Dāvanu ceļvedis — vecvecākiem

Dec 09 , 2021

0 Komentāri

Oskars Valtenbergs

Dāvanu ceļvedis — vecvecākiem

Ja meklē dāvanu vecvecākiem, šis dāvanu ceļvedis ir domāts tieši tev! Esam apkopojuši dažas klasiskas galda spēles, kuras ne tikai ir ātri apgūstamas, bet arī ietver sevī stratēģiju un aizraujošus elementus. 

Kāpēc vecvecākiem dāvināt galda spēles? Bieži tiek runāts par to, cik svarīgas ir fiziskas aktivitātes, lai ķermenī uzturētu enerģiju un nodrošinātu tā pilnvērtīgu funkcionēšanu, taču nodarbes prātam ir tikpat svarīgas. Galda spēles palīdz uzturēt prāta asumu un uzlabot izziņas spējas. Gados vecāki cilvēki, kas veic mentāli izaicinošas aktivitātes, trenē savu atmiņu un saglabā modru prātu. Tā rezultātā samazinās risks saslimt ar garīgām slimībām. Prāta stimulēšana palīdz trenēt smadzenes un padarīt tās stiprākas.

Vispirms apskatīsim puzles. Brain Games piedāvā plašu pužļu izvēli no vismazākajām līdz pat tādām, kas sastāv no 8000 gabaliņiem. Mūsu plašajā klāstā ietilpst tradicionālās puzles, izlaušanās puzles, 3D puzles, detalizētās Jana fon Hāsterena puzles un “Wasgij" puzles. Tās pieejamas dažādos izmēros un formās.

Protams, nevaram nepieminēt klasiku šahs, dambrete, ķīniešu dambrete (Halma), bakgamons un citas. Uzveic savus pretiniekus ar stratēģiju un atjautību! Visas šīs spēles pieejamas dažādos izmēros, kā komplekti vai individuālas spēles. Mēs piedāvājam arī atsevišķas spēļu detaļas, tādēļ, ja tavi šaha kauliņi ir nolietojušies, sazinies ar mums par iespēju tos nomainīt. Vai arī iegādājies salokāmu šaha dēli, ko viegli paņemt līdzi, lai kurp tu dotos.

Ja tradicionālās klasiskās spēles sevi ir izsmēlušas, aplūko mūsdienu klasiku. To vidū ir daudz un dažādas pat vēl izaicinošākas spēles. Piemēram, “Quoridor”, kur tavs mērķis ir sasniegt pretinieka bāzes līniju, vienlaikus neļaujot pretiniekam sasniegt tavu. Vēl viena lieliska spēle ir “Quarto”, kas ļauj spēlētājiem izvēlēties sev tīkamāko sarežģītības pakāpi. Spēles elegantais koka dizains bagātina intelektuālo baudu, ko sagādā tās spēlēšana. To ir viegli iemācīties, spēles laiks ir samērā īss un spēle savā būtībā ir patiesi atjautīga. Dažādās sarežģītības pakāpes šo spēli padara vienlaikus pietiekami vienkāršu un saprotamu skolēniem un gana sarežģītu un izaicinošu pieredzējušiem spēlētājiem. Spēles komplektā ietilpst spēles laukums un 16 dažādi koka spēles kauliņi, kuriem katram piemīt četras īpašības. Uzvar spēlētājs, kurš pirmais novieto vienā rindā četrus kauliņus ar kopīgu īpašību. 

“Smart Games” spēles ir piemērotas, lai mācīšanos padarītu rotaļīgāku un asinātu prātu. Šīs spēles lieliski noder telpiskās, ārpus-kastes domāšanas un problēmu risināšanas prasmju veidošanai. “Smart Games” piedāvā spēles visu vecumu spēlētājiem, tām ir dažādas sarežģītības pakāpes un daudzveidīgi temati. Lielisks piemērs ir “Anti-Virus”, kas izaicina tavu prātu, kamēr tu cīnies pret vīrusu! Šī spēle patiesībā ir daudz izaicinošāka kā pirmajā brīdī varētu šķist. Uzdevumu grāmatiņā dots spēles kauliņu sākuma novietojums, un spēlētāja uzdevums ir izskaust sarkano vīrusu no spēles laukuma. Kauliņi uz spēles laukuma pārvietojami īpašā veidā: tos nedrīkst pacelt, tie ir tikai bīdāmi pa diagonāli un grupās! 60 izaicinājumi uzturēs tevi labā fiziskā un mentālā formā. Kad sāksi spēlēt, vairs nevēlēsies pārtraukt! 

Vai tas šķiet par vienkāršu? Tādā gadījumā tev nepieciešams “Katamino”. Savā būtībā šī spēle līdzinās “Smart Games” spēlēm, taču tajā ir vairāk sarežģītības pakāpju un izaicinājumu. Vairāk nekā 500 uzdevumi pārņems tevi savā varā, kamēr centīsies koka kauliņus sakārtot dažādās kombinācijās. 

Vai tomēr tu meklē ko sabiedriskāku? Izmēģini “Scrabble”! Šī ir klasiska vārdu veidošanas spēle, kurā tavs uzdevums ir novietot uz laukuma burtu kauliņus tā, lai veidotu dažādus vārdus un pelnītu punktus. 


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti