augusts 11, 2017

0 komentāri


Ar vienu raundu nepietiek!

          Kādā vēla pēcpusdiena pilsētas rātslaukumā bija ierastā kņada. Tikai cītīgi ieskatoties, varēja pamanīt divus citādākus cilvēku stāvus, kuri atradās blakus, bet viņu ķermeņa valoda neliecināja par jebkāda veida saziņu vai ieinteresētību. Tikai paraugoties ciešāk, var nojaust viena vai otra vārgās lūpu kustības, kuras tā vien šķiet murminu ko līdzīgu neveiklam amatiera dzejolim: “Garšvielas divi, Tarantīno trīs, uguns viens….” Vai mums, mierīgajiem mazpilsētas iedzīvotājiem, būtu jāuztraucas par spiegu klātesamību? Lasīt tālāk →
augusts 02, 2017

0 komentāri


Tzolk’in: The Mayan Calendar

Esmu šeit jau aprakstījis diezgan daudz spēļu, bet nu ir sajūta, ka pienācis laiks saņemties un aprakstīt savu mīļāko spēli. Līdz šim vienīgo spēli, kurai esmu ielicis 10 balles. Tas ir inovatīvais, nopietnais, bet tai pat laikā ārkārtīgi elegantais Tzolk’in: The Mayan Calendar. Turpmākajās rindkopās arī aprakstīšu, kāpēc šo spēli vērtēju tik augstu.

Lasīt tālāk →
augusts 01, 2017

0 komentāri


Noslēpumainais Mysterium

       Erkilu Puaro, Šerloku Holmsu un pat CSI izmeklētājus vieno dažādu noziegumu atklāšana. Vieni izmanto izslēgšanas metodi, citi paļaujas uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem, bet galda spēle „Mysterium“ piedāvā sapņus kā nozieguma atšķetināšanas paņēmienu.

Lasīt tālāk →
jūlijs 24, 2017

0 komentāri


Istanbul

Ilgāk esot galda spēļu hobijā, es arvien vairāk novērtēju spēles, kuras var iemācīt 15 minūtēs, izspēlēt stundas laikā, taču tās joprojām spēj piedāvāt sarežģītus un jēgpilnus lēmumus. Šoreiz apskatīšu vienu no tām — 2014. gada “Kennerspiel des Jahres” balvas ieguvušo spēli Istanbul.

Lasīt tālāk →
jūlijs 10, 2017

1 komentārs


Brain Games kolēģis Aleksandrs iesaka

Kā jau daudziem zināms, esam lieli spēļu entuziasti un katram no mūsu darbiniekiem ir sava gaume attiecībā uz spēlēm. Vieniem patīk garas, sarežģītas stratēģijas spēles, citiem —korporatīvās, bet vēl citiem — veiklības. Jebkurā gadījumā mūs vieno liela interese par visu,kas saistīts ar galda spēlēm un to kultūru.

Šoreiz vienmēr smaidīgais un draudzīgais kolēģis Aleksandrs, kurš kopā ar Brain Games ir jau no pašiem pirmsākumiem, ir piekritis padalīties ar savām TOP 3 spēlēm, ko ieteiktu citiem izmēģināt.

Aiziet!

Lasīt tālāk →
jūnijs 14, 2017

0 komentāri


Catan

Riču-Raču, Cirks un Monopols ir galda spēles, ar kurām uzaugu es un daudzi mani draugi. Lai arī vienkāršas, tās mūs piesaistīja un to spēlēšanai varējām veltīt garas stundas. Piemēram, spēles Riču-Raču popularitāti labi raksturo tas, ka šai spēlei pat ir veltīta dziesma. Mūsdienās daudz kas ir mainījies, un par šī laika klasiku ir kļuvusi galda spēle Catan (Katanas ieceļotāji).

 

Lasīt tālāk →
jūnijs 01, 2017

0 komentāri


Jaipur

Ir labi, ja galda spēļu kolekcija ir dažāda. Tajā ir jābūt dažādu grūtību, ilguma un mehāniku spēlēm. Lai gan vislielākajā cieņā mums ir nopietnas stratēģiskās spēles, vienmēr ir labi, ja ir pa kādai spēlei, ko var ātri iemācīt, paņemt līdzi un uzpēlēt ar kādu divatā. Viena no šādām divu spēlētāju spēlēm ir Jaipur.

 

 

Lasīt tālāk →
aprīlis 25, 2017

1 komentārs


Spēle Village

Galda spēles ir skaistas ar savu oriģinalitāti, kas izpaužas niansēs. Mazi elementi padara vienkāršas standarta mehānikas svaigas un oriģinālas. Iedomājieties standarta strādnieku izvietošanu (worker placement), kurai pievienots laika mehānisms, kas neizbēgami nonāvē tavu viduslaiku ģimeni. Šoreiz apskats par Village.

Lasīt tālāk →
aprīlis 20, 2017

0 komentāri


Ziemas spelgonī

Galda spēles ir lielisks veids kā uz kaut neilgu brīdi ieslīgt citā pasaulē, iemiesoties cita cilvēka tēlā, un tāpat tā ir lieliska iespēja iepazīt savus draugus vēl labāk, redzot, kā viņi rīkojas dažādās situācijās. Dead of Winter spēles laikā varēsi uzzināt, vai uz saviem instinktiem varēsi paļauties gadījumā, kad uz spēles likts ir viss — izdzīvošana vai iznīcība.

Lasīt tālāk →
marts 30, 2017

0 komentāri


Pandemic — spēle ar lielām un mazām uzvarām

Parasti, lai cilvēks sāktu strādāt par ārstu, lidostas dispečeri vai celtnieku, viņam ir jāmācās vairāki gadi, pēc tam labu laiku jāpraktizējas, lai kļūtu par īstenu sava aroda lietpratēju. Galda spēle „Pandemic“ šādu iespēju sniedz dažu minūšu laikā — atver spēles kasti, sakārto spēli atbilstoši noteikumiem, un piedzīvojums var sākties.

Lasīt tālāk →
1 2 3 5 Nāk. »