda norādījumu, kas raksturo vai apzīmē vairākus aģentu segvārdus, kā arī nosauc skaitli, cik aģentus viņš vēlas apzīmēt ar šo raksturojumu. Komanda tad cenšas uzminēt savus aģentus, izvairoties no pretinieku aģentiem un no algotās slepkavas.

TEAM3

Spēlētāju skaits 3–6. Spēles ilgums 30min. Ieteicamais vecums 14+

TEAM3 ir sadarbības spēle, kurā spēlētāji strādā kopā, lai pabeigtu celtni, iekļaujoties laika limitā. Taču ir kāds āķis! Strādājot trīs darbinieku komandā, katrs spēlētājs uzņemas īpašu lomu: spēlētājs, kurš nevar runāt, spēlētājs, kurš nevar redzēt un spēlētājs, kurš ir pa vidu.

 

 

 

 

 

 


1 Komentāri

  • 23 Dec 2019 Māris

    Šķiet sarakstā pietrūkst viena lieliska spēle – “Tikai Viens” https://www.brain-games.lv/products/tikai-viens


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti