Dziļi ziemeļos!

Mar 26 , 2020

0 Komentāri

BG store (Riga)

Dziļi ziemeļos!

Gādāt par citiem nekad nav pats vieglākais darbs, bet jo īpaši, ja tavā paspārnē ir vesela impērija! Tieši ar Impērijas apgādību un tās attīstību būs jārūpējas spēles Imperial Settlers: Empires of the North (turpmāk tekstā: Empires of tne North) dalībniekiem. Izvēloties vienu no 6 spēles komplektā pieejamajām ciltīm, kas katra apveltīta ar savu unikālu spēju un prasmju kāršu komplektu, spēlētāji sacenšas savas Impērijas būvēšanā, veicot ekonomiskus, diplomātiskus un arī militārus lēmumus, kā rezultātā ir iespēja iegūt resursus, uzvaras punktus vai gluži vienkārši pabojāt dzīvi kādam no pretspēlētājiem. 

Empires of the North ir kāršu spēle, kas nozīmē, ka tās pamatā tavs uzdevums būs pēc iespējas veiksmīgāk izlietot sev pieejamās kārtis, papildinot savu impēriju ar jaunām ēkām, prasmēm vai resursiem. Āķis tajā visā būs radīt kāršu kombinācijas, kas ļaus tev veikt maksimāli efektīvus gājienus un izvirzīties priekšā pārējiem punktu ieguvē. Sava gājiena laikā tu papildus varēsi arī sūtīt darbiniekus dažādos uzdevumos, kā arī kuģot uz tuvākām vai tālākām salām, cerībā iegūt dažādus dārgumus un resursus, kuru vērtība būs atkarīga no tā, kurš pagūs pirmais. Līdzko visi spēlētāji ir veikuši visas sev pieejamās darbības un vairāk gājienus veikt nav iespējams, spēle pāriet nākamajā aplī, kura sākumā katrs spēlētājs iegūst jaunas kārtis, papildu resursus, kā arī atgūst visus darbos izsūtītos darbiniekus. Kopumā, mehānikas un kāršu dažādība ir pamats, kāpēc spēle neapniks arī pēc daudzām un daudzām partijām, turklāt, jau šobrīd ir pieejami vairāki paplašinājumi ar jaunām ciltīm, kas vēl vairāk ļauj atsvaidzināt spēles gaitu. 

Spēles noteikumus ir samērā viegli apgūt, jo būtībā ir jāapgūst tikai gājiena veikšanas struktūra, kā arī punktu iegūšanas veidi — spēles gaita savukārt ir atkarīga un aprakstīta izspēlētajās kārtīs. Tas nozīmē, ka būs nepieciešamas angļu valodas zināšanas, lai pilnvērtīgi to spēlētu. 

Jāteic, ka vizuāli šī ir ļoti pievilcīga spēle. Amizantie personāži, košās krāsas un kvalitatīvās spēles sastāvdaļas patiesi atdzīvina galdu ikreiz, kad spēle tiek izlikta spēlēšanai. Šeit gan jāpiebilst, ka ņemot vērā, ka tā ir kāršu spēle, tā neaizņem pārāk daudz vietas un bez kārtīm ir samērā maz sastāvdaļu, kas tiks izliktas spēles laukumā — tik vien kā punktu skaitīšanas laukums un pēc nejaušības izkārtots papildu gājienu riņķis.

Valdīt pār Impēriju nav vieglākais uzdevums pasaulē, jo īpaši, ja nemitīgi jācīnās ar resursu, laika un iespēju trūkumu. Toties reti ir iespēja plūkt gardākus darba augļus kā uzvarot spēlē Empires of the North un pasludinot savu ziemeļu impēriju par pārticīgāko un labāk aprūpētāko starp visām iesaistītajām pusēm. Kaut arī spēles gaitā spēlētājiem ir iespēja pabojāt dzīvi pretiniekiem, lielākoties šādas darbības ir ļoti retas un pēc spēles nav slēptu aizvainojumu uz kādu no spēlētājiem par agresīviem gājieniem.

Noslēgumā jāpiebilst, ka starp 2019. gada izlaiduma spēlēm tā ir iekļuvusi daudzu spēļu apskatnieku TOP izlasēs un ne bez iemesla, jo tā tik tiešām sniedz lielisku izklaidi.


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti