marts 26, 2020

0 komentāri


Dziļi Ziemeļos!

Valdīt pār Impēriju nav vieglākais uzdevums pasaulē, jo īpaši, ja nemitīgi jācīnās ar resursu, laika un iespēju trūkumu. Toties reti ir iespēja plūkt gardākus darba augļus kā uzva Empires of the North spēlē un pasludinot savu ziemeļu impēriju par pārticīgāko un labāk aprūpētāko starp visām iesaistītajām pusēm. Lasīt tālāk →
augusts 04, 2019

0 komentāri


Spēles apskats – Sheriff of Nottingham

Mehānikas: blefs, vienošanās un pārliecināšana
Spēles sarežģītība: viegla
Spēles ilgums: 60 min
Spēlētāju skaits: 2-5
Labākais spēlētāju skaits: 4-5
Valoda: Ir pieejama latviešu valodā, bet nav teksts uz kārtīm

Viena no ilgstoši Latvijā populārajām spēlē ir klasiskais Sabotieris, kas par vidējo latviešu spēlētāju pasaka, ka maza blefošana un mānīšanās ir mīlēta mehānika. Te nu es vēlos aprakstīt spēli, kur blefošana, netīri darījumi un kontrabandas pārvešana ir lielākā daļa spēles mehāniku. Apraksts par Sheriff of Nottingham.

Tematika:
Spēlētāji ir viduslaiku tirgotāji, kas mēģina ievest dažādus tirdzniecības labumus Notingemas pilsētā, taču pie ieejas vārtiem viņus pārbauda šerifs, kurš var lūgt uzrādīt līdzi atvestās preces, un ja jūs starp saviem āboliem esat ierakuši arbaletu, tad var sanākt lielas nepatikšanas, taču varbūt ar šerifu iespējams vienoties. Spēle ir ļoti tematiska un rada labu sajūtu par tās mehānikām un tēmu. Vēl lielāks tematiskums rodas tad, ja arī spēlētāji iejūtas savās lomās, pārveido balsi un mēģina personalizēt viduslaikus un šerifa uzpirkšanu.

Komponentes:
Spēles komplektā ietilpst milzīgs kalns ar vairāk kā 200 kārtīm, ko ir gandrīz neiespējami samaisīt vienā kavā. Tāpat, ir daudz kartona naudas monētu un individuālu, skaisti vizualizētu spēlētāju laukumu, kas funkcionē kā norādes, kur krāt dažādās ievestās preces. Toties, labākās komponentes ir auduma aiztaisām maisiņi, kur katrs spēlētājs, ievieto savas deklarējamās preces. Komponenti ir pietiekami labas kvalitātes, izvēlēta piemērota un saprotama vizualizācija, āboli ir āboli un vistas ir vistas.

Mehānikas:
Katru raundu viens no spēlētājiem ir šerifs, kamēr pārējie tirgotāji. Tirgotāji sāk raundu ar kāršu apmaiņu, kur viņiem iespējams aizvietot dažas kārtis ar citām. Pēc tās katrs spēlētājs ieliek paša izvēlētu kāršu skaitu savos maisiņos un deklarē to saturu, piemēram, sakot, ka viņš ieved 4 vistas. Kad visi tirgotāji savus maisiņus nodevušu šerifam, sākās darījumu fāze, kuras laikā šerifa uzdevums ir mēģināt saprast, kuri no spēlētājiem melo un mēģina iešmugulēt pilsētā kontrabandu, bet kuri saka patiesību. Šai fāzē spēlētājiem ir iespēja uzpirkt šerifu, piedāvājot viņam naudu, lai spēlētāju maisiņš netiktu atvērts, vai pat vēl vairāk, lai atvērtu kāda cita spēlētāja maisiņu. Šerifa izvēle ir svarīga, jo ja viņš atvērs maisiņu un tajā būs kontrabanda, tad tirgotājs viņam maksās kompensāciju un pazaudēs kontrabandu, taču, ja maisiņā nebūs kontrabandas, tad šerifam būs jāmaksā tirgotājam. Visa spēles slēpjas tieši šajā aspektā, jo spēli uzvar tas, kurš iegūst visvairāk naudas un tieši spēlējot kā šerifs, spēlētājs var iegūt vai zaudēt kaudzi naudas. Spēle ilgst līdz katrs ir bijis šerifs divas reizes, tad tiek saskaitīta kopējā uzkrātā un par ievestajiem labumiem ietirgotā nauda, kā arī spēlētāji, kas ieveduši visvairāk noteikta tipa preces var iegūt papildus punktus.

Vairākspēlējamība:
Es vērtētu, ka vairākspēlējamība ir vidēja, jo katru reizi tiek veiktas ļoti līdzīgas tirgošanās un blefošanas darbības. Spēles vairākspēlējamību nosaka tieši grupa ar ko kopā spēlē. Sheriff of Notthingham ir sociāla spēle, kura ar vienu grupu var būt daudz labāka nekā ar citu. Daudz kas atkarīgs, cik labi spēlētāji iejūtas radītajā spēles pasaulē, taču pārsvarā gadījumu spēle prot ievilkt savā pasaulē un tā nav tikai tukša, matemātiska solīšana par šerifa uzpirkšanu.

Vērtējums:
Ja jūs esat gatavi uzzināt savu draugu un ģimenes locekļu tumšo pusi, redzēt, kā viņi skatās jums acīs, saka, ka maisiņā ir tikai 3 augstākā labuma sieri, bet pēcāk nelietīgi ieved kontrabandu, tad šī ir spēle tieši jums. Bet ņemiet vērā, ka šī spēle nebūs priekš visiem, var gadīties draugi, kam blefošana un mānīšanās ir ētiskas dabas jautājums, īpaši, ja iesaistīti bērni, tāpat, spēle ir atkarīga no kompānijas, tāpēc, lai gan man bijušas vairākas ļoti aizraujošas šerifa partijas, mans vērtējums 7 no 10.

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalos Rīga Plaza 1. stāvā vai K. Barona ielā 55, vai arī interneta veikalā:  Sheriff of Nottingham

Board Game Geek reitings: 7.2

Autors: Kristaps Auzāns

Bildes no Board Game Geek

jūnijs 27, 2019

0 komentāri


Spēles apskats - Scythe: the Rise of Fenris

Rise of Fenris ir ļoti rūpīgi nostrādāts paplašinājums, kas dubulto spēles izspēlējamību, padarot to saistošāku gan agresīvākiem, gan miermīlīgākiem spēlētājiem, pievienojot elementus, kas ļauj spēli padarīt ilgāku vai īsāku, un pievienojot... vēl vienu lielu kasti ar interesantiem elementiem.

Lasīt tālāk →
jūnijs 14, 2019

1 komentārs


Spēles apskats – The Quacks of Quedlinburg

Mehānikas: maisiņa optimizācija (bag building)

Spēles sarežģītība: viegla

Spēles ilgums: 60 min

Spēlētāju skaits: 2-4

Labākais spēlētāju skaits: 3-4

Valoda: Vismaz vienam spēlētājam jāzina angļu valoda

Pērn par vienu no veiksmīgākajiem spēļu dizaineriem viennozīmīgi var nosaukt Wolfgang Warsch, jo trīs viņa spēles tika nominētas pasaules prestižākajai galda spēļu balvai “Spiel des Jahres/Kennerspiel des Jahres”. Tas bija lieliskais “Ganz schon clever”, Latvijā jau zināmais “The Mind” un “The Quacks of Quedlinburg”, bet tikai Quacks patiešām ieguva balvu, kā gada labākā stratēģiskā spēle. Kas spēlē tik labs? Par to arī šai aprakstā.

Tematika:

Reizi gadā, Vācijas pilsētiņā Quedlinburgā norisinās milzīgs, deviņu dienu ilgs gadatirgus, kurā sabraukuši burvji un raganas, kas savā starpā sacenšas dažādu dziru brūvēšanā. Piekritīsiet, ka tēma ir stilīga. Bet vēl stilīgāks ir fakts, ka katram spēlētājam ir pašam savs katls, kurā ar kartona žetoniem patiešām tiek brūvētas dziras, kurās met iekšā mandregora saknes, zirnekļus, putnu galvas, mušmires un visādas citādas draņķības. Tāpat, šīs dziras dažreiz mēdz uzsprāgt. Manuprāt, šis ir lielisks piemērs, kā samērā abstraktas mehānikas padarīt ļoti tematiskas.

Komponentes:

Spēle sastāv no kaudzes kartona, jeb 4 lieliem kartona podiem, pāris kārtīm un 215 žetoniem, ko pie laba prāta nav iespējams sašķirot un organizēt dažādos maisiņos, tāpēc es tos turu kopējā maisā, kas izskatās kā apēdis varavīksni. Taču pati spēle ir stilīgi vizuāli noformēta. Lielie katli tiešām izskatās kā kalti, spēlē ir ļoti intuitīvs un saprotams ikonogrāfiju dizains, kas palīdz man to iemācīt 5-7 minūšu laikā. Tāpat, ar komponenšu kvalitāti viss ir kārtībā.

Mehānikas:

Spēle noris 9 raundus, kuru laikā spēlētāji velk no saviem melnajiem maisiņiem un liek žetonus katlā, kas strādā kā spirālveida skala ar augošām vērtībām. Žetoniem ir dažāda vērtība, (1, 2, 3, 4) no kā atkarīgs, cik tālu spēlētāji pavirzās savā skalā. Taču maisiņā ir arī baltie žetoni, kuru vērtība katlā nedrīkst pārsniegt 7, jo tad katls uzsprāgs #vissirslikti. Taču būtiskākais ir tas, ka katram no 7 žetonu veidiem ir cita īpašība. Piemēram, viens ļauj pavirzīt žetonus vairāk uz priekšu, cits dod iespēju palielināt skaitu no kāda uzsprāgst katls. Spējas ir viegli saprotamas, bet ļoti interesantas, kā arī katru reizi maina spēli, jo pieciem no žetonu veidiem katram ir 4 dažādas iespējamās spējas, ko katrā spēlē var variēt.

Pēc katra raunda spēlētājiem ir iespējas iegādāties jaunus žetonus, ko iemest savā melnajā maisā, kas tiks atkal izmantots nākamajā raundā. Svarīgi, ka spēlētāji nekad nedrīkst skatīties, kāds izskatās viņu izveidotais maisa sastāvs. Viņi, protams, var mēģināt to atcerēties, bet vienmēr var gadīties brīži, kad maisā ieliktas 4 mušmires, bet spēlētāji nespēj izskaidrot, kāpēc neviena no tām netiek izvilkta.

Paralēli ir dažādi notikumi katra raunda sākumā, kas citreiz palīdz, citreiz traucē spēlētājiem, ir papildus uzlabojumi, ko var iegādāties par rubīniem, eleganta žurku astu palīgmehānika pēdējiem spēlētājiem, kā arī spēles katli ir divpusēji, vienkāršākai un sarežģītākai spēlei.

Kā liels pluss spēlei ir tas, ka visi gājieni notiek paralēli, kas nozīmē, ka spēlētāji praktiski visu spēles laiku ir iesaistīti un piedalās spēlēšanā. Tas ļoti palīdz spēles dinamikai un palīdz 9 raundus reāli izspēlēt līdz stundai.

Vairākspēlējamība:

Šeit tā ir ļoti augsta jau pamatspēlē, jo mainot žetonu spējas, mainās to sinerģijas un spēlētājiem nākas pieņemt atšķirīgus lēmumus. Taču ņemot vērā, ka šī ir titulēta spēle, tai jau ir izdots pirmais paplašinājums un esmu pārliecināts, ka būs vēl vismaz 3, kas spēli padarīs vēl vairākspēlējamu.

Vērtējums:

Quacks ir viegla spēle, tajā ir iesaistīts diezgan daudz veiksmes un to vajag paturēt prātā, taču 9 raundos veiksme izlīdzinās, kā arī man ir sajūta, ka spēlējot spēli es pieņemu nozīmīgus lēmumus, kas ietekmē manu rezultātu. Kopumā Quacks ir 60 minūšu “Ultimate Fun”, kas ļoti labi spēlējama ar jebkuru ģimenes locekli un līdz šim bijis liels hits manas ģimenes un draugu lokā. Vērtējums 8 no 10.

 

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalos Rīga Plaza 1. stāvā vai K. Barona ielā 55.

Board Game Geek reitings: 7.6

Autors: Kristaps Auzāns

Bildes no Board Game Geek.

maijs 16, 2019

0 komentāri


Detective: A Modern Crime Board Game apskats

Nosaukums jau izsaka visu - spēle ir par 21.gs detektīviem, kuri šķetina reālistisksus noziegumus. Pirmajā no piecām lietām izsoļu namā nonācis aizdomīgs, nacistu nozagts pulkstenis, un spēlētājiem ir uzdevums saprast, kā un kāpēc tas tur nonācis. Tas tiešām ir moderns detektīvs, kur daudz laika paiet analizējot DNS vai meklējot informāciju tiesas nopratināšanu ierakstos.

Lasīt tālāk →
maijs 09, 2019

0 komentāri


Raptor apskats

Raptor ir spēle, kur viens no spēlētājiem pārstāv ļaunos zinātniekus, kas mēģina nolaupīt dinozauru mammai viņas mazuļus, bet otrs spēlētājs iejūtas dinozauru mammas lomā un cenšas aizsargāt mazuļus. Kā to vislabāk izdarīt? Protams, apēdot pēc iespējas vairāk zinātnieku. Visi, ar ko esmu spēlējis, vienmēr fano tieši par dinozauriem.

Lasīt tālāk →
maijs 05, 2019

0 komentāri


Viticulture Essential edition apskats

Spēle ir par tradicionālo vīna darīšanas biznesu Toskānā. Spēlētāji pārstāv dzimtas un tematiski spēlē cauri vairākiem gadiem, kuru siltajā laikā nodarbojas ar vīnogulāju stādīšanu, biznesa ēku būvniecību un cilvēku rekrutēšanu, savukārt vēsākā laikā novāc ražu, nogatavina vīnogas un brūvē vīnus. Spēle ir fantastiski tematiska, pat neskatoties uz lielo daudzumu mehāniku, tās visas ir attaisnotas un cilvēciski saprotamas. Šī nav no vienkāršākajām spēlēm, taču katra darbība šķiet loģiska, tāpēc spēli nav grūti iemācīties.

Lasīt tālāk →
aprīlis 30, 2019

0 komentāri


Šurpu turpu apskats

Pasaulē diezgan populārs ir TV šovs “The amazing race”, kura ietvaros tā dalībnieki ceļo pa pasauli un pilda dažādus uzdevumus. Izlasot spēles “Šurpu turpu” noteikumus, rodas tieši šāda asociācija, jo spēlē galvenais uzdevums ir pēc iespējas ātrāk apceļot četrus ievērojamus apskates objektus Latvijā. Koncepts aizraujošs, bet vai pati spēle ir laba, par to aprakstā.

Lasīt tālāk →
aprīlis 25, 2019

0 komentāri


Scythe apskats

Spēlei Scythe ir, ko piedāvāt, gan tiem, kam patīk vizuāli nostrādātas spēles, gan tiem, kas augstāk vērtē pašu mehāniku, spēles procesu un izaicinājumu atrast pašu, pašu labāko, izdevīgāko un ātrāko ceļu savu mērķu sasniegšanai - un šeit izaicinājums neizpaliks.

Lasīt tālāk →
aprīlis 23, 2019

0 komentāri


Catan: PIlsētas un bruņinieki paplašinājuma apskats

Nenoliedzami, latviešu ģimenes spēļu karaliene jau daudzus gadus pārliecinoši ir Catan – tā spējusi vakaros neskaitāmas ģimenes atraut no TV ekrāniem, kā arī radījusi ne vienu vien kašķi, kad laupītājs ticis uzlikts uz tava ienesīgākā lauciņa. Lai gan uzskatu, ka Catan pati par sevi ir ļoti pilnīga spēle, to ir iespējams padarīt par ko krietni vien nopietnāku. Šoreiz par “Catan uz steroīdiem” jeb paplašinājumu: “Pilsētas & Bruņinieki”

Lasīt tālāk →
1 2 3 6 Nāk. »