Exit: The Game apraksts

May 23 , 2018

2 Komentāri

Oskars Valtenbergs

Exit: The Game apraksts

 

Kā cilvēks, kurš izgājis ļoti daudzas izlaušanās istabas Rīgā un arī pats izveidojis vienu, es ilgu laiku skatījos uz Exit: The Game ļoti skeptiski, jo atceros, ka istabās ir daudz fizisku puzļu, kas bieži vien ir satriecoši. Tiek izmantoti lāzeri, magnēti, svari, slepenas durvis un istabas. Un man likās, ka, to iekļaujot mazā grāmatiņā un pārdesmit kārtīs, būs ļoti daudz kas zaudēts. Pat fakts, ka spēļu sērija pērn ieguva Spiel des Jahres “Stratēģisko spēļu” grupā, mani nespēja pārliecināt. Tāpēc uz šo spēli neskatījos, līdz brīdim kad saņēmu vienu kastīti kā dzimšanas dienas dāvanu. Centīšos iedot apskatu, vai šī spēle ir tā vērta. Apskats būs bez “spoileriem”.

Tematika

Tiek ieturēta tradicionālā izlaušanās istabu tematika. Spēles varoņi ir kaut kur iesprūduši un viņiem nepieciešams tikt prom no kādas noteiktas vietas. Es esmu spēlējis versijas, kur nepieciešams izmukt no maniaka būdas mežā, Ēģiptes piramīdas un neapdzīvotas salas. Tiek mēģināts tēmas iekļaut spēles žurnālā – tā ir maza grāmatiņa, kur ilustrētas spēles telpas, kā arī kaudze ar uzdevumiem. Piemēram, neapdzīvotās salas versijā, viss ir stilistiski iezīmēts kuģa žurnālā. Novērtēju stilu, ar kādu izveidotas šīs grāmatiņas, jo katrai tēmai ir atšķirīgs un ļoti integrēts dizains, lai gan izaicinājums ir un būs paslēpt loģikas pužlus tādā formātā, lai tie būtu gan interesanti, gan tematiski.

Komponentes

Šī ir viena no spēlēm, kur kvalitatīvas komponentes nav prioritāte, īpaši tāpēc, ka spēles žurnāls tiek saplēsts un sagriezts jau pirmajās minūtēs un pēc izspēlēšanas šī spēle ir nododama makulatūrā. Taču man ļoti traucē teksta un attēlu izmērs dažos no zīmējumiem. Spēlējot vairākiem spēlētājiem, nereti ir grūti saskatīt, kas notiek otrā galda galā, tāpat gadās, ka uz mazas kārts ir uzzīmēts ļoti daudz sīku un svarīgu detaļu.

Mehānika

Exit: The game sērijas pamatmehānika ir lineāri pužļi, kas jāpilda viens pēc otra, lai tiktu cauri istabai. Parasti spēlētājiem būs vairāki pavedieni, kādam puzlim to būs pietiekami, bet citam vēl kas trūks. Spēlē ir 10 šādi pužļi, kur, katru atrisinot, tiek iedotas papildu pavedienu kārtis, kas palīdz nākamajiem uzdevumiem.

Ļoti eleganti ir izstrādātas mehānikas, kā tiek pārbaudīts, vai spēlētāji izdomājuši pareizo risinājumu uzdevumam. Katrā spēles komplektā ir liels rotējošs disks, kuru grozot var iegūt noteiktus skaitļus. Tie pēcāk aizved pie kārtīm, kas parāda, vai esi uz pareizā ceļa. Sākumā baidījāmies, ka netīšām ievadīsim kaut ko nepareizi un sabojāsim sev spēli. Taču no pieredzes saku, ka brīžos, kad iesprūdām, mēs mēģinājām visādas trakas teorijas, kas vienmēr ir aizvedušas pie paziņojumiem, ka tās ir nepareizas.

Patīkami, ka spēle nesoda par lēnumu. Tai ir punktu sistēma, kas dod punktus par pabeigšanu ātrāk, kā arī par to, cik pavedieni izmantoti. Taču tas ir spēlētāju piedzīvojums, tāpēc, ja jums ir jautri, tad pilnīgi vienalga, vai jūs uzstādīsiet rekordu un iziesiet spēli 40 minūtēs vai spēlēsiet 4 stundas.

Vairākspēlējamība

Nav! Pēc katras spēles, daudzas kārtis ir saplēstas vai sazīmētas. Nemaz nerunājot par žurnālu. Ja kādu bērnībā mamma iemācījusi, ka grāmatas nedrīkst plēst – šī spēle nav jums. Taču negribētu, lai tas atturētu no spēles iegādes. Brain Games veikalā kastīte maksā ap 12 EUR, un vismaz mums līdz šim tās bijušas +/- divas izcilas stundas draugu lokā.Turklāt šī ir lieliska dāvana spēlētājiem ar cerību, ka paši varēsiet piedalīties šajā piedzīvojumā.

Vērtējums

Man patīk Exit: The game vairāk, nekā biju to gaidījis, labprāt turpināšu pamazām iepazīt jaunas kastītes ar citiem stāstiem. Es gan uzskatu, ka šī spēle neaizstāj izlaušanās istabu, kur tev jābūt fiziski istabā un jāpiedzīvo viss uz savas ādas. Tomēr tas ir ļoti labi pavadīts laiks ar draugiem, ko vērts izmēģināt vismaz vienreiz, un tad jau redzēs, vai būs vēlme turpināt. Vērtējums 7 no 10. 

 

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalā K. Barona ielā 55 vai arī interneta veikalā: EXiT

 

Board Game Geek reitings: 7.1 - 7.9

Autors: Kristaps Auzāns

Bildes no Board game geek


2 Komentāri

  • 23 May 2018 ohutakiyiwula

    http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin No Prescription Amoxicillin ihq.gmcg.brain-games.lv.qqk.sz http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

  • 23 May 2018 ufexjwum

    http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin Online Buy Amoxicillin put.cssn.brain-games.lv.ewp.am http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti