jūnijs 14, 2019

1 komentārs


Spēles apskats – The Quacks of Quedlinburg

Mehānikas: maisiņa optimizācija (bag building)

Spēles sarežģītība: viegla

Spēles ilgums: 60 min

Spēlētāju skaits: 2-4

Labākais spēlētāju skaits: 3-4

Valoda: Vismaz vienam spēlētājam jāzina angļu valoda

Pērn par vienu no veiksmīgākajiem spēļu dizaineriem viennozīmīgi var nosaukt Wolfgang Warsch, jo trīs viņa spēles tika nominētas pasaules prestižākajai galda spēļu balvai “Spiel des Jahres/Kennerspiel des Jahres”. Tas bija lieliskais “Ganz schon clever”, Latvijā jau zināmais “The Mind” un “The Quacks of Quedlinburg”, bet tikai Quacks patiešām ieguva balvu, kā gada labākā stratēģiskā spēle. Kas spēlē tik labs? Par to arī šai aprakstā.

Tematika:

Reizi gadā, Vācijas pilsētiņā Quedlinburgā norisinās milzīgs, deviņu dienu ilgs gadatirgus, kurā sabraukuši burvji un raganas, kas savā starpā sacenšas dažādu dziru brūvēšanā. Piekritīsiet, ka tēma ir stilīga. Bet vēl stilīgāks ir fakts, ka katram spēlētājam ir pašam savs katls, kurā ar kartona žetoniem patiešām tiek brūvētas dziras, kurās met iekšā mandregora saknes, zirnekļus, putnu galvas, mušmires un visādas citādas draņķības. Tāpat, šīs dziras dažreiz mēdz uzsprāgt. Manuprāt, šis ir lielisks piemērs, kā samērā abstraktas mehānikas padarīt ļoti tematiskas.

Komponentes:

Spēle sastāv no kaudzes kartona, jeb 4 lieliem kartona podiem, pāris kārtīm un 215 žetoniem, ko pie laba prāta nav iespējams sašķirot un organizēt dažādos maisiņos, tāpēc es tos turu kopējā maisā, kas izskatās kā apēdis varavīksni. Taču pati spēle ir stilīgi vizuāli noformēta. Lielie katli tiešām izskatās kā kalti, spēlē ir ļoti intuitīvs un saprotams ikonogrāfiju dizains, kas palīdz man to iemācīt 5-7 minūšu laikā. Tāpat, ar komponenšu kvalitāti viss ir kārtībā.

Mehānikas:

Spēle noris 9 raundus, kuru laikā spēlētāji velk no saviem melnajiem maisiņiem un liek žetonus katlā, kas strādā kā spirālveida skala ar augošām vērtībām. Žetoniem ir dažāda vērtība, (1, 2, 3, 4) no kā atkarīgs, cik tālu spēlētāji pavirzās savā skalā. Taču maisiņā ir arī baltie žetoni, kuru vērtība katlā nedrīkst pārsniegt 7, jo tad katls uzsprāgs #vissirslikti. Taču būtiskākais ir tas, ka katram no 7 žetonu veidiem ir cita īpašība. Piemēram, viens ļauj pavirzīt žetonus vairāk uz priekšu, cits dod iespēju palielināt skaitu no kāda uzsprāgst katls. Spējas ir viegli saprotamas, bet ļoti interesantas, kā arī katru reizi maina spēli, jo pieciem no žetonu veidiem katram ir 4 dažādas iespējamās spējas, ko katrā spēlē var variēt.

Pēc katra raunda spēlētājiem ir iespējas iegādāties jaunus žetonus, ko iemest savā melnajā maisā, kas tiks atkal izmantots nākamajā raundā. Svarīgi, ka spēlētāji nekad nedrīkst skatīties, kāds izskatās viņu izveidotais maisa sastāvs. Viņi, protams, var mēģināt to atcerēties, bet vienmēr var gadīties brīži, kad maisā ieliktas 4 mušmires, bet spēlētāji nespēj izskaidrot, kāpēc neviena no tām netiek izvilkta.

Paralēli ir dažādi notikumi katra raunda sākumā, kas citreiz palīdz, citreiz traucē spēlētājiem, ir papildus uzlabojumi, ko var iegādāties par rubīniem, eleganta žurku astu palīgmehānika pēdējiem spēlētājiem, kā arī spēles katli ir divpusēji, vienkāršākai un sarežģītākai spēlei.

Kā liels pluss spēlei ir tas, ka visi gājieni notiek paralēli, kas nozīmē, ka spēlētāji praktiski visu spēles laiku ir iesaistīti un piedalās spēlēšanā. Tas ļoti palīdz spēles dinamikai un palīdz 9 raundus reāli izspēlēt līdz stundai.

Vairākspēlējamība:

Šeit tā ir ļoti augsta jau pamatspēlē, jo mainot žetonu spējas, mainās to sinerģijas un spēlētājiem nākas pieņemt atšķirīgus lēmumus. Taču ņemot vērā, ka šī ir titulēta spēle, tai jau ir izdots pirmais paplašinājums un esmu pārliecināts, ka būs vēl vismaz 3, kas spēli padarīs vēl vairākspēlējamu.

Vērtējums:

Quacks ir viegla spēle, tajā ir iesaistīts diezgan daudz veiksmes un to vajag paturēt prātā, taču 9 raundos veiksme izlīdzinās, kā arī man ir sajūta, ka spēlējot spēli es pieņemu nozīmīgus lēmumus, kas ietekmē manu rezultātu. Kopumā Quacks ir 60 minūšu “Ultimate Fun”, kas ļoti labi spēlējama ar jebkuru ģimenes locekli un līdz šim bijis liels hits manas ģimenes un draugu lokā. Vērtējums 8 no 10.

 

Spēli vari iegādāties Brain Games veikalos Rīga Plaza 1. stāvā vai K. Barona ielā 55.

Board Game Geek reitings: 7.6

Autors: Kristaps Auzāns

Bildes no Board Game Geek.

maijs 16, 2019

0 komentāri


Detective: A Modern Crime Board Game apskats

Nosaukums jau izsaka visu - spēle ir par 21.gs detektīviem, kuri šķetina reālistisksus noziegumus. Pirmajā no piecām lietām izsoļu namā nonācis aizdomīgs, nacistu nozagts pulkstenis, un spēlētājiem ir uzdevums saprast, kā un kāpēc tas tur nonācis. Tas tiešām ir moderns detektīvs, kur daudz laika paiet analizējot DNS vai meklējot informāciju tiesas nopratināšanu ierakstos.

Lasīt tālāk →
maijs 09, 2019

0 komentāri


Raptor apskats

Raptor ir spēle, kur viens no spēlētājiem pārstāv ļaunos zinātniekus, kas mēģina nolaupīt dinozauru mammai viņas mazuļus, bet otrs spēlētājs iejūtas dinozauru mammas lomā un cenšas aizsargāt mazuļus. Kā to vislabāk izdarīt? Protams, apēdot pēc iespējas vairāk zinātnieku. Visi, ar ko esmu spēlējis, vienmēr fano tieši par dinozauriem.

Lasīt tālāk →
maijs 05, 2019

0 komentāri


Viticulture Essential edition apskats

Spēle ir par tradicionālo vīna darīšanas biznesu Toskānā. Spēlētāji pārstāv dzimtas un tematiski spēlē cauri vairākiem gadiem, kuru siltajā laikā nodarbojas ar vīnogulāju stādīšanu, biznesa ēku būvniecību un cilvēku rekrutēšanu, savukārt vēsākā laikā novāc ražu, nogatavina vīnogas un brūvē vīnus. Spēle ir fantastiski tematiska, pat neskatoties uz lielo daudzumu mehāniku, tās visas ir attaisnotas un cilvēciski saprotamas. Šī nav no vienkāršākajām spēlēm, taču katra darbība šķiet loģiska, tāpēc spēli nav grūti iemācīties.

Lasīt tālāk →
aprīlis 30, 2019

0 komentāri


Šurpu turpu apskats

Pasaulē diezgan populārs ir TV šovs “The amazing race”, kura ietvaros tā dalībnieki ceļo pa pasauli un pilda dažādus uzdevumus. Izlasot spēles “Šurpu turpu” noteikumus, rodas tieši šāda asociācija, jo spēlē galvenais uzdevums ir pēc iespējas ātrāk apceļot četrus ievērojamus apskates objektus Latvijā. Koncepts aizraujošs, bet vai pati spēle ir laba, par to aprakstā.

Lasīt tālāk →
aprīlis 25, 2019

0 komentāri


Scythe apskats

Spēlei Scythe ir, ko piedāvāt, gan tiem, kam patīk vizuāli nostrādātas spēles, gan tiem, kas augstāk vērtē pašu mehāniku, spēles procesu un izaicinājumu atrast pašu, pašu labāko, izdevīgāko un ātrāko ceļu savu mērķu sasniegšanai - un šeit izaicinājums neizpaliks.

Lasīt tālāk →
aprīlis 23, 2019

0 komentāri


Catan: PIlsētas un bruņinieki paplašinājuma apskats

Nenoliedzami, latviešu ģimenes spēļu karaliene jau daudzus gadus pārliecinoši ir Catan – tā spējusi vakaros neskaitāmas ģimenes atraut no TV ekrāniem, kā arī radījusi ne vienu vien kašķi, kad laupītājs ticis uzlikts uz tava ienesīgākā lauciņa. Lai gan uzskatu, ka Catan pati par sevi ir ļoti pilnīga spēle, to ir iespējams padarīt par ko krietni vien nopietnāku. Šoreiz par “Catan uz steroīdiem” jeb paplašinājumu: “Pilsētas & Bruņinieki”

Lasīt tālāk →
aprīlis 21, 2019

0 komentāri


Sagrada apskats

Sagrada ir ļoti skaista spēle par skaistu tēmu - katedrāles vitrāžām. Katrs spēlētājs spēles sākumā izvēlas kādu noteiktu rakstu, ko vēlas uzbūvēt, un desmit raundu garumā cenšas to realizēt. Ja viss ir izdevies, kā plānots, spēles rezultāts ir krāsaina mozaīka. Sagrada ir spēle ar 90 metamkauliņiem. Es nezinu, ko tas izsaka par spēli globāli, bet šī ir spēle ar 90 metamkauliņiem (ar paplašinājumu – 130). Tas ir daudz, un tas ir sasodīti smuki.

 

Lasīt tālāk →
aprīlis 19, 2019

0 komentāri


Spēles Skiču drudzis apskats

Bieži, ciemojoties pie mazākiem bērniem un viņiem ieraugot mūsu lielo spēļu kolekciju, viņiem ir milzīga interese par galda spēlēm, bet saprotu, ka nav īsti, ko piedāvāt, jo uz trīsstundīgo Tzolk’In vai Rising Sun neviens neparakstīsies, savukārt Dixitā jaunā paudze vairs neatpazīst manas Gredzenu pavēlnieka references. Tāpēc ideāli, ja ir kāda spēle, kas ir ātri iemācāma, tikpat ātri izspēlējama un vienlaikus aizraujoša gan pieaugušajiem, gan bērniem. Visiem šiem kritērijiem lieliski atbilst spēle Skiču drudzis.

Lasīt tālāk →
marts 31, 2019

0 komentāri


Spēles apskats – Five Tribes

Pat ja jūs nesekojat līdzi ārzemju kompānijām, kas ražo galda spēles, ir viena kompānija, kurai noteikti vērts sekot. Tā ir Days of Wonder, kuras pazīstamākās spēles ir Ticket to Ride, Smallworld un Memoir ‘44. Days of Wonder izceļas ar to, ka katru gadu izdod tikai 1-2 spēles, taču tās ir noslīpētas līdz pilnībai, ar satriecošām komponentēm, labu spēles dziļumu un ģimenēm draudzīgiem noteikumiem. Šoreiz apraksts par BGG topā visaugstāk novērtēto Days of Wonder spēli – Five Tribes.

Lasīt tālāk →
1 2 3 6 Nāk. »