Pyramid of Pengqueen apskats

Dec 16 , 2018

5 Komentāri

Oskars Valtenbergs

Pyramid of Pengqueen apskats

Spēles apskats – Pyramid of Pengqueen

Mehānika: Slepenā pārvietošanās, met un ej, viens pret daudziem (hidden movement, roll and move, one vs many)

Spēles sarežģītība: viegla

Spēles ilgums: 30 min

Spēlētāju skaits: 2-5

Labākais spēlētāju skaits: 3-4

Tumšajos rudens un ziemas mēnešos, ar ģimeni nereti gribas uzspēlēt kādu baisāku spēli, taču ir maz tādu spēļu, kuras būtu piemērotas visiem vecumiem. Šoreiz spēles apskatā par vienu no Brain Games jaunākajām spēlēm – mīlīgo un mazliet šermuļus uzdzenošo Pyramid of Pengqueen.

Tematika

Izrādās, ka Ice Cool pingvīnu izglītības sistēmai ir sekas, un jautrie pingvīni turpina nonākt nepatikšanās. Šoreiz viņiem ir darīšana ar mūmiju, kuras piramīdā tiek meklēti apslēpti dārgumi, bet dārgumu medības var novest lielās briesmās. Man ļoti patīk orģināla tematika un ieturēts stils, prieks, ka Brain Games turpina stāstu par ledu, ziemu un jau labi pazīstajiem pingvīniem. Tēma spēlē ir jūtama. Dārgumu medniekiem patiešām ir jābaidās no mūmijas, savukārt mūmijai jālauza galva par to, kur īsti atrodas visi pungvīni.

Komponentes

Spēles pamatā ir liels laukums, kas asprātīgi iestiprināms spēles kastē un veido abpusēji redzamu dārgumu karti, ko no vienas puses kontrolē pingvīni, bet no otras puses - mūmija. Spēles komponentes ir labas kvalitātes, krāsainas un atbilstošas tematikai. Šeit gan redzu arī pāris problēmas. Magnētiskie pingvīnu šabloniņi ir ļoti mazi, kas varētu apgrūtināt spēlēšanu, piemēram, omei, taču pieņemu, ka tas tā ir, lai magnētiņus funkcionāli varētu notvert ar mūmijas palīdzību. Tāpat ļoti feins ir trīsdimensiju laukums, taču tam arī var rasties apgrūtinājumi. Spēlē jādomā par gaismas novietojumu telpā, jo stāvus noliktais laukums gluži dabīgi uz vienu pusi var mest traucējošu ēnu. Taču mazās problēmiņas nav nekas kritisks un kopumā spēle ir gana kvalitatīva gan vizuāli, gan komponenšu ziņā.

Mehānika

Spēlētāji pārstāv divas puses – pingvīnus un mūmiju. Pingvīnu uzdevums ir savākt 5 dažādus dārgumus, savukārt, mūmijas uzdevums ir noteiktu reižu skaitu noķert pingvīnus. Pingvīnu spēlētāji katrs met noteiktu skaitu metamo kauliņu, kas viņiem ļauj pārvietoties 1 līdz 4 lauciņu attālumā. Mērķis ir nokļūt uz noteiktiem dārgumiem, kas sākumā nejauši izlozēti. Spēlētājs drīkst mest neierobežotu reižu skaitu, taču uz vienas no kauliņu skaldnēm ir attēlots mūmijas simbols, kas liek kauliņam noslēgties un dod mūmijas spēlētājiem iespējas izdarīt papildu kustības.

Savukārt mūmijas spēlētājam ir savs kauliņš, kas ļauj pārvietoties un mēģināt noķert kādu no spēlētājiem. Mūmijas puses spēlētājs nezina, kur atrodas pingvīni, līdz brīdim, kamēr viņi nav atklājuši kādu no dārgumiem. Taču pingvīnu spēlētāji ļoti labi redz, kur tieši atrodas mūmija. Tas rada ļoti aizraujošu kaķa un peles sajūtu, jo spēlē nereti nākas aizturēt elpu un skatīties, kā mumijas spēlētājs paiet garām pingvīnam, bet tomēr to nenoķer. Savukārt mūmijas spēlētājam ir aizraujoša iespēja rēķināt un censties deduktīvi izskaitļot to virzienu, kur bēgļi pazuduši.

Spēli uzvar vai nu tas pingvīns, kurš pirmais sakrājis 5 dažādus dārgumus vai mūmija, kas pingvīnus noķērusi noteiktu reižu skaitu.  

 

Vairākspēlējamība

Interakcija pārsvarā notiek starp spēlētājiem, tāpēc vairākspēlējamība ir pietiekama. Spēlētāji katru reizi nonāk mazliet atšķirīgās situācijās. Citrreiz dārgumu izvietojums ir neparocīgs, citrreiz situāciju ietekmē uzmestie kauliņi.

Vērtējums

Kopumā uzskatu, ka Pyramid of Pengqueen ir veiksmīga un jautra ģimenes spēle, ko ātri kopā izraut darbdienas vakarā. Domāju, ka ģimenēs ar mazākiem bērniem šī spēle būs liels hits, jo tā veiksmīgi apvieno vairākus tīkamus elementus – interesantas izvēles gan pieaugušajiem, gan bērniem, mazliet spriedzīti un vienādas iespējas visiem.

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalos Rīga Plaza 1. stāvā vai K. Barona ielā 55, vai arī interneta veikalā*:  Pyramid of Pengqueen

Board Game Geek reitings: 6.9

Autors: Kristaps Auzāns

Bildes no Brain Games un Board Game Geek

* Bezmaksas piegāde visā Latvijā. Iepērkoties interneta veikalā piedalies izlozē „Iepērcies un laimē!


5 Komentāri

 • 16 Dec 2018 default/*'"

  default

 • 16 Dec 2018 default

  default/*’"

 • 16 Dec 2018 default

  default

 • 16 Dec 2018 default

  default

 • 16 Dec 2018 default

  default


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti