Izlaist līdz saturam
Pavadi laiku ar ģimeni — TOP spēles, ko spēlēt ģimeniskās noskaņās

Pavadi laiku ar ģimeni — TOP spēles, ko spēlēt ģimeniskās noskaņās

“Meklēju spēli ģimenei. Ko Jūs varat ieteikt?” Viens no populārākajiem jautājumiem mūsu veikalos, kas vienlaikus ir arī viens no sarežģītākajiem, jo ģimenes spēļu kategorija ir ļoti plaša. Taču neuztraucies — mūsu veikalos ir spēles visdažādākajām ģimenēm, un katrs varēs piemeklēt sev tīkamāko.

Kas vispār ir ģimenes spēle un ko mēs ar to saprotam? Ar terminu ģimenes spēles parasti saprot tādas spēles, ko var spēlēt vismaz četri spēlētāji, kam ir salīdzinoši viegli noteikumi — spēles var kopā spēlēt vairākas paaudzes un tajās ir ne tikai stratēģijas, bet arī veiksmes faktors.

Šādas spēles variē pēc sarežģītības, partijas ilguma, spēlētāju skaita, cenas un kastes izmēra, tāpēc universāla ieteikuma nav un nevar būt.

Kompakts iepakojums un draudzīga cena

Pirmā no kategorijām, kuru vērts pieminēt, ir spēles nelielās kastēs. Parasti tās ir kāršu spēlītes, kas ne tikai aizņem maz vietas plauktā, bet vairumā gadījumu maksā ievērojami mazāk nekā lielizmēra alternatīvas.

Turklāt mazs iepakojums nenozīmē, ka iekšā ir “maz” spēles.

Par vienu no kompakto kāršu spēļu klasikām šogad kļuvusi kamieļu karavānu spēle “Karakum”, kas dienas gaismu ieraudzīja vien gada sākumā. Šī pilnībā Latvijā ražotā spēle jau kļuvusi par vienu no pārdotākajām spēlēm mūsu veikalos.

Izcilas ģimenes kāršu spēles ir arī “6. ņem!”, “Carnival”, “Bohnanza”, “Zing-a-Zam”, “Similo”, “Deductio” un daudzas citas.

Pie mazajām un kompaktajām spēlēm var pieskaitīt arī daļu no uzmet un pieraksti tipa spēlēm. Tiem, kam patīk zīmēt un plānot ceļus, patiks “Railroad Ink” sērija, bet stratēģiskajiem domātājiem iesakām “Clever”.

Vienkārša spēle, ar ko sākt savas galda spēļu spēlētāja gaitas

Ja meklē kaut ko pavisam vienkāršu cilvēkiem, kas ar spēlēm ir uz “Jūs”, tad ir vairāki atšķirīgi, bet ļoti lieliski varianti.

Pavisam vienkārša spēle ir vārdu skaidrošanas spēle “Tikai viens”, ko aizraujoši būs spēlēt kā ar draugiem, tā ar vecvecākiem.

Noziegumu izmeklēšanas spēle “MicroMacro: Noziegumu pilsēta” burtiski apvieno galda spēli ar visiem labi zināmo “Kur ir Volijs?” ideju, kur lielā attēlā jāatrod konkrēts personāžs. Ļoti unikāla galda spēle, kas pelnīti 2021. gadā tika atzīta par gada labāko spēli. Kopumā spēlei ir četras daļas, kur katrā ir lielizmēra karte ar 16 unikāliem noziegumiem. Latviešu valodā pagaidām pieejamas spēles pirmās divas versijas.

Ja meklē ātru un vienkāršu galda spēli, kas patiks kā lieliem, tā maziem, tad iesakām “Draftosaurus”, kurā spēlētāji izvēlēsies koka dinozauru figūriņas, kuras maksimāli izdevīgi mēģinās izmitināt savā dinozauru zoodārzā. Ļoti ātra un vienkārša spēle diviem līdz pieciem spēlētājiem no astoņu gadu vecuma.

Dabas un dzīvnieku mīļotājiem patiks “Planet”, kas galda spēles parāda pavisam citā dimensijā. Spēlētāji nevis liek lauciņu sev priekšā uz galda, bet katrs pie savas magnētiskās lodes, tādējādi burtiski veidojot savu planētu!

Mūsdienu klasikas

“Catan”, “Carcassonne”, “Ticket to Ride”, “Azul”, “Dixit” — šīs ir tikai dažas no mūsdienu klasikām, kas liekus komentārus neprasa.

Tomēr ik gadu parādās arvien jaunas spēles, kas izcili kalpo kā pirmās tavā galda spēļu hobijā. “Cascadia” ir moderna alternatīva labi zināmajai “Carcassonne”. Spēlētāji ņem lauciņus un izvieto sev priekšā, mēģinot izveidot pēc iespējas lielākus biotopus un izmitināt dzīvniekus sev tīkamā rakstā.

Vāc lauciņus, veido savu seno civilizāciju spēlēs “Akropolis” un “Pyramido”. Abas šīs ir augsti novērtētas lauciņu novietošanas spēles, kurās spēlētāji lauciņus novietos ne tikai vienu otram blakus, bet arī virsū.

Pirms gada dāvināju “Catan”, šogad “Flamecraft”

Spēlētājiem, kas jau spēruši pirmos soļus hobijā un vēlas kaut ko nedaudz sarežģītāku bez šaubām iesakām mūsu šī gada karstāko jaunumu — “Flamecraft”! Piemīlīgais pūķīšu ciemats vēl arvien būs fantastiska ģimenes kopā sanākšanas vieta, taču tā ir nedaudz stratēģiskāka, tāpēc pavisam svaigiem spēlētājiem varētu iesākumā būt izaicinoša. “Flamecraft” daudziem jau kļuvusi par vienu no iecienītākajām ģimenes spēlēm — ne velti tā ir šī gada pieprasītākā spēle mūsu veikalos. Ar pilnu spēles apskatu vari iepazīties šajā apskatā.

Ja pūķu tematika nav domāta tev, tad droši vari izvēlēties “Living Forest” vai “Spārnotos” — abas šīs būs aizraujošas spēles stratēģiskām ģimenēm.

Apslēptie dārgumi jeb aizraujošas spēles, kas bieži paliek nepamanītas

Latvijas patriotiem radītas vairākas izcilas spēles, turklāt tās kalpo kā lieliskas dāvanas svētkos, jo ir ne tikai aizraujošas, bet arī izglītojošas par mūsu pašu zemi un tās vēsturi.

“Šurpu turpu” ir spēle, kurā mēs mēģinām pirmie apceļot dažādus Latvijas nostūrus. Spēlētāji ceļo pa Latviju, vācot apskates punktu kārtis, turklāt tas zīmējis fenomenālais karikatūrists Gatis Šļūka, kas spēlei piešķir īpašu šarmu.

Komandas darba un vēstures interesentiem noteikti patiks “Latvijas Neatkarības karš 1918–1920”. Spēlē ir trīs scenāriji, kuros spēlētāji kopīgi mēģina izcīnīt Latvijas neatkarību.

Visi zina, ka Latvija ir zolītes valsts. Tāpat latviešiem patīk derēt un prognozēt dažādu notikumu iznākumus. Kā būtu, ja es teiktu, ka šīs lietas var apvienot unikālā galda spēlē, kurā spēlētāji paši neredz savas kārtis? Pāvu spēlē “Pikoko”, mēs neredzam savas kārtis, bet redzam visu pretinieku kārtis. No mums pieejamās informācijas, pirms raunda sākuma mēs cenšamies uzminēt, cik stiķu iegūs katrs spēlētājs. Jo precīzāki būs minējumi, jo vairāk punktu nopelnīsim!

Kā jau redziet, tad mūsu spēļu klāsts ir ārkārtīgi plašs un mums ir pieejamas dāvanas dažādām situācijām. Taču, ja vēl arvien neesi drošs, dodies uz kādu no mūsu veikaliem, kur pārdevēji ar prieku tev pastāstīs vairāk un palīdzēs atrast īsto spēli!

Iepriekšējais raksts 12 aizraujošas spēles, ko spēlēt ar bērniem
Nākamais raksts Divatā pie spēļu galda

Atstāt komentāru

Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

* Obligātie lauki

0