Saboteur Latvijas čempionāts 2018

LATVIJAS ČEMPIONĀTS GALDA SPĒLĒ SABOTEUR
2018. gada 30. septembrī trešo reizi norisināsies Latvijas čempionāts galda spēlē Saboteur. Vienas dienas laikā dalībnieki sacentīsies pamatturnīrā un izslēgšanas spēlēs, lai noskaidrotu Latvijas čempionu, kurš iegūs tiesības pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā šā gada decembrī Varšavā. 
Pieteikšanās anketa: https://ej.uz/Sab2018

SABOTEUR ČEMPIONĀTA NOLIKUMS:
Čempionāta norises laiks: 30.09. Precīzāks laiks sekos drīzumā.
Čempionāta norises vieta: Modes un izklaides centrs Rīga Plaza
Dalībnieki: jebkurš, kas ir reģistrējies, bez vecuma ierobežojuma (nepieciešams zināt spēles Saboteur noteikumus, jo tie netiks izskaidroti).

Turnīra dalības maksa tiks publicēta drīzumā.

IZSPĒLES KĀRTĪBA
Pamatturnīrs ilgst 5 raundus.
Ja kopā piedalās 30 vai vairāk dalībnieki, tad pēc pamatturnīra 18 labākie izspēlē pusfinālu, pēc kura 6 labākie izspēlē finālu, kura uzvarētājs ir Latvijas čempions.

RAUNDS
Viens raunds sastāv no trim izspēlēm (jeb pilnas Saboteur partijas). Katrā izspēlē lomas tiek dalītas no jauna un izspēles beigās tiek piešķirti punkti. Spēle notiek pēc Saboteur pamatspēles noteikumiem ar mazām izmaiņām lomu un punktu dalījumā, kā aprakstīts tālāk.

LOMAS
Atšķirībā no Saboteur parastās spēles, turnīrā ir divas izmaiņas:
- Vienmēr būs zināms, kādas tieši lomas ir spēlē.
- Papildus rūķiem un sabotieriem klāt nāk egoistiskais rūķis, kura uzdevums ir uzvarēt vienatnē (viņš neuzvar kopā ar parastajiem rūķiem).

PUNKTI
Katras izspēles beigās tiek piešķirti punkti atkarībā no izspēles iznākuma.
- Ja uzvar sabotieri, tad sabotieris saņem 4 punktus, ja ir vienīgais, vai 3 punktus, ja ir divi vai trīs sabotieri.
- Ja ceļu līdz zeltam izveido egoistiskais rūķis, tad viņš viens pats saņem 4 punktus.
- Ja ceļu līdz zeltam izveido parastais rūķis, tad šis rūķis saņem 3 punktus, bet katrs pārējais parastais rūķis – 2 punktus.

DALĪJUMS PA GALDIŅIEM
Primajos piecos raundos dalījums pie galdiņiem tiek izlozēts.
Pie katra galdiņa spēlē 6 dalībnieki (2 sabotieri, 3 parastie rūķi, 1 egoistiskais rūķis), tomēr, ja dalībnieku skaits nedalās ar 6, tiek izveidoti arī galdiņi ar 5 dalībniekiem (1 sabotieris, 3 parastie rūķi, 1 egoistiskais rūķis) vai 7 dalībniekiem (2 sabotieri, 3 parastie rūķi, 2 egoistiskie rūķi).
Ja notiek pusfināls, tad tajā sadalījums pie galdiņiem notiek pēc reitinga:
1. galdiņš – 1., 6., 9., 10., 13. un 18. vieta.
2. galdiņš – 2., 5., 8., 11., 14. un 17. vieta.
3. galdiņš – 3., 4., 7., 12., 15. un 16. vieta.
Finālā spēlē 6 labāki dalībnieki pēc reitinga, kas iegūts pēc pusfināla (vai pēc pamatturnīra, ja pusfināla nebija). Fināla uzvarētājs kļūst par Latvijas čempionu un ir tiesīgs pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā novembrī.

REITINGS
Lai sarindotu spēlētājus pēc reitinga, pirmkārt, ņem vērā spēlētāju punktu skaitu, otrkārt, uzvaru skaitu, treškārt, spēlētāja pretinieku reitingu.

Čempionāta grafiks un balvu fonds tiks publicēts drīzumā.

Komentēt: