Izlaist līdz saturam
7 Wonders Duel apskats

7 Wonders Duel apskats

Spēle 7 Wonders daudzus gadus ir bijusi izcils draugs ģimenēm un draugu kompānijām. Viens no tās lielākajiem plusiem – vienalga, vai to spēlēs 3 vai 7 spēlētāji, tās ilgums nemainīsies. Taču divatā šī spēle nav guvusi atzinību. Tāpēc arī radās tās jaunākā māsa – spēle 7 Wonders: Duel.

Tematika

Spēlētāji savā starpā sacenšas, lai būvētu antīkās pasaules brīnumus, attīstītu savas civilizācijas un atstātu nospiedumus pasaules vēsturē. Bet reāli īsti nekādas tematikas spēlē nav. Tas ir veiksmīgs mehāniku kopums, kas samērā krāšņi ilustrēts, taču nav loģisks un neļauj spēlētājiem iejusties antīkajā pasaulē.

Komponentes

Spēle ir ieturējusi teicamo 7 Wonders stilu un pārskatāmo ikonogrāfiju, kas palīdz ļoti ātri iemācīties to spēlēt un ir loģiska. Tas, ka spēlē praktiski nav teksta, to padara pieejamu arī angliski nezinošai auditorijai. Turklāt, ja esi spēlējis 7 Wonders, spēli saprast būs ļoti vienkārši. Viss pārējais ir labas kvalitātes, lai gan jāpiebilst, ka kārtis, kas ir galvenais spēles elements, varētu būt mazliet lielākas.

Mehānika

Spēle teicami saglabājusi 7 Wonders sajūtu, bet ir jāsaprot, ka tā tomēr ir pavisam citāda spēle, manuprāt, ar svaigākām un interesantākām mehānikām.

Spēle tiek izspēlēta 3 raundos, kur spēlētāji secīgi ņem pa kārtij no kāršu piramīdas. Kārtis var izmantot resursu, zinātnes, militārā spēka un ekonomikas attīstīšanai vai punktu gūšanai. Protams, tās var ieguldīt septiņu brīnumu celtniecībā.

Fascinējošas ir divas mehānikas – piramīda un alternatīvās uzvaras.

Piramīda, no kuras spēlētāji ņem kārtis, ir veidota tā, ka katra otrā rinda ir neredzama, un tā tiek atklāta tikai tad, kad apakšējās kārtis tiek paņemtas. Nereti gadās situācijas, kad spēlētājs atklāj kārti, un tur ir tieši tā kārts, ko viņš ir ļoti vēlējies, bet - neko darīt, nu ir pretinieka gājiens un izvēle viņa rokās. Tāpat piramīda ļauj rēķināt un paredzēt, kuras kārtis ir jāpaņem, lai ierobežotu pretinieka iespējas.

Alternatīvās uzvaras rada patīkamu spriedzīti, jo var gadīties, ka, izpildot noteiktus kritērijus, spēlētājs sasniedz zinātnisko vai militāro uzvaru. Šajā gadījumā spēle tiek nekavējoties pārtraukta un pasludināts uzvarētājs. Līdz ar to spēlētājiem ir pastāvīga spriedzīte, kas liek sekot, vai pretinieks negrasās sasniegt kādu no kritērijiem. Taču jāatzīst, ka visbiežāk uzvaras tomēr tiks gūtas ar tradicionālajiem punktiem.

Vairākspēlējamība

Samērā augsta. Kārtis katru reizi tiek izkārtotas citādāk, ir mazliet citi brīnumi, tāpat, spēlētāji var mēģināt koncentrēties uz atsevišķiem uzvaras kritērijiem. Taču personiski jāsaka, ka pirmajās partijās visas mehānikas likās ārkārtīgi aizraujošas, taču, spēlējot vairāk, spēles mehānikas sevi mazliet izsmeļ. Tas gan ir viegli labojams ar paplašinājumu.

Vērtējums

Vai būtu vērts iegādāties 7 Wonders: Duel, ja tev jau ir 7 Wonders? Noteikti jā, tā ir pavisam citāda spēle, citam spēlētāju skaitam un citām sajūtām. Spēle gan mehāniku ziņā, gan cenas ziņā ir ļoti pieejama, tāpēc noteikti to iesaku pāriem. Vērtējums 7 no 10.

 

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalā K. Barona ielā 55 vai arī interneta veikalā: 7 Wonder Duel

 

Board Game Geek reitings: 8.1

Autors: Kristaps Auzāns

Bildes no Board game geek

Iepriekšējais raksts Atklājam online turnīru sezonu ar Yu-Gi-Oh TCG

Atstāt komentāru

Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

* Obligātie lauki