Galda spēles, kuras var spēlēt jebkur

Sep 03 , 2021

0 Komentāri

Jānis Bernāns

Galda spēles, kuras var spēlēt jebkur

Vasarai pamazām tuvojoties beigām, cilvēki arvien vairāk domā par atvaļinājumiem, atpūtu un pēdējo silto dienu izbaudīšanu ārā. Bieži vien šādos atpūtas braucienos jāiztiek bez dažādām ekstrām, taču galda spēles nav viena no tām. 

Mūsdienās galda spēles ļoti variē ne tikai pēc tematikas, mehānikas, spēlētāju skaita, grūtības līmeņa, bet arī pēc izmēra un spēlēšanas iespējām. Ir grandiozas spēles, kam nepieciešami atbilstoša izmēra galdi un atbilstoši apstākļi, bet ir arī spēles, ko var ērti baudīt ikvienā dzīves situācijā un jebkurā vietā.

Melnie stāstiņi

Ja kādu no spēlēm būtu jāsalīdzina ar Šveices nazi, tad šī spēle noteikti būtu „Black Stories“, jo to var spēlēt jebkur un ar teju ikvienu. Šai spēlei pat nav nepieciešams spēles galds vai kāda cita virsma. „Black Stories“ ir spēļu sērija, kurā pāris teikumos aprakstīts kāds melns, amizants notikums, kura atrisinājumu zina tikai spēles vadītājs. Viņš pārējiem dalībniekiem nolasa teikumu, kurā aprakstīts notikums. Pēc tam dalībnieki vadītājam uzdod jautājumus, uz kuriem var atbildēt ar „jā“ vai „nē“. Ja vadītājs nevar uz šiem jautājumiem atbildēt apstiprinoši vai noraidoši, tad viņš var lūgt pārfrāzēt jautājumu vai norādīt, ka tas nav īsti par tēmu. Šāds jautājumu un atbilžu teniss turpinās, līdz dalībnieki atrisinājuši mistēriju.

Paši stāstiņi, kas minētājiem jāatšķetina, var būt dažnedažādi, piemēram:

Atbildi meklē raksta beigās!

Viena no lielākajām „Black Stories“ priekšrocībām ir iespēja to spēlēt jebkādos apstākļos. Pirmkārt, jāatzīmē, ka pati spēle ir vien nedaudz lielāka par standarta kāršu kavas kastīti, tādējādi to iespējams kaut ielikt kabatā. Nākamā priekšrocība ir tāda, ka spēlei nepieciešama tikai viena kārts, kas tiek iedota konkrētā raunda vadītājam, tāpēc to ir ērti spēlēt, pat braucot mašīnā, turklāt spēlē iesaistīties var arī šoferis. Tālāk jau viss atkarīgs no dalībnieku apķērības un fantāzijas.

Pašlaik „Brain Games“ veikalos ir pieejami pieci „Black Stories“ izdevumi, kas katrs sevī ietver 50 piķa melnus stāstiņus un to atrisinājumus:

Pačukstēsim, ka jau drīzumā latviešu valodā būs pieejami arī citi melnie stāstiņi.

Mazās kāršu spēles vienmēr tavā kabatā

Bieži vien galda spēles izbraucienos tiek atstātas mājās, jo tās ir grūti transportēt. Tomēr ir arī tādas spēles, kas aizņem pavisam maz vietas tavā ceļasomā. Pārsvarā tās ir mazās kāršu spēlītes — „Saboteur“, „6. ņem“, „Exploding Kittens“ un citas.

Ja spēlēs lielāka draugu kompānija, tad „Saboteur“ ir tava izvēle. Slēptās lomas, sadarbība ar citiem spēlētājiem, sabotēšana un spēles laukuma būvēšana. „Saboteur“ spēlētāji katra raunda sākumā saņem slepenu lomu — zeltraci vai sabotieri. Noteikumi spēlei ir pa visam vienkārši — rūķi secīgi izspēlē kārtis, rok tuneļus, tiecas pēc zelta vai tieši pretēji — liek zeltračiem sprunguļus spieķos. Spēles beigās labie rūķi dala atrasto labumu, bet, ja zelts palika nesasniegts, uzvar sabotieri.

Ne pārāk nopietnai kompānijai līdz pieciem cilvēkiem ideāli derēs „Exploding Kittens“. Kā jau nosaukums pasaka priekšā, tad spēle ir par sprāgstošiem kaķēniem, taču tu negribi būt tas, kurš piedzīvo šos nelaimes gadījumus! Šajā spēlē tu vari iegāzt citus spēlētājus, atmīnēt sprāgstošos minkas un atgriezt sprāgstošā kaķēna kārti kavā, kur vien pats vēlies!

6. ņem“ ir abstrakta kāršu spēle, kurā mēs veidojam skaitļu virknes, taču mēs negribam būt tas, kurš pieliks sesto skaitli rindā, jo tad mūs tā būs jāpaņem. Spēles beigās uzvar spēlētājs, kurš sakrājis vismazāk kāršu punktus.

Visas šīs spēles ir labs variants reizēs, kad galamērķī būs pieejama ērta vieta, kur spēlēt spēles, bet nevēlies līdzi ņemt lielas spēļu kastes.

Klasiskās parka soliņu spēles

Lai gan kāršu spēles parasti ir mazākā iepakojumā, nepiemērotos laikapstākļos tās ne vienmēr derēs — ja pūtīs vējš, vairums šo spēļu var kļūt pilnībā nebaudāmas. Tādos gadījumos ērtākas būtu spēles ar stabiliem komponentiem. Ne velti daudzviet pasaulē lielu popularitāti parkos guvušas tādas klasiskās spēles kā šahs, dambrete un domino. Visas šīs ir lieliskas abstraktas stratēģijas spēles, kas saglabājušas savu popularitāti līdz pat mūsdienām.

Tomēr, ja zirdziņa lēcieni tev ir par sarežģītu vai vēlies parkā uz soliņa izmēģināt ko jaunu, talkā nāk „Gigamic“ abstraktu moderno klasiku sērija, kurā ietilpst sešas spēles. Šajā sērijā ir, piemēram, „Quoridor“ spēle, kurā dalībnieki pārvietojas pa laukumu, mēģinot nokļūt tā otrā pusē. Taču viņi laukumā var arī novietot sienas, lai traucētu pretinieka kustībai. Šī ir spēle ar vienkāršiem noteikumiem, bet bagātīgām stratēģijas iespējām. 

Vēl viens bonuss „Gigamic“ abstraktajām spēlēm ir tāds, ka visas no tām ir pieejamas arī mini izmērā, kas ir mazāks un vieglāk paņemams līdzi.

Neatkarīgi no situācijas un apstākļiem, vienmēr ir iespējams piemeklēt spēlētāju vēlmēm atbilstošu galda spēli. Tāpēc arī turpmāk savos izbraucienos ar ģimeni vai draugiem vari baudīt kādu izcilu galda spēli.

Kura ir tava iecienītākā izbraucienu spēle?

 

Atbilde iepriekš minētā „Black Stories“ stāstiņa piemēram: 


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti