Feb 23 , 2018

0 Komentāri

Andrejs Timofejevs

Jelgavas Galda spēļu kluba TOP 10

Šogad Jelgavas Galda spēļu klubs izveidoja savu galda spēļu topu, kurā balsoja kluba biedri — lieli spēļu entuziasti. Katram aptaujas dalībniekam bija iespēja balsot par savām mīļākajām 20 spēlēm, un atkarībā no ieņemtās vietas spēle dabūja noteiktu daudzumu punktu (1–20), kā arī katra spēle dabūja 5 papildu punktus par katru atkārtošanos.

Lūk šeit ir TOP 10 labākās spēles.

10. vieta — T.I.M.E Stories.

Sadarbības spēle par ceļošanu laikā. Tajā spēlētāji pilda vienu misiju, kuru atkārto atkal un atkal, līdz tiek izpildīti visi uzdevumi un atrisināts noslēpums. T.I.M.E. stories ir unikāla spēle, kas balstās uz atsevišķiem scenārijiem, kā arī ļoti pārdomātu tematiku.

9. vieta — Sons of Anarchy: Men of Mayhem

Spēle ir balstīta uz pasaulē zināmo TV seriālu par motociklistu bandām, kuras savā starpā plēšas, lai kontrolētu teritorijas. Spēlētāji izmanto savus bandas locekļus, lai cīnītos par naudu, kontrolētu teritorijas vai resursus. Lai veiksmīgi darbotos, spēlētājiem nereti nepieciešams veidot alianses, kuras cik ātri izveidojušās, tik ātri var pazust.

8. vieta — Kemet

Katrs spēlētājs izmanto mitoloģiskus Ēģiptes briesmoņus, lai cīnītos par reģionu kontroli Nīlas krastos. Spēlētāji attīsta trīs dažādas piramīdas, no kurām katra dod piekļuvi dažādām attīstības kartītēm. Spēle ir būvēta uz lielu mijiedarbību starp spēlētājiem, līdz ar to bieži notiek arī dažādi konflikti un cīņas starp spēlētāju monstriem.

7. vieta — Viticulture

Spēlētāji pārvalda vīna industriju Toskānā, audzē vīnogas, ražo vīnu un veido savu mazo ģimenes biznesu. Spēles pamatā ir strādnieku izvietošanas mehānika, lai uzvarētu ir jādomā tālredzīgi un jārēķina līdzi sava gājienu ekonomija.

6. vieta — Terra Mystica

Šajā spēlē katrs var kontrolēt tādās mitoloģiskās rases kā nāras, raganas vai gremlini. Taču spēle ir ļoti nopietns galvas mežģis ar daudzām sarežģītām un stratēģiski izaicinošām izvēlēm. Spēlētāji pārvērš zemi, konvertē resursus un pamazām palīdz savām rasēm izplesties. Uzvar tas, kurš spējis visefektīvāk sakrāt uzvaras punktus no dažādiem resursiem.

5. vieta — Cosmic Encounter

Katrs spēlētājs pārvalda vienu ekstravagantu citplanētiešu rasi, kurai ir kāda īpaša spēja. Gājienā vienam no spēlētājiem ir iespēja uzbrukt kādam citam, taču īstā spēle sākas tajā brīdī, kad spēlētāji mēģina sarunāt sev sabiedrotos. Spēlē visu laiku mainās alianses, kāds tiek nodots, taču uzvar tas vai tie spēlētāji, kas prot veikt vislabākos diplomātiskos manevrus.

4. vieta — Libertalia

Spēles laikā tās dalībnieki cīnās par pirātu kuģa dārgumiem. Katrs no spēlētājiem izspēlē vienu kārti, uz kuras ir numurs un speciāla spēja. Jo augstāks numurs, jo lielāka iespēja dabūt labus dārgumus. Taču zemākiem numuriem ir labākas spējas. Spēle dod iespēju visu laiku domāt, ko darīs tavi oponenti, un censties būt gudrākam par viņiem.

3. vieta — Seasons

Darbība notiek pasaku mežā, kur paredzēts burvju turnīrs, kura laikā tiks noskaidrots, kurš būs veiksmīgākais burvis. Spēle ir krāšņi ilustrēta, koša un krāsaina. Lai uzvarētu, spēlētājiem ir jāsaskata labākās kombinācijas, jāveido labākās sinerģijas starp 9 izvēlētajām kārtīm un jāizmanto katrs iedotais resurss.

2. vieta — Scythe

Skaistajā, alternatīvajā 20.gs. sākuma kartē notiek episka cīņa par zemi un ietekmi, spēlētāji pārvalda ļoti ierobežotus resursus un mēģina pamazām izplesties gan teritoriāli, gan ekonomiski. Spēlē, ko darīt, ir visiem, gan tiem, kas vēlas būvēt savu ekonomisko impēriju, gan tiem, kam patīk doties piedzīvojumos, gan tiem, kuriem ir tieksme uzprasīties uz nepatikšanām un doties cīņā.

1. vieta — Mysterium

Unikālā spēle par ekstrasensiem, kas mēģina iztulkot spoka parādītos sapņus un galu galā atrisināt mistēriju par to, kādi asiņaini notikumi norisinājušies nozieguma vietā. Spēle ar savu unikalitāti aizrauj visus. Katra partija ir atšķirīga un bieži vien liek spēlētājiem savā starpā sarunāties un sadarboties, jo tikai tā var izsecināt patiesos notikumus. Spēle ir viens no elegantākajiem piemēriem, kas parāda daudzās komunikācijas šķautnes.


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti