King of New York apskats

Jun 26 , 2018

0 Komentāri

Oskars Valtenbergs

King of New York apskats

Viens no galda spēļu plusiem ir iespēja iejusties visdažādākajās lomās un situācijās. Un kas gan var būt labāks par iespēju iejusties briesmoņu ādā, kas sapulcējušies, lai risinātu savas attiecības nekur citur kā Manhetenas salā — Ņujorkā. Šoreiz apskatā — King of New York.

Tematika

Katrs spēlētājs kontrolē vienu briesmoni, kas cīnās ar pārējo spēlētāju briesmoņiem. Spēlē iekļauti gan tiranozaurs Rex, gan  milzīgs dievlūdzējs, gan veclaicīgs robots. Bet vispār briesmoņi neko nenozīmē, spēle ir pilnīgā simetriska un izvēlētās lomas ir nebūtiskas. Taču, neskatoties uz to, ir spēlētāji, kuri vienmēr vēlēsies izvēlēties tieši noteikto briesmoni. Spēles laikā briesmoņi savā starpā noskaidro attiecības un cenšas nostiprināties Manhetenā. Tematika ir jūtama, un, līdz ko kāds ir vadībā, pārējie cenšas atrast veidu, kā viņu apturēt, jo, kā mēs visi zinām, karalis var būt tikai viens.

Komponenti

Komponenti atbilst pēdējo gadu galda spēļu standartiem. Ir liels, krāsains spēles laukums, katrs briesmonis ir izveidots kā milzīga kartona figūriņa, kas spēlei dod trīsdimensionālu sajūtu. Spēles metamie kauliņi ir ļoti lieli, ar iegravētiem simboliem, kas laika gaitā saglabās kvalitāti. Spēle uz galda izskatās ļoti aizraujoši, tā apkārtējiem rada aizrautības un dinamikas sajūtu. Domāju, komponentu kvalitāte ir daļa no uzvaras, tās ir pārdomātas un teicami rada episkas cīņas sajūtu, kur apkārt stāvošie būs tikpat aizrautīgi vērotāji, kā paši spēlētāji.

Mehānika

Spēle tiek virzīta uz priekšu ar metamo kauliņu palīdzību. Savā gājienā katrs spēlētājs met noteiktu skaitu kauliņu. Gājienā viņš var veikt divus pārmetienus. Drīkst pārmest jebkurus kauliņus, taču pēc otrās pārmešanas reizes gala rezultāts būs jāpatur.

Uz kauliņiem attēloti dažādi simboli — uzbrukums pretiniekiem, dzīvības, enerģijas simboli u. c. Spēli var uzvarēt, prasmīgi izmantojot šos simbolus. Patiesībā ir divi scenāriji, kas noved pie uzvaras. Spēlētājs uzvar, ja pirmais sakrāj 20 punktus vai arī ja viņš ir pēdējais izdzīvojušais briesmonis. Piebildīšu, ka otro variantu ir grūtāk izpildīt, taču uzvaras garša saldāka.

Jā, šajā spēlē notiek spēlētāju izslēgšana, tāpēc, ja tu nebūsi uzmanīgs, vari pavisam tikt izslēgts no spēles. Proti, visu laiku viens no briesmoņiem atrodas Manhetenā, kas no vienas puses ir laba vieta, kur atrasties, jo Manhetenā var dabūt vairāk punktu, kā arī tev ir iespēja ar vienu uzbrukumu nodarīt pāri visiem pārējiem biresmoņiem. Bet tas arī nozīmē, ka visi pārējie pretinieki savā gājienā var nodarīt kaitējumu tev. Spēlētājiem ir gudri jābalansē, kurā brīdī viņi izvēlas pamest Manhetenu, jo, uzturoties tur pārāk ilgi, var nākties zaudēt ļoti daudz dzīvību.

Lai spēli padarītu vēl interesantāku, tajā ir iebūvēta ekonomija, kur par zaļiem enerģijas klucīšiem iespējams iegādāties dažādas kārtis, kas tavu briesmoni padarīs spēcīgāku. Tāpat dažādos Ņujorkas reģionos atrodas ēkas, kuras ir iespējams sagraut, lai iegūtu papildu punktus, taču katra novāktā ēka atsauc armiju, kas var pēkšņi uzbrukt briesmoņiem un apdraudēt tik vērtīgos uzvaras punktus.

Vairākspēlējamība

Spēli var spēlēt neskaitāmas reizes, tā nekļūs garlaicīga, jo dinamika rodas starp pašiem spēlētājiem. Spēlē bieži ir jāizdara taktiskas izvēles un jāreaģē uz pieejamām kārtīm, pretinieku dzīvību skaitu, ēkām un daudz ko citu.

Vērtējums

Šī nav nedz dziļa, nedz stratēģiski sarežģīta spēle, ļoti liels veiksmes faktors, spēlētāju izslēgšana, kas var likt kādam apvainoties, bet man tik un tā patīk. Spēle ir izspēlējama ļoti ātri, dinamiski, un tā rada sajūtu par īstu cīņu starp briesmoņiem. Noteikti labs variants ģimenei vai jautrai draugu grupai.

Ir arī otrs variants — King of Tokyo, kas principā ir tā pati spēle, tikai mazliet vienkāršāka. Es ieteiktu King of New York, bet, ja jūs vēlaties to mācīt mazākiem bērniem vai spēlētājiem, kas nav daudz ko spēlējuši, tad King of Tokyo rada to pašu sajūtu, bet ar mazāk noteikumiem un vēl mazāk stratēģijas. 
Vērtējums: 7 no 10.

 

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalā K. Barona ielā 55 vai arī interneta veikalā: King of New York

 

Board Game Geek reitings: 7.1

Autors: Kristaps Auzāns

Bildes no Board Game Geek


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti