Brain Games aizvadītā gada visvairāk pārdoto spēļu tops

Jan 18 , 2022

0 Komentāri

Jānis Bernāns

Brain Games aizvadītā gada visvairāk pārdoto spēļu tops

Ik gadu Brain Games veikalos tiek pārdotas tūkstošiem spēļu — lielu un mazu, vieglu un grūtu, tematisku un abstraktu. Tikai dažas no tām iekļūst visvairāk pārdoto spēļu topā. Kuras? Par to lasi tālāk šajā rakstā!

Aizvadītā gada visvairāk pārdoto spēļu topā iekļuvušas jau visiem labi zināmas spēļu klasikas, taču iecienīti bijuši arī pavisam karsti jaunumi.

10. vieta

2021. gadā prestižo “Spiel des Jahres” balvu ieguva “MicroMacro: Crime City”. Tā ir spēle, kurā aizraujošā “Kur ir Volijs?” ideja apvienota ar detektīvu motīvu. Latviešu valodā lokalizētā “MicroMacro: Noziegumu pilsēta” jau atrodama Brain Games plauktos. Spēlē ir iekļauti 16 noziegumi, kas visi vienlaicīgi atspoguļoti liela izmēra kartē ar neskaitāmām detaļām. Ja vēl nezini, vai šī spēle domāta tev, pamēģini atrisināt bezmaksas demo noziegumu ražotāju mājaslapā. Spēle veikalos ieradās vien novembra beigās, bet jau mēneša laikā tā spēja iekarot gada visvairāk pārdoto spēļu topu, ierindojoties desmitajā vietā.

9. vieta

Topa devītajā vietā ielidojusi spēle “Spārnotie”. Tā ir spēle ar apburošu vizuālo noformējumu un aizraujošu spēles mehāniku, turklāt bagātīgais putnu klāsts katru spēli padarīs unikālu. Par spīti tam, ka spēle veikalos parādījās vien gada otrajā pusē, tā bijusi viena no iecienītākajām Brain Games veikalos.

8. vieta 

Vieno no iecienītākajām mazajām spēlītēm ir “6. ņem!”. Un ne velti! Spēle ir ātra, vienkārša un jautra, un to spēlēt var ar teju jebkuru.

7. vieta

Par spīti dažādiem pulcēšanās ierobežojumiem, topa septītajā vietā ir viena no godalgotākajām viesību spēlēm “Codenames” un “Codenames: Pictures”. Tajā spēlētāji dalās divās komandās, katras komandas kapteinim ar dažādu asociāciju palīdzību cenšoties sasaistīt pēc iespējas vairāk nepieciešamos vārdus. Spēle, kurā vajadzīga plaša iztēle un spēja būt uz viena viļņa ar savu komandu, lai abstraktie domu gājieni pārvēršas triumfālos uzvaras saucienos, nevis neveiklos fiasko.

6. vieta

Lidojošas cūkas eksistē! Topa sestajā vietā ierindojusies jautrā reakcijas spēle “Pigasus”. Tajā spēlētāji cenšas atrast dažādu amizantu dzīvnieku pretējos pārīšus. Forša spēle, ko spēlēt kā ar maziem, tā lieliem.

5. vieta

Viena no unikālākajām mazajām kāršu spēlēm ir “The Mind”, kurā spēlētājiem jāpaveic šķietami vienkāršs uzdevums jāizspēlē kārtis augošā secībā. Taču ir āķis! Spēlētāji savā starpā nedrīkst komunicēt. Šī spēle bijusi piektā visvairāk pārdotā Brain Games galda spēle arī pērn. Taču ja šķiet, ka "The Mind" jau kļuvis par vienkāršu — izmēģini nākamo spēles līmeni "The Mind Extreme".

4. vieta

Uzreiz aiz Top 3 palikusi mūsdienu klasika — “Catan”. Šī spēle komentārus neprasa un ģimenes iepriecina jau kopš 1995. gada. “Catan” ir iekarojusi vairāku spēlētāju sirdis un turpina būt iecienīta spēle arī 2021. gadā.

3. vieta

Kā jau pēdējos gados ierasts, populārākā mazā kāršu spēlīte bijusi “Saboteur”, kas šogad ir trešā visvairāk pārdotā gada griezumā. Tajā spēlētāji slepus saņem kādu no divām lomām rūķi vai sabotieri. Rūķi, būdami cītīgi darba ļaudis, cenšas kopīgi atrast pazemes tuneļos paslēpto zeltu, bet sabotieri tieši pretēji panākt, ka zelts paliek aprakts. Izcila spēle lielākām kompānijām.

2. vieta

Otrajā vietā mūsu topā ierindojas “Exit: Pamestā būdiņa”/ “Exit: Slepenā laboratorija”. Gluži kā tradicionālajās izlaušanās istabās, arī šajās spēlēs spēlētājiem nepieciešams atrisināt virkni ar dažādiem uzdevumiem, lai izkļūtu ārā no lamatām. Jau iepriekš latviešu valodā pieejamajai “Pamestajai būdiņai” šogad pievienojās arī “Slepenā laboratorija”, “Faraona kapenes” un “Mirušais Austrumu ekspresī”. Mūsu veikalos atrodamas arī citas spēles versijas angļu valodā.

1. vieta

Populārākā spēle aizvadītajā gadā bijusi mūsu pašu radītā ģimenes spēle “ICECOOL”. Tajā spēlētāji ar knipja palīdzību dzenā pingvīnus pa skolu. Viens no spēlētājiem uzņemas dežuranta lomu, kamēr pārējie iejūtas skolnieku ādā. Jautra bērnu spēle, kas patiks arī pieaugušajiem. Turklāt 2017. gadā tā tika atzīta par labāko bērnu spēli! 

Cīņa par TOP spēlēm bija spraiga, bet kuras spēles palika “aiz borta”? Lūk 2021. gada visvairāk pārdoto spēļu top 20:


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti