Dāvanu ceļvedis — spēles bērniem

Dec 16 , 2021

0 Komentāri

Oskars Valtenbergs

Dāvanu ceļvedis — spēles bērniem

Turpinot iesāktos spēļu gidus, šoreiz pievēršamies mūsu mazākajiem ģimenes locekļiem. Atrast pareizo dāvanu bērnam var būt ļoti liels izaicinājums. Turklāt atrast tādu dāvanu, kas neapniks arī pēc pāris nedēļām, brīžiem var šķist teju neiespējami. Taču neraizējies! Mēs esam piemeklējuši vairākas pārbaudītas un iecienītas spēles, kuras varbūt tieši tu šogad liksi zem savas Ziemassvētku eglītes.

Saprotams, ka visas bērnu spēles nevar mest vienā katlā, jo tās ļoti variē gan pēc tematikas, gan pēc piemērotā vecuma. Tāpēc šajā blogā centīsimies aplūkot dažādas spēles katrai situācijai.

Magnētiski konstruktori dažādiem vecumiem

Sākot jau no viena gada vecumu, bērniem pieejami dažādi magnētiskie “SMARTMAX” konstruktori. Tie ir izcili piemēroti mazajām rociņām. Turklāt magnēti, kas satur konstruktoru kopā ir pietiekoši stipri, lai būtu iespējams izveidot dažādākos arhitektūras brīnumus, taču gana vāji, lai bērns bez problēmām tos varētu izjaukt un pārveidot pēc savas sirds patikas.

Šie konstruktori pieejami arī tematiskās formās ar “My First” sēriju. Ļauj bērnam salikt dažādākos fermas dzīvnieciņus, safari zvērus, dinozaurus vai pat pašizdomātus radījumus, kombinējot dažādus dzīvniekus vienā.

Bērniem no piecu gadu vecuma pieejami arī “GEOSMART” konstruktori. Iespēja izveidot motorizētus kosmosa izpētes transporta līdzekļus un ļaut vaļu fantāzijai dodoties savās Mēness izpētes misijās!

Konstruktori ir lieliska izvēle jaunākajiem, jo tie palīdz attīstīt radošumu un loģisko domāšanu.

Ziemas priekiem un ne tikai

Gribi celt sniegavīru vai pikoties, bet ārā nav sniega? "Snowman Dice" ir atbilde uz tavām lūgšanām! Ātra un jautra metamo kauliņu spēle, kurā spēlētāji steidz pirmie uzbūvēt sniegavīru un aizstumt to uz Ziemeļpolu galda centrā. Lai to izdarītu, spēlētājam ir jāuzmet uz kauliņiem visas trīs sniegavīra daļas — kājas, vēders un galva. Bet uzmanies! Ja kāds spēlētājs uzmetīs uz kauliņa sniega piku, viņš ar knipi var to raidīt pa tavu sniegavīru, to sagāžot. Tādā gadījumā tev viss būs jāsāk no jauna. Vienkārša spēle, kuru ērti paņemt līdzi un spēlēt ar teju jebkuru!

Attīstošas spēlītes

Ja vēlies spēli, kas būs ne tikai izklaide, bet arī attīstoša nodarbe, tad "Skaiti ar lācēniem" ir tava izvēle! Tā ir saskaitīšanas un atņemšanas galda spēle, kurā mazie interesantā veidā tiek iepazīstināti ar skaitļu pasauli. Spēlētāji meklē zemenītes, vērpj tās uz smilgām, mācās dalīties, bet pats galvenais apgūst saskaitīšanu un atņemšanu, kā arī jēdzienus “labā” un “kreisā” puse.

“Trīs sivēntiņi” ir ne tikai populāra bērnu pasaka, bet arī attīstošs prāta mežģis bērniem no trīs gadu vecuma. Tajā ietilpst 48 dažādas grūtības uzdevumi, kuri balstīti uz slavenās pasakas tematiku. Novieto spēles laukumā sivēnus un vilku, kā norādīts uzdevumu grāmatiņā. Tālāk uzdevums ir savietot spēles detaļas laukumā tā, lai sivēntiņi spēlētos ārpus mājiņām, kad nav vilka, bet mājiņās, kad vilks ir laukumā.

“Smart Games” prāta mežģi pieejami ne tikai ar sivēntiņu tematiku, bet arī daudzos citos variantos. Katrs prāta mežģis būs ar jauniem uzdevumiem un spēles principu, kā arī piemērots konkrētam vecumam, sākot ar trīs gadiem un beidzot ar pieaugušajiem.

Šos prāta mežģus iespējams risināt gan kopīgi, gan vienatnē.

Metamo kauliņu spēlē “Story Cubes” būs izcils variants tiem, kas vēlas attīstīt un pārbaudīt sava radošuma robežas. Metot speciālus kauliņus, jāmēģina sasaistīt visas ilustrācijas vienā stāstā. Ērtais spēles dizains ļauj to vienmēr paņemt līdzi un spēlēt teju jebkurā vietā.

Pirmās galda spēles jaunajiem spēlētajiem

Galda spēlēm ir ļoti dažādi vecuma ierobežojumi, taču arī bērniem var piemeklēt aizraujošas spēles, ko spēlēt kopā ar draugiem, brāli, māsu vai visu ģimeni. Par 2020. gada labāko bērnu spēli tika atzīta lietuviešu autora Urta Šulinska spēle “Speedy Roll”. Tajā spēlētāji ripina īpašu ezīša bumu, vācot dažādus rudens labumus un pārvietojoties uz priekšu pa spēles laukumu. Viens no lielākajiem spēles plusiem ir tas, ka to var spēlēt kā sacensības starp vairākiem ezīšiem, vai kā komandas spēli, visiem kopīgi ar vienu ezīti bēgot no lapsiņas.

Viena no atzītākajām bērnu spēlēm ir “Outfoxed”. Tā paredzēta bērniem no četru gadu vecuma, taču to būs jautri spēlēt kopā ar visu ģimeni. Arī šī ir komandas spēle, kas nozīmē, ka neviens netiks sarūgtināts, ja kāds cits viņu apspēlēs. Iejūties detektīva lomā, krāj pavedienus un atrodi īsto zaglīgo lapsiņu, kura nočiepusi gardo pīrāgu. Taču pasteidzies, jo lapsa ar gardo lomu centīsies aizlaisties!

Ja vēlies kaut ko ātrāku un dinamiskāku, tad “Speed Colors” ir tava izvēle! Pavisam vienkārša spēle, kurā visi spēlētāji saņem īpašas kārtis, kurām vienā pusē ir krāsains attēls, bet otrā melnbalts. Iegaumē attēla krāsas, apgriez kārti otrādi un mēģini pēc iespējas ātrāk izkrāsot to pareizās krāsās. Spēlē tiek izmantoti īpaši flomāsteri, kurus ērti nodzēst, lai kārtis varētu izmantot vairākkārt.

Azartiskajā spēlē “Coconuts” spēlētāji ar īpašu mērkaķa katapultu met kokosriekstus glāzītēs un sev priekšā no tām veido piramīdu. Spēlētājs, kurš pirmais izveido sešu glāzīšu piramīdu, spēlē uzvar. Bet tu nekad neesi drošībā, jo, ja kāds cits spēlētājs iemet kokosriekstu tavā glāzītē, tad viņš to glāzīti piesavinās sev! Jautra spēle, ko var spēlēt kā bērni, tā pieaugušie!

Ja vēlies spēlēties ar savu bērnu, bet vēlies, lai arī tev ir interesanti, tad sadarbības spēle "Farm Rescue" būs lieliska izvēle! Bērniem ir noteikta priekšrocība šajā spēlē... atmiņa! Ja visi lauciņi ar dzīvnieku attēliem ir vērsti uz leju vai fermeris noķer vilku, spēlētāji uzvar un izglābj fermu! Urrā!

Mazās kāršu spēles 

Ja meklē kādu nelielu dāvanu, tad, iespējams, mazās kāršu spēles ir īstā izvēle. 2019. gada labākās galda spēles nominante “Lama” ir jautra spēle, kurā spēlētāji pēc iespējas ātrāk cenšas atbrīvoties no savām kārtīm. Ātra un vienkārša kāršu spēle, kuras autors ir viens no visu laiku slavenākajiem spēļu autoriem Rainers Knicia.

Zināmā mīklu spēle “Black stories” tagad pieejama arī bērniem draudzīgākā “School stories” formātā. Spēles vadītājs paņem kārti un visiem nolasa mīklas pavedienu par kādu atgadījumu skolā. Pēc tam pārējiem spēlētājiem, uzdodot jautājumus, uz kuriem var atbildēt ar “jā” vai “nē”, jāatmin pilnais stāts, ko zina tikai vadītājs. Viegla un ātra spēle, kuru var spēlēt jebkur.

Ja meklē jautru ballīšu spēli, tad vērts aplūkot “Yogi”. Šajā spēlē spēlētāji testē savas ķermeņa un koncentrēšanās spējas. Katrā gājienā spēlētāji paceļ kārti un izpilda tajā norādīto izaicinājumu. Katra kārts jāpilda līdz pat spēles beigām. Spēlei turpinoties, spēlētājiem kļūs arvien grūtāk pildīt visu savu kāršu uzdevumus. Spēlētājs, kurš visilgāk spēj izpildīt visus uzdevumus, spēlē uzvar! Šī spēle būs jautra gan bērniem, gan pieaugušajiem.

 

Visas šīs un vēl daudzas citas spēles kā maziem, tā lieliem pieejamas Brain Games interneta veikalā. Neatliec Ziemassvētku dāvanu pirkšanu uz pēdējo brīdi un sagatavojies svētkiem laicīgi!


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti