Izlaist līdz saturam

Brain Games Reinis iesaka

Kā jau daudziem zināms, esam lieli spēļu entuziasti un katram no mūsu darbiniekiem ir sava gaume attiecībā uz spēlēm. Vieniem patīk garas un sarežģītas stratēģijas spēles, citiem — kooperatīvās, bet vēl citiem — veiklības spēles. Jebkurā gadījumā mūs vieno liela interese par visu, kas saistīts ar galda spēlēm un to kultūru, tādēļ daži no mūsu kolēģiem ir piekrituši pastāstīt par spēlēm, kas viņiem šobrīd šķiet interesantas un aktuālas.

Reinis ir Brain Games loģistikas guru, bet lielu darba dienas daļu pavada testējot un attīstot dažādus spēļu projektus. Jāpiemin, ka viņš ir arī viens no Ice Cool autoriem. Šad un tad uzrīko kādu LCG turnīru. Lūk, Reiņa spēļu ieteikumi!

Mysterium

Mysterium ir kooperatīvā galda spēle ģimenei, ballītēm un viesībām līdz pat 7 cilvēku kompānijā. Šajā noslēpumainajā spēlē spēlētāji kļūst par ekstrasensiem un cenšas atminēt sena nama noslēpumu. Spēlētāji sadarbojas komandā, lai spēli uzvarētu. Ja tas neizdodas, tad zaudē visi kopā.

Reinis: Principā divas spēles vienā, jo tava pieredze ir būtiski atšķirīga, kad esi kā spoks vai ekstrasenss. Abos gadījumos ir interesanti un kārtīgi jāpiedomā, ko tavs draugs ir domājis vai ko sapratīs, izspēlējot noteiktu kārti vai kārtis. Pietiekoši lielu dažādību spēlei sniedz iespējamās kāršu kombinācijas, kas, spēlējot pat vienā un tajā pašā grupā, neliks scenārijiem atkārtoties.

Mysterium paplašinājums — Hidden Signs.

Arkham Horror

Arkham Horror: The Card Game ir aizraujoša uz LCG tipa scenārija balstīta sadarbības spēle. Pasauli apdraud nezināms sens ļaunums. Vai tev izdosies to apturēt?

Reinis: Living Card Game (LCG) ir formāts, ko jau sen esmu iecienījis. Tas paredz jaunu spēles elementu (paplašinājumu) iznākšanu katru otro mēnesi. Spēle nepārtraukti attīstās un liek spēlētājiem nepārtraukti meklēt efektīvākās metodes uzdevumu veikšanai. Spēle ir ļoti tematiska un tas, ko viņai izdodas panākt, izmantojot tikai kārtis, ir fantastiski. Spēle ir sadalīta scenārijos, kas paredz kopējā stāsta progresiju vairāku vakaru gaitā — katru reizi spēlētāji kā spēles varoņi izdara dažādas lietas un izvēles, kas stāstu virza pie atšķirīga iznākuma. Šeit nav viennozīmīgi uzvara vai zaudēšana, bet iznākums A vai iznākums B, C, D, u. tml.

Pandemic Legacy Season 1 & Season 2
 

Pandemic Legacy (Season 1 & Season 2) ir populāra kooperatīvā stratēģijas galda spēle. Uz spēles „Pandemic“ balstīts jauns piedzīvojums, kas galda spēles paceļ jaunā līmenī. Šī ir galda spēle, kas tiek personalizēta, katru raundu sākot ar iepriekšējā raundā izveidojušos situāciju. Spēlētāji savus varoņus nosauc vārdos, līmē uzlīmes, personalizē karti un dara citas darbības, kas liek justies kā īstā stāstā — nekur pasaulē nebūs otras tādas spēles, kā jums.

Reinis: Savdabīga pieeja tam, kas ir spēle un kā to var spēlēt. Pēc katras izspēles tiek mainīts spēles laukums ar uzlīmēm, veidoti jauni uzraksti, atrastas jaunas detaļas, saplēstas vecās kārtis, mainīti noteikumi utt. Šī nav spēle, ko varēsi spēlēt mūžīgi, jo paredzētas tikai 12–24 partijas līdz pabeidz spēles kampaņu un tālāk kasti vairs vari turēt tikai plauktā atmiņām — bet ļoti labām atmiņām ar izteiksmīgiem notikumiem. Šī spēle gan būtu jāspēlē vienmēr vienā un tajā pašā kompānijā, jo spēlei ir stāsts, kurš attīstās un visticamāk divreiz neviens šo spēli no jauna nesāks, jo zinot, kas notiks tālāk, vairs nebūs tik interesanti.
---

Vai esi gatavs izmēģināt ko jaunu? Vēlies spēles apskatīt dzīvē un uzzināt ko vairāk? 
Nāc uz Brain Games veikalu Rīgā, K. Barona ielā 55, un kolēģi pastāstīs par šīm un citām spēlēm vairāk. 
Vienmēr spēles vari aplūkot arī mūsu interneta veikalā www.brain-games.lv.
Iepriekšējais raksts „EXIT: The Game“ apskats

Komentāri

Roberts - 9 janvāris, 2018

Ļoti feina spēļu izvēle. Izņemot Mysterium, visu iesaku arī no savas puses.

Atstāt komentāru

Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

* Obligātie lauki