Mystic Vale apskats

Feb 20 , 2019

0 Komentāri

Oskars Valtenbergs

Mystic Vale apskats

Kas tu esi?
Es esmu tu, bet krāsaināka, dinamiskāka, jaunāka. Un arī caurspīdīga.
Paga, ko?

Dominion uzsāka kavas veidošanas žanru, kas ātri eksplodēja dažādos virzienos. Blogā jau ir apskatīta "bag building" spēle Orleans, kas kārtis nomainīja ar kubiņiem un kavu ar maisiņu. Izstrādātājs John D. Clair (jau apskatītās spēles Space Base autors) savukārt devās Inception virzienā un izveidoja kāršu būvēšanas spēli, turklāt padarot to vizuāli tik elegantu, ka ir grūti runāt par mehāniku un izskatu atsevišķi - šajā spēlē šie lielumi nav atdalāmi.

Mystic Vale spēlē 2 līdz 4 (ar Conclave paplašinājumu - līdz 6) spēlētāji, kuri pārstāv katrs savu druīdu klanu un cenšas apturēt ļaunuma izplatīšanos, meža uzplaukumu un pavisam nedaudz pierādīt to, ka, lai arī visi druīdi ir vienlīdz druīdi, daži tomēr ir labāki.

Katrs klans spēlē ar 20 kāršu komplektu, no kurām dažas dod “manu” (spēles valūta), dažas ievieš mežā nokaltušu koku (un tuvina gājiena beigas), bet daudzas - nedara neko…

Paga, ko?

Tieši tā - katrs spēlētājs sāk spēli ar 20 kārtīm, katrai no kurām ir 3 vietas dažādiem amuletiem un burvestībām, bet sākumā tikai 12 kārtīs ir pa vienam elementam, un spēles gaitā šīs pašas 20 kārtis var papildināt ar jaunām spējām, izveidojot kompaktu, dinamisku dzinēju.

Turpinot par elegantajiem risinājumiem - gājiena ilguma limits ir nokaltušie koki spēlētāja laukā. Spēlētājs pa vienai ņem kārtis un skaita kokus; kad to ir vairāk par 3, spēlētāja lauku pārņem iznīcība, un gājiens ir iztērēts. Taču nokaltušos kokus var atcelt kārtis ar plaukstošajiem kokiem, tādēļ, ja sākumā lielāko daļu gājienu veido 2 vai 3 kārtis, tad spēles beigās ir iespējams izlikt arī teju vai visas 20, veicot īstus "spēka gājienus".

Līdz ar to spēle ir dinamiska visā garumā - sākumā visi gājieni ir īsi un vienkārši, savukārt spēles beigās citu spēlētāju ilgos gājienus var aizpildīt, atklājot savu lauku un rēķinot, kurš no kokiem atceļ kuru no citiem.

Lai atsvaidzinātu "par naudu var nopirkt vēl naudu, un par daudz naudas var nopirkt uzvaras punktus," šajā spēlē ļoti dinamiski sadzīvo trīs valūtas – “mana”, ko var izmantot kāršu uzlabošanai, amuleti (ķepa, lapa, saulīte utt.), ko izmanto stiprāku kāršu pirkšanai (kas nepiedalās 20 kāršu apritē, bet darbojas visu laiku, piemēram, +1 mūžīgā “mana” vai +1 jebkurš simbols utt.), un ķiveres, kas papildina noteiktu kāršu spēku, piemēram, katra ķivere dod vienu plaukstošo koku, vai katra ķivere dod vienu ķepas amuletu, kā arī visdažādākās šādu ieliktnīšu kombinācijas.

Vēl viena līdzība ar Dominion ir spēles lielā paplašinātība - 2016. gadā izlaistajai spēlei jau ir 6 paplašinājumi un šogad gaidāmi vēl vismaz divi. Mūsu grupā tiek spēlēta pamatspēle ar vienu paplašinājumu, un vienalga ir uzkrātas jau 40 izspēlētas partijas bez mazākajām apnikuma pazīmēm, drīzāk pat pretēji - šī ir viena no pieprasītākajām spēlēm katrā reizē.

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalos Rīga Plaza 1. stāvā vai K. Barona ielā 55, vai arī interneta veikalā:  Mystic Vale

Board Game Geek reitings: 7.3

Autors: Kārlis Bergmanis

Bildes no personīgā arhīva un Board Game Geek


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti