Izlaist līdz saturam
🔥 Spēle "Flamecraft" pieejama IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ! 🔥
🔥 Spēle "Flamecraft" pieejama IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ! 🔥
Kvedlinburgas pūšļotāju turnīrs

Kvedlinburgas pūšļotāju turnīrs

Lielajā joku dienā, 1. aprīlī, modes un izklaides centrā „Rīga Plaza“, Mūkusalas ielā 71, visiem spēļu cienītājiem būs iespēja iejusties viltīgo šarlatānu ādā Brain Games rīkotajā „Kvedlinburgas pūšļotāju“ turnīrā. Nāc, izbaudi jautras spēles kopā ar draugiem un cīniies par foršām balvām!


BALVU FONDS

 • 1. vieta: Brain Games dāvanu karte 50€ vērtībā.
 • 2. vieta: Brain Games dāvanu karte 35€ vērtībā.
 • 3. vieta: Brain Games dāvanu karte 25€ vērtībā.

KAD UN KUR?

Turnīrs norisināsies 1. aprīlī modes un izklaides centrā „Rīga Plaza“, Mūkusalas ielā 71.

Neaizmirsti atzīmēties Facebook pasākumā!

Cikos? — Ierašanās no plkst. 11.00


PIETEIKŠANĀS

Pieteikšanās anketa

Dalības maksa — 5€. Samaksu veic pasākuma dienā skaidrā naudā vai internetā (iepriekšēja reģistrācija ir obligāta jebkurā gadījumā).


TURNĪRA NORISE

11.00–11.20 Ierašanās, reģistrācija (ierodoties pēc reģistrācijas laika, turnīrā piedalīties nebūs iespējams).

11.20–11.30 Turnīra atklāšana, 1. raunda spēlētāju sadalīšana pa galdiņiem.

11.30–12.45 1. raunds

12.55–14.10 2. raunds

14.10–15.00 Pusdienu pārtraukums

15.00–16.15 3. raunds

16.25–17.40 Fināls

17.40–17.45 Apbalvošana


Apreibinošo vielu un pārmērīga alkohola lietošana, kā arī agresīva uzvedība čempionāta laikā nav pieļaujama un draud ar diskvalifikāciju! Aizliegts traucēt vai palīdzēt citiem dalībniekiem! Mēs esam par tīru spēli!

„Kvedlinburgas pūšļotāji“ turnīra noteikumi

SPĒĻU KĀRTĪBA UN VĒRTĒŠANA

Spēļu pasludināšana

Pirms katra raunda tiek publiskots datora sagatavots saraksts, kurā turnīra dalībnieki ir sarindoti pa galdiņiem. Šajā sarakstā dalībnieki var noskaidrot tā galdiņa numuru, pie kura viņiem būs jāspēlē nākamā spēle, un doties uzmeklēt atbilstošo galdiņu.

Visi dalībnieki spēlē trīs raundus.

Pirmais raunds:

Spēlētāji datora noteiktā nejaušā kārtībā tiek sakārtoti pie galdiņiem. Pie katra galdiņa spēlē 3–4 spēlētāji.

Uzsākšanas kārtību spēlētāji nosaka pēc datora nejaušās kārtības — spēlētājs, kurš sarakstā ir pirmais pie galdiņa, veiks pirmo gājienu.

Pirmajā raundā spēles tiek spēlētas, izmantojot pirmo Sastāvdaļu grāmatu komplektu.

Otrais raunds:

Spēlētāji pie galda tiek sakārtoti pēc ranga, balstoties uz iepriekšējo spēļu rezultātiem. Pirmo spēlētāju nosaka pēc pozīcijas rangā.

Otrā raundā spēles tiek spēlētas, izmantojot otro Sastāvdaļu grāmatu komplektu.

Trešais raunds:

Spēlētāji pie galda tiek sakārtoti pēc ranga, balstoties uz iepriekšējo spēļu rezultātiem. Pirmo spēlētāju nosaka pēc pozīcijas rangā.

Trešajā raundā spēles tiek spēlētas, izmantojot trešo Sastāvdaļu grāmatu komplektu.

Fināls:

Finālā iekļūst četri labākie spēlētaji, balstoties uz ranga rezultātiem. Pirmo spēlētāju nosaka pēc pozīcijas rangā.

Otrā raundā spēles tiek spēlētas, izmantojot ceturto Sastāvdaļu grāmatu komplektu.

UZMANĪBU!

Sakarā ar ļoti saspringtu turnīra laika grafiku, katra raunda laiks ir stingri ierobežots uz stundu un 15 minūtēm. Ja spēle ilgst jau stundu un 15 minūtes, galdiņam tiek dotas vēl piecas minūtes spēles pabeigšanai. Tiklīdz ir nospēlētas 80 minūtes, spēle tiek pārtraukta, atļaujot pabeigt tā brīža gājienu. Uzvarētajs tiek noteikts pēc pašreizējo punktu sadalījuma. Šādā situācijā nav labvēlīga nevienam dalībniekam, jo tiek zaudēti kopvērtējuma un ranga punkti.

Svarīgi!

Jāatceras, ka visas trīs pamatturnīra kārtas ir ar vienādu nozīmi.

Visi spēles raundi tiek spēlēti pēc „9. raunda“ noteikumiem — visiem spēlētajiem žetonus atverot vienlaicīgi. Katras nākamais žetons jāizvēlk pēc aptuveni 10–15 sekundēm, žetonu atklāšanu regulē konkrētā raunda pirmais spēlētajs. Ja kāds dalībnieks nepaspēj izvilkt žetonu, tiek pieņemts, ka viņš ir apstājies un vairāk žetonus viņš nevar vilkt.

Pēc trim kārtām četri labākie spēlētāji sasniegs finālu. Par uzvarētāju kļūs spēlētājs, kurš uzvarēs fināla spēlē. Otrās līds ceturtās vietas sadalījums tiek noteikts pēc punktu skaita fināla spēlē. neizšķirta gadījumā otro vietu iegūst spēlētājs, kurš pirms fināla atradās augstāk rangā. 

Spēlētāju rangs

Spēlētāju rangu nosaka trīs kritēriji (svarīguma secībā):

 • uzvaru skaits
 • gūto punktu skaits
 • proporcionāli pie galdiņa gūto punktu skaits. Triju spēlētāju spēlē rezultāti tiek proporcionāli pārrēķināti it kā tā būtu bijusi četru spēlētāju spēle.

KO DER IEVĒROT

 • Nevelc garumā gājienu! Cieni arī citu spēlētāju laiku! 
 • Kad esat beiguši spēli, ierakstiet rezultātus anketā un paziņojiet par spēles beigām! Uzvarētājs spēles anketu aiznes organizatoru galdiņam. Spēlētāji sakārto spēles komponentus, lai būtu ērti uzsākt jauna raunda izspēli.
 • Spēlētāji paši atbild par noteikumu ievērošanu. Ja spēlētājs pieļāva kļūdu, kas uzreiz netika piefiksēta, un spēlētāji jau veica citas darbības, tad šī situācija vairs nav aktuāla un spēle turpinās. Tomēr spēlētājiem jābūt godprātīgiem un jāievēro visi noteikumi! Atkārtotu kļūdu gadījumā spēlētājs var tikt sodīts ar diskvalifikāciju.
 • Pretinieku fiziska iespaidošana pirms, pēc vai spēles laikā, protams, ir pilnīgi nepieļaujama un nozīmēs dalībnieka diskvalifikāciju.
 • Ja esi nācis just līdzi vai arī esi turnīra dalībnieks, kas savu spēli jau pabeidzis, tad, vērojot cita galdiņa spēli, ir aizliegts izteikt spēlētājiem dzirdamus komentārus un sniegt padomus. Iejaukšanās spēlē no malas (pat ar šķietami nekaitīgu repliku) var ietekmēt spēles iznākumu un tāpēc nav pieļaujama! Dalībnieks, kas veic šādu iejaukšanos, atkarībā no tās „kaitīguma pakāpes“ var saņemt no brīdinājuma līdz pat diskvalifikācijai (galvenā tiesneša lēmums).
 • Visas spēles tiek spēlētas ar pamatspēles „Kvedlinburgas pūšļotāji“ latviskoto versiju. Komunikācija spēles gaitā notiek latviešu valodā, taču visi spēles dalībnieki drīkst vienoties arī par citu valodu.
Iepriekšējais raksts Carcassonne Latvijas čempionāts 2023
Nākamais raksts KLASK Latvijas līga 2023

Atstāt komentāru

Komentāri parādīsies pēc tam, kad tiks apstiprināti

* Obligātie lauki