Izlaist līdz saturam
Isle of Skye apskats

Isle of Skye apskats

Bieži, pētot jauno pievedumu Brain-Games veikalā, redzu, kā tajā ierodas kāds jaunais entuziasts un apmulsis vaicā pie pārdevējiem pēc palīdzības. Tad veikalnieks šim entuziastam mēdz ieteikt Carcassone kā teicamu variantu pirmajai spēlei. Kas tāds patiešām ir. Taču ko darīt, ja Carcassones lauciņi jau šķiet pārāk pierasti un gribās ko mazliet nopietnāku? Šoreiz apskatā Isle of Skye.

Tematika

Spēlētāji pārstāv skotu lordus, kuri paplašina sava klana teritorijas, apgūstot kalnus, ezerus, satiekot jakus un aitas, bet pats svarīgākais – brūvējot viskiju. Ja godīgi, tēma šeit nav īpaši svarīga, jau pavisam drīz spēlētāji lauciņus izvēlas tāpēc, ka uz tiem ir potenciāli vairāk uzvaras punktu, nevis tāpēc, ka jaks nostājies pareizajā pozā.

Komponenti

Komponenti ir kvalitatīvi, funkcionāli un noteikti spēles cenas vērti. Neesmu pilnībā fans izvēlētajam ilustrēšanas stilam, taču lauciņu novietošanas (tile laying) spēles nekad nav izcēlušās ar skaistām ilustrācijām. Jebkurā gadījumā spēli ir viegli spēlēt, tāpēc uzskatu, ka grafiskie elementi izvēlēti pārdomāti. Jāpiebilst, ka mazais spēles laukums ļoti labi atgādina visus svarīgos mazos noteikumus, ko citādi būtu jāskatās grāmatā.

Mehānika

Skatoties no malas, varētu šķist, ka spēle ir ļoti līdzīga Carcassone, kur tu uzliec lauciņus un tad par noteiktām lietām gūsti punktus. Principā tā arī ir, bet ar divām fundamentālām atšķirībām.

  • Lauciņi netiek nejauši izvilkti no maisiņa, bet nolikti izsolē, kur katrs spēlētājs sev priekšā noliek 3 lauciņus, no kuriem vienu izmet, bet diviem pārējiem norāda cenu. Ejot pa riņķi, katram ir iespēja iegādāties vienu lauciņu un samaksāt tā īpašniekam cenu. Šeit rodas teicama dinamika, jo cena tiek norādīta ar tām naudas vienībām, kuras vēlāk varētu izmantot, lai iegādātos jaunus lauciņus, tāpēc, ja tu norādīsi pārāk augstu cenu, neviens neko no tevis nenopirks un tev nebūs peļņas, jeb tava nauda aizies bankā, bet tu pats varēsi paturēt savus lauciņus. No otras puses, kurš grib pārdot savu vērtīgo bāku par pāris grašiem? Izsole ir aizraujoša katru reizi, Isle of Skye piedāvā elegantāko izsoles mehānismu, kādu jebkad esmu redzējis.

  • Spēle tiek spēlēta 5 ātros raundos, taču katru spēli un katru raundu uzvaras punkti tiks piešķirti par atšķirīgām lietām. Piemēram, 1. un 3. raundā punktus varēs saņemt par jaku populāciju, savukārt 2. un 5. raundā vērtīgi būs pabeigtie kalnu masīvi. Kritēriji, par ko tiek piešķirti punkti, katru spēli tiek noteikti nejauši no kopā 16 dažādiem lauciņiem. Šī mehānika padara izsoli un spēles atkošanu svaigu katru reizi.

Vairākspēlējamība

Ļoti augsta. Katru reizi tiek izvilkti dažādi lauciņi, par ko tiks piešķirti punkti. Tiem ir atšķirīgs izvietojums. Piemēram, ja punkti par jakiem tiek piešķirti 1. un 3. raundā, ir pavisam cita sajūta nekā tad, ja tie tiek piešķirti 2. un 5. raundā. Turklāt šī ir no tām spēlēm, kuru nereti vienā vakarā izspēlēsiet vairākkārt.

Vērtējums

Noteikti iesaku gan tiem, kas ir lieli Carcassone eksperti un grib pamēģināt ko jaunu, gan tiem, kas vēlas papildināt savu kolekciju ar dziļu, stratēģisku spēli, bet bez liekiem noteikumiem.Turklāt spēle ir ļoti pieejamā cenu kategorijā. Vērtējums 8 no 10.

 

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalā K. Barona ielā 55 vai arī interneta veikalā: Isle of Skye

 

Board Game Geek reitings: 7.5

Autors: Kristaps Auzāns

Bildes no Board game geek

Iepriekšējais raksts „EXIT: The Game“ apskats

Atstāt komentāru

Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

* Obligātie lauki