Spēles Skiču drudzis apskats

Apr 19 , 2019

0 Komentāri

Oskars Valtenbergs

Spēles Skiču drudzis apskats

Spēles apskats – Skiču drudzis

Mehānikas: zīmēšana, laika ierobežojums

Spēles sarežģītība: viegla

Spēles ilgums: 10 min

Spēlētāju skaits: 3-6

Labākais spēlētāju skaits: 3-5

Valoda: spēle ir pieejama latviešu valodā

Bieži, ciemojoties pie mazākiem bērniem un viņiem ieraugot mūsu lielo spēļu kolekciju, viņiem ir milzīga interese par galda spēlēm, bet saprotu, ka nav īsti, ko piedāvāt, jo uz trīsstundīgo Tzolk’In vai Rising Sun neviens neparakstīsies, savukārt Dixitā jaunā paudze vairs neatpazīst manas Gredzenu pavēlnieka references. Tāpēc ideāli, ja ir kāda spēle, kas ir ātri iemācāma, tikpat ātri izspēlējama un vienlaikus aizraujoša gan pieaugušajiem, gan bērniem. Visiem šiem kritērijiem lieliski atbilst spēle Skiču drudzis.

 

Te nav tematikas, ejam tālāk! Spēlētāji vienkārši sacenšas precīzā zīmēšanā un zīmējumu minēšanā. Bet tas ir labi, jo piedomāta tematika tikai sarežģītu spēles mācīšanu un diez vai vispār iederētos. 

Sākumā gribu izcelt spēles kastes noformējumu. Uz tās uzzīmēts skrienošs pulkstenis un zīmulis, kas, manuprāt, perfekti raksturo spēles būtību. Kā līdz šim, man ļoti patīk R.Pētersona darbs un Brain Games vieglo, abstrakto spēļu līnijas (Pikoko un Skiču drudzis) baltās kastes plauktā izskatās klasiski un eleganti.

Kastē vēl atrodami izturīgi kartona kvadrātiņi zīmēšanai, 6 marķieri, smilšu pulkstenis un vairāk nekā 170 divpusējas kārtis. Komponentes nav nekāds spēļu vizuālā diziana šedevrs, bet tās ir labas, kvalitatīvas. Marķieriem līdzi nāk dzēšamās slotiņas, tie nesmērē un man vismaz visi raksta labi. Es gan būtu vēlējies vienpusējas kārtis, jo tad mazāk iespēja ko netīšām sajaukt, taču saprotu, ka ražojot divpusējas kārtis tās fiziski var saražot divas reizes vairāk.

Spēle ilgst precīzi 6 minūtes, kur katrs posms tiek fiksēts ar smilšu pulksteni.

Pirmā minūte – spēlētājs uzzina kādi seši vārdi viņam ir jāzīmē un tad izmisīgi sāk tos zīmēt uz mazajām kartona plāksnītēm. Pamēģiniet uzzīmēt pāris sekundēs vārdu “kopsumma” vai “dimensija”. Kad minūte iztek, tiek apgriezts smilšu pulkstenis un spēle turpinās.

Otrā minūte – spēlētāji skatās citu uzzīmētās kartītes un izmisīgi cenšas atminēt, ko viņu partneri ir uzzīmējuši. Tas notiek visiem reizē, skaļi rādot uz kartītēm un minot, kas tur uzzīmēts. Ja spēlētājs uzmin, tad viņš paņem atminēto kartīti. Svarīgi, ka katram paralēli jāmēģina minēt citu zīmējumi un jāklausās vai kāds ir uzminējis viņējos. Šis gan var būt juceklīgi un skaļi, bet arī pati spēle to atzīst un haoss nav pārāk ilgs, tāpēc to var pieciest.

Trešā minūte – Turpina papildināt vai pārzīmēt neatminētos zīmējumus.

Ceturtā minūte – mēģina atkal minēt.

Piektā minūte – zīmē.

Sestā minūte – min.

 

Pēc sešām minūtēm, tiek skaitīti punkti - par katru atminēto kartīti pienākas viens punkts, par katru savu neuzminēto kartīti tiek zaudēts punkts. Bet jāatzīst, ka Skiču drudzī punkti ir mazsvarīgi, spēle ir vairāk par komunikāciju un spēju ātri uzzīmēt nereāli sarežģītas lietas, kā “stadions” vai “vilinājums”. Feini ir tas, ka spēlētāji var gūt gandarījumu divos veidos, gan apķērīgi attēlojot lietas zīmējumos, gan spējot uzminēt citu uzzīmēto.

Piemēram, varat mēģināt uzminēt, kādus trīs vārdus es esmu uzzīmējis šajās bildēs:

 

 *Atbildes zem vērtējuma

Mana mīļākā Skiču drudža daļa ir tieši pēc spēles 6 minūtēm, pārrunājot neatminētos vārdus, kad zīmētājs skaidro savu domu gaitu un nespēj saprast, kā to varēja neuztvert.

 

Augsta. Es gan vēl neesmu sasniedzis brīdi, kad būtu uzzīmētas visas kārtis, bet, ja pat spēlēs tikai sešu spēlētāju partijas, ar kārtīm pietiks 58 reizēm, līdz katra būs vismaz vienu reizi uzzīmēta. Spēles piedzīvojums rodas no spēlētājiem nevis mehānikām, tāpēc domāju, ka tā ir spēlējama daudz, līdz varētu sākt apnikt. Tāpat. Nebaidieties no īsā, 10 minūšu spēles laika, diez vai Skiču drudzis tiks izspēlēts tikai vienu reizi.

Es uzskatu, ka laba ģimenes spēle ir tāda, kurā līdzvertīgas iespējas uzvarēt ir gan bērniem, gan pieaugušajiem, bet tajā pašā laikā pieaugušajiem ir sajūta, ka viņu pieņemtie lēmumi ir svarīgi. Skiču drudzis rada ļoti daudz apķērīgu momentu, un tā ir perfekti piemērota jebkuram ģimenes loceklim. Domāju, ka, ja uz Lieldienām jums brauks ciemos sen neredzēti radi, kas ar spēlēm ir uz jūs, tad Skiču drudzis būtu diezgan droša izvēle, ko celt galdā un piedāvāt praktiski jebkuram. Vērtējums 7 no 10.

P.S. Oficiāli spēlē nedrīkst izmantot ciparus.

* snākrub, skrap, statsterp

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalos Rīga Plaza 1. stāvā vai K. Barona ielā 55, vai arī interneta veikalā*:  Skiču drudzis

Board Game Geek reitings: 6.6

Autors: Kristaps Auzāns

Bildes no Brain Games un Brain Games Publishing un K. Auzāna

* Bezmaksas piegāde visā Latvijā.

 


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti