Dāvanu ceļvedis — ballītēm

Dec 07 , 2021

0 Komentāri

Oskars Valtenbergs

Dāvanu ceļvedis — ballītēm

“Black stories”

Katrs droši vien esam piedzīvojuši vakaru pie ugunskura, kur sarunu gaitā kāds uzdod noslēpumainu jautājumu vai izstāsta īsu stāstiņu, kas raisa iztēli un liek uzdot jautājumus, lai mēģinātu atkost, kā viss noticis un aizsācies.

Neatkarīgi no tā, vai esi ko šādu piedzīvojis, vai interese radās tikko, lasot šo aprakstu, “Black stories” būs lieliska spēle tev un tavai draugu kompānijai!

Spēlē iekļauti 50 tumši, aizraujoši un noslēpumaini stāstiņi, kas rosinās iztēli un liks domāt visam draugu pulciņam.

Spēli var ērti spēlēt mašīnā, pie ugunskura, klajā laukā vai uz mājas jumta, kur vien varat droši noturēt rokās kārti un to izlasīt!

Katrai kārtij no vienas puses ir uzrakstīts pilnais notikuma apraksts vai atrisinājums, bet otrā pusē ir tikai izaicinošs, noslēpumains teikums vai frāze kopā ar attēlu. Tiek izvēlēts viens spēlētājs, kas uzņemsies vadītāja lomu, izlasot pie sevis visu pilno stāstu un citiem spēlētājiem priekšā nolasot tikai pavedienu. Tagad ir pārējo spēlētāju kārta uzdot jautājumus, uz kuriem var atbildēt ar “jā” vai “nē”, un censties saprast, kas novedis pie konkrētās situācijas.

Spēle oriģināli paredzēta kā sadarbības spēle, lai atrisinātu noslēpumu draudzīgi kopā, taču, ja tavai draugu grupiņai patīk sāncensība, variet to pārvērst par sacensību, spēlē uzvarot tam, kurš atklājis visvairāk mistērijas spēles gaitā!

Ja pirmā “Black stories” spēle ātri ir cauri, neuztraucieties — mums ir vēl citas!

“Spyfall 2”

Pārbaudiet, savas dedukcijas, pieķeršanas un mānīšanas prasmes! Jūsu vidū ir spiegs, iespējams, pat vairāki! Centieties tos noķert, pirms viņi noskaidro, kur jūs atrodaties!

“Spyfall 2” ir jautra ballīšu spēle cilvēkiem, kam patīk slēpto lomu un slepeno plānu spēles, bet īsti nesaista savu draugu nošaušana nakts vidū, kā to liek darīt citas šī žanra spēles.

Spēles sākumā katram spēlētājam tiek vai nu lokācijas, vai spiega kārts. Spiega uzdevums ir ievākt gana daudz informācijas, lai noskaidrotu, kur visi atrodas, lai labi maskētos. Pārējo spēlētāju uzdevums ir spiegu apturēt un notvert. Spēle darbojas spēlētājiem uzdodot jautājumus brīvā formā, lai izdabūtu informāciju, ko tie varētu zināt un to, ko tie varētu slēpt.

Protams, spēlei ir āķis! Katrai personai atrašanas vietā tiek piešķirta arī īpaša loma, kas tāds, ar ko viņi šajā vietā nodarbojas. Loma bieži vien var ietekmēt viņu atbildes, teiksim, ja tiek jautāts, vai spēlētājam patīk šeit atrasties, kad atrašanās vieta ir, piemēram, zoodārzs, tad atbilde atšķirsies, ja spēlētājs būs ziņkārīgs bērnelis vai zoodārza sētnieks!

Esiet viltīgi, uzdodiet pareizos jautājumus un neatklājiet pārāk daudz! Tā darbojas “Spyfall 2”!

“Codenames”

Vai sapratīsieties ar komandas kapteini no pusvārda? Kā būtu ar vienu vārdu un vienu skaitli?

“Codenames” ir asociāciju, vārdu minēšanas un slepeno aģentu spēle. Spēlētāji sadalās divās komandās, kuru uzdevums ir atrast visus savus zudušos aģentus, kas tagad atpazīstami tikai pēc saviem segvārdiem. Katras komandas kapteinis redz visus savus aģentus un cenšas nodot šo informāciju pārējai komandai, neradot aizdomas pretiniekiem.

Kapteinis komandai nodod vienu vārdu un vienu skaitli, kur vārds ir tas, kas vairākiem segvārdiem ir kopīgs, bet skaitlis ir tik, cik šādu saistītu vārdu ir.

Kad norāde ir dota, komandai ir tikai īss brītiņš apspriesties, pirms lēmuma pieņemšanas un pareizo vārdu izvēles.

Ja komanda veiksmīgi atrod savus aģentus, tā ir soli tuvāk mērķim, kas ir visu aģentu atrašana. Ja tie nejauši uzdūrušies nevainīgam iedzīvotājam, komandas gājiens beidzas. Nākamreiz jāstrādā uzmanīgāk! Starp citiem tēliem noslēpies arī slepkava. Ja komanda tam nejauši uzduras, spēlē ir zaudēts!

Lieliska spēle, ko spēlēt grupiņā ar draugiem, kas viens otru jau pazīst, kā arī lieliska spēle lielākai ballītei, jo piedalīties var praktiski neierobežots cilvēku skaits.

“Tikai viens”

Ja tava draugu kompānija dod priekšroku sadarbības un draudzīgām spēlēm, tad “Tikai viens” palīdzēs sanākt kopā draugiem, kas vēlas izspēlēt jautru asociāciju spēli, ko spēlē visi kopā, lai iegūtu pēc iespējas vairāk punktu!

Izvēlieties vienu no draugiem kā pirmo minētāju. Minētājs neskatoties paceļ kārti no kāršu kaudzītes, novieto to ar aizmuguri pret sevi un nosauc skaitli, kas atbildīs vienam no vārdiem. Pārējie spēlētāji rakstīs savu viena vārda asociāciju uz nelielām tāfelītēm, cenšoties uzvedināt minētāju uz īsto vārdu. Kad vārdi tiek atklāti, minētājs aizgriežas prom, kamēr pārējie spēlētāji pārbauda, vai katrs vārds ir minēts tikai vienu reizi. Ja ir vārdi, kas atkārtojas, vai ir gaužām līdzīgi, tie tiek nodzēsti, atstājot minēšanai tikai tos, kas ir pa vienam.

Spēle šādi turpinās 13 raundus, visiem kopā cenšoties savākt pēc iespējas vairāk punktus! Spēlē iesaistās visi un neviens netiek pamests viens!

“Trial by trolley”

Ko tavi draugi visticamāk pažēlotu bērnu namu pilnu ar mazuļiem vai pēdējās divas bites uz zemeslodes?

“Trial by trolley” ir ballīšu spēle, kas pārbauda, cik labi pazīsti savus draugus, cik apšaubāmas ir viņu morāles normas un izvēles, un sniedz iespēju iemēģināt savas prasmes debatējot.

Spēles ideja ir balstīta uz “Tramvaja problēmu”, kas nodarbinājusi filozofu prātus gandrīz tik ilgi, kcik pastāv tramvaji. Problēmas un šīs spēles pamatdoma ir izvērtēt, ko jūs apžēlotu vai drīzāk, ja tiktu dota iespēja, ko nežēlīgi notriektu ar tramvaju!

Katrs spēlētājs pēc kārtas iejūtas tramvaja vadītāja lomā, pārējie sadalās divās mainīgās komandās. Katras komandas uzdevums ir pēc iespējas attaisot un izglābt savu sliežu pusi, tajā pašā laikā sabotējot pretinieku centienus izdzīvot.

Katra komanda izspēlē pozitīvu kārti savā sliežu ceļa pusē, negatīvu pretinieka pusē un papildinošo kārti tur, kur tā vislabāk iederas.

Kad kārtis izspēlētas, komandas sāk debatēt un strīdēties par to, kāpēc viņu puse pelnījusi izdzīvot, bet otra nē, cenšoties pārliecināt tā brīža tramvaja vadītāju.

Kad vadītājs ir pieņēmis lēmumu, nobrauktā komanda saņem nāves žetoniņus. Spēles beigās uzvar spēlētājs, kam ir vismazāk žetonu!

Spēle ideāli piemērota lielākām runātīgu draugu grupām, kas to vien gaida, kā izteikt savu viedokli un to par visām varītēm aizstāvēt.

Uzmanību: spēle satur smieklīgas ilustrācijas!


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti