Galda spēļu kafejnīca — vieta, kur iepazīt spēles un iegūt jaunus draugus.

Sep 27 , 2021

0 Komentāri

Oskars Valtenbergs

Galda spēļu kafejnīca — vieta, kur iepazīt spēles un iegūt jaunus draugus.

Kafejnīca ir lieliska vieta, kur pavadīt laiku, malkojot siltos dzērienus un pie reizes apēdot arī kādu smalkmaizīti. Tagad vari spēlēt arī kādu no vairāk nekā 500 galda spēlēm un neraizēties par istabas sakārtošanu pēc viesu aiziešanas.

Galda spēļu kafejnīca ir relatīvi jauns koncepts, kas īpašu popularitāti ir ieguvis pēdējos dažos gados, kad arī pašu galda spēļu popularitāte visā pasaulē pieauga. Darbības princips ir ļoti vienkāršs — atnāc uz kafejnīcu un izvēlies kādu no piedāvātajām spēlēm, pasūti ēdienus un dzērienus un maksā noteiktu summu par tur pavadīto laiku.

Šādai kafejnīcai ir vairākas priekšrocības:

  • ja esi noskatījis kādu galda spēli un neesi drošs vai esi gatavs to iegādāties, tad kafejnīcā varēsi to uzspēlēt un pārliecināties, vai tā ir īstā spēle tavai kolekcijai;
  • neitrāla vide, kur satikties draugiem, iegūt jaunus draugus un nedomāt par pēcspēles trauku mazgāšanu;
  • milzīga galda spēļu izvēle un zinošs personāls, kas ne tikai ieteiks piemērotāko spēli katrai kompānijai, bet arī iemācīs noteikumus;
  • spēles katrai gaumei un kompānijai — no lielā spēļu klāsta var izvēlēties spēles ģimenēm ar dažāda vecuma bērniem, kā arī spēles hardcore spēlētājiem.

 

Galda spēļu kafejnīcas pasaulē

Visā pasaulē ir simtiem galda spēļu kafejnīcu. Visvairāk to ir ASV, Kanādā un Rietumeiropā. Nav noteiktas definīcijas, kas raksturotu galda spēļu kafejnīcu. Tā var būt neliela kafejnīca ar 50 viegli spēlējamām un daudziem labi zināmām galda spēlēm vai arī milzīga vieta ar vairāk nekā 1000 dažādām galda spēlēm.

Viens no šādiem piemēriem ir pirmā galda spēļu kafejnīca Kanādā „Snakes & Lattes“. Kas pirms daudziem gadiem sākās kā neliela kafejnīca galda spēļu entuziastiem, nu ir izaugusi līdz kafejnīcu ķēdei un prāvai galda spēļu bibliotēkai. Vadošā Kanādas galda spēļu kafejnīca var lepoties ar teju 4000 dažādu galda spēļu un profesionālu personālu, kas spēj par tām pastāstīt un arī iemācīt.

Ja nelielos restorānos, kafejnīcās vai bāros ir pieejamas dažas visiem labi zināmas kāršu spēles, piemēram, „Uno“ vai „Saboteur“, tad par to spēlēšanu pirms vai pēc ēdiena pasniegšanas neviens naudu neprasīs. Galda spēļu kafejnīcās parasti tiek ieturēta maksa par spēļu spēlēšanu. Pastāv vairāki apmaksas modeļi un katra kafejnīca izvēlas sev tīkamāko.

Parasti ir jāmaksā noteikta summa par kafejnīcā pavadīto laiku, kas tiek ieturēta kā nomas maksa par galda spēļu lietošanu. Ņemiet vērā, ka šādā vietā galda spēles, sevišķi populārās, tiek izspēlētas vairākas reizes nedēļā, kas veicina to paātrinātu nolietošanos.

Ir arī tādas kafejnīcas, kurās nomas maksa netiek ieturēta, ja tiek iztērēta noteikta summa, pasūtot ēdienus un dzērienus. Kā arī tad, ja uz kafejnīcu tiek ņemta līdzi sava spēle, tad nav jāmaksā par tās lietošanu. Pieklājības pēc gan vajadzētu pasūtīt kādu dzērienu vai uzkodas, kuras 3–4 stundu laikā jebkurā gadījumā prasīsies.

„Brain Games Cafe“ tepat Rīgā

Tagad arī Latvijā durvis ir vērusi ir galda spēļu kafejnīca — „Brain Games Cafe“. Kafejnīca atrodas pašā Rīgas sirdī — Aspazijas bulvārī 24 — un apmeklētājiem piedāvā izvēlēties kādu no vairāk nekā 500 galda spēlēm. Pilns galda spēļu saraksts ir atrodams te: spēļu bibliotēka.

Līdzās plašajai galda spēļu bibliotēkai „Brain Games Cafe“ piedāvā gan atspirdzinošus, gan arī alkoholiskus dzērienus, kā arī virkni dažādu uzkodu. Kafejnīcā strādā profesionāls personāls, kas ne tikai pielies pilnu glāzi alus vai pagatavos burvīgu kapučīno, bet arī ieteiks izcilu galda spēli jebkurai kompānijai un situācijai, kā arī iemācīs spēles noteikumus.

Uz jauno kafejnīcu vari doties izmēģināt kādu no vairāk nekā 500 piedāvātajām spēlēm vai arī ņemt līdzi savējo. Kādēļ uz galda spēļu kafejnīcu doties ar savu spēli? Pirmkārt, nav jāmaksā par bibliotēkas īri, kas šobrīd ir 5 € stundā. Otrkārt, tā ir iespēja uzspēlēt savu spēli jaunā vietā, pastāstīt par to apkārtējiem un, pavisam iespējams, atrast jaunus spēļu biedrus.

Vislielāko rosību kafejnīcā var novērot darba dienas beigās, kad lielākajai daļai cilvēku darbs ir beidzies, un, protams, nedēļas nogalēs. Cilvēki kafejnīcā uzturas līdz slēgšanai un vidēji pavada tur 3–4 stundas. Savukārt brīvdienās, kad notiek dažādi turnīri, kafejnīcā pavadīto stundu skaits var būt arī krietni lielāks.

Lai arī kafejnīca savas durvis atvēra salīdzinoši nesen, šobrīd aktīvi notiek dažādi TCG/LCG, kā arī „Warhammer“ un „Infinity“ kara spēļu turnīri. Tāpat ir noorganizēts arī pirmais „Catan“ turnīrs. Plānā ir paplašināt ne tikai pieejamo galda spēļu klāstu, bet arī regulāri organizēt dažādus turnīrus un pasākumus ikvienam galda spēļu cienītājam.

Ko vēl darīt galda spēļu kafejnīcā?

Kafejnīca pulcē un veido galda spēļu spēlētāju kopienu. Šī vienmēr būs tā vieta, kur atrast līdzīgi domājošos, kurus vieno kopējas intereses vismaz vienā jomā.

Galda spēļu kafejnīca ir piemērota vieta ģimenēm ar bērniem, jo tajā ir plašs spēļu piedāvājums visām vecuma grupām un ar dažādiem grūtības līmeņiem. Tā vietā, lai sēdētu pie neliela izmēra ekrāna, var pavadīt dažas jautras stundas, spēlējot spēles, kurās iesaistās visa ģimene.

Pat, ja esi viens un visi draugi ir aizņemti ar saviem plāniem, galda spēļu kafejnīcā vienmēr atradīsi kādu kompāniju, kurai pievienoties un jautri pavadīt laiku.

Esi gatavs atbildēt uz jautājumiem

Ja ar draugiem esat nolēmuši doties uz galda spēļu kafejnīcu, tad esiet gatavi atbildēt uz dažiem jautājumiem, sevišķi, ja neesat droši par to, ko vēlaties spēlēt. Ja līdzi nav sava spēles, tad personāls ieteiks kaut ko jaunu un foršu, balstoties uz atbildēm, kuras jūs paši sniegsiet.

Biežāk uzdotie jautājumi no personāla puses būs:

  • Cik pieredzējusi galda spēlēs ir jūsu grupa?
  • Kādas spēles jums patīk?
  • Cik cilvēku ir jūsu grupā?
  • Cik ilgi vēlaties, lai jūsu spēle ilgst?
  • Kāda tipa spēli vēlaties? Stratēģijas? Kāršu? Vairāk veiksmes vai taktikas? Utt.

Skaidras atbildes uz šiem un citiem jautājumiem ļaus personālam izvēlēties atbilstošāko spēli tieši jums. Kad spēle ir izvēlēta, kafejnīcas personāls būs visu laiku pieejams, lai varat uzdot jautājumus par noteikumiem un situācijām spēlē.

Nobeigumā

Galda spēļu kafejnīcas visā pasaulē, un tajā skaitā arī Latvijā, atšķiras no standarta kafejnīcām ar to, ka veido kolosālu hobijistu kopienu un piedāvā unikālu vietu brīvā laika pavadīšanai. Šādā kafejnīcā nekad nebūs garlaicīgi un sliktie laikapstākļi būs dzirdami kaut kur tālu fonā, kamēr paši būsiet iegrimuši pilnīgi citā pasaulē.

Lai arī tradicionāli galda spēles tiek spēlētas pie kāda mājās, apmeklēt šādu kafejnīcu ir pilnīgi cita pieredze. Atmosfēra, dekorācijas, pārpildītie spēļu plaukti un citas smalkas nianses rada brīnišķīgu gaisotni, kas liks atgriezties vēl un vēl.

Zvani uz 29334496 vai raksti aspazija@brain-games.com un rezervē savu galdiņu! Tiekamies „Brain Games Cafe“, Aspazijas bulvārī 24.

Rakstu veidoja Pēteris Tārs


Atstāj komentāru

Pirms publicēšanas komentāri tiks apstiprināti